Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Ekipa

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj widziałem go w Polsacie i musze przyznać, że świetny serial, trzyma w napięciu i odzwierciedla rzeczywistość, mi się bardzo podoba, tylko Sejm powinien być lepiej odzwierciedlony jeśli chodzi o uwagi, a tak to rewelacja, a jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przekoloryzowany. Profesor w wieku 38 lat do tego idealista który zostaje premierm jest jak dla mnie mało realna wersja wydarzeń. Choć nie da sie ukryć, że odkrywa pewne mechanizmy władzy. Ponadto faktycznie mogliby popracować nad scenografią sejmową. Mimo pewnych niedociągnięć jednak przyznaje, że serial mi sie spodobał, wiec generalnie ocena na plus. 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hollan w wywiadzie mówiła, że chciała aby w serialu politycy kierowali się dobrem Polski dlatego ci idealiści.., a Sejm mogli zdecydowanie lepiej odwzorować, koszty by nie byłyby takie duże, bo nie trzebaby budować całego sejmu ale chociać skonstruować pierwsze ławy i miejsca dla rządu, ale ogólnie ok. Zobaczymy co będzie w kolejnych odcinkach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Serial bardzo mi się podoba, pokazuje jak wyglądają rozgrywki polityczne za kulisami a także przedstawia polityków i urzędników państwowych jako ludzi- a nie jedynie postacie z pierwszych stron gazet i telewizyjnych przemówień. Odcinek trzeci- bardzo dobry, a to za sprawą nakreślenia scenariusza zamachu terrorystycznego w Polsce. Trzymał mnie w napięciu do ostatniej minuty (swoją drogą, świetnie się kończy, strzałem snajpera w napastnika przed głównymi wrotami do zamku) i zachwycił fantastyczną kreacją Borysa Szyca- który wystąpił tu w roli naćpanego neonazisty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O właśnie zakoczenie rewelacja, tak samo jak rola Szyca. Super pokazane są kulisy nie wiedziałem, że za lustrem weneckim się stenogram spisuje z spotkania z ministrami... widać politykę od tej drugiej strony, serial pełen napięcia, a do tego są wybory to tym bardziej ten serial trzeba oglądać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

ja nie oglądałem całych odcinków tylko, tak mniej więcej 2/3 ale moim zdaniem serial ciekawy, interesujące zakończenia. Dla mnie spoko. Poza tym, nie nawiązuje do żadnego z faktycznych wydarzeń, czysta fikcja, a to plus.

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny odcinek ciekawe jak się skończy akcja w tym zamku, gra Szyca jest oscarowa, a zakończenie ostatniego odcinka jak u hitchocka ciekawe jaka będzie dalsza akcja serialu i co zrobi premier?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

jak dla mnie bomba, tylko, może się czepiam, ale mogliby trochę ocenzurować ("wypiskać" :wink: ) kwestie terrorystów...

Ogólnie serial niezły. Pogratulować umiejętności zainteresowania widza.

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale trudno, żeby oni nie używali wulgaryzmów, a zostawili aby było naturalnie, najwyżej mogli wiek podwyższyć z 12 na 16 lat, o ile ktoś na to patrzy, bo wypikanie odjęłoby troszkę uroku tym scenom.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
bo wypikanie odjęłoby troszkę uroku tym scenom
...czy ja wiem...

Każdy ma swoje zdanie, niemniej jednak mnie osobiście to trochę razi. Po prostu nie lubię takiego słownictwa, ale każdy ma własny gust...

Pzdr. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

Ja się zgodzę z tymi co sądzą że te nie cenzuralne słownictwa uwiarygodniają serial bowiem terrorysta na pewno nie używa wykwintnego słownictwa, człowiek w nerwach na pewno też klnie. Co do serialu to bardzo mi się podoba, wykonanie jak i fabuła oraz gra aktorów. Chociaż jak ktoś będzie chciał się za wszelką cenę przyczepić do czegoś to na pewno coś wyszuka :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
ale mogliby trochę ocenzurować ("wypiskać" :wink: ) kwestie terrorystów...

Ale po co skoro, każdy będzie wiedział o co chodzi i używa tych słów? :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Jak na razie odcinki, które widziałem oceniam póki co - za bardzo chaotyczne. Jeśli tak faktycznie wygląda nasze życie polityczne, to wiele wyjaśnia. Bardzo groteskowo wyszedł obraz opozycji siedzącej z wódeczką nad słoikiem z ogórkami :mrgreen: Bardziej przypominali żuli niż poltyków, a Hubert Urbański pod wąsem - prawie że Hitler :mrgreen: No i ten jego śmiech...

Sporym minusem serialu jest też fakt, że do jego realizacji nie użyto normalnej taśmy filmowej tylko taśmę a'la telenowela :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.