Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Mundurki szkolne

Rekomendowane odpowiedzi

Ponadto wszyscy wyglądający tak samo to strasznie smutne i przygnębiające.

Cóż więc pozostaje, zafarbujmy włosy na czarny atrament i skaczemy z mostu :D

Jeśli natomiast to szkoła publiczna to już jest to zbyt daleka ingerencja moim zdaniem.

Ja bym powiedział że to bardziej w drugą stronę powinno być.

Ingerowanie w życie prywatne ucznia, ale to jest szkoła, po podwórku nie karzą chodzić przecież jednolicie ubranym. A może problem w tym że takiego mundurka nie można zakupić w fashion housach, nie są produkowane w chinach albo coś w tym stylu?

Dzisiaj już obowiązku nie ma to zależy od rady rodziców i dyrekcji bodajże, ale ja uważam, że to powinno zalezeć od ucznia ewentualnie jego rodzica czy prawnego opiekuna.

No i z tego wyszłoby to że jedni będą nosić a inni nie. Ale rada rodziców jak sama nazwa wskazuje składa się z rodziców. Więc jakby nie patrzeć to rodzice mają na ten mundurek wpływ. Na jego krój etc. tylko trzeba się interesować życiem a nie narzekać.

Zresztą nie ma co dalej kontynuować tematu. Ludzie są jacy są. Nawet jak mają dzień galowy to przychodzą w komplecie - bez krawatu. Tak bo to przecież wstyd nosić krawat. Ja sam tego nie zmienię.

Mundurki w szkołach wg mnie są bardzo dobrym pomysłem a tłumaczenia że to kolejny wydatek dla rodziców są wyssane z palca bo przecież odpadają wydatki na ciuchy do szkoły codzienne, które wcale taniej nie wychodzą. Tylko trzeba myśleć i umieć liczyć a do tego patrzeć na pomysł bez spoglądania na niego z perspektywy kto go wydał. Co z tego że Giertych, lepiej słuchać prof. Bartoszewskiego. Tak naprawdę do bycia profesorem bliżej jest Giertychowi ale to szczegół :P

[ oczywiście nie myśleć mi tu proszę że jestem jakimś PiSowczykiem, nikomu nie umniejszam, każdy ma swoje przemyślenia lepsze bądź gorsze, ale takie są fakty ]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

Mundurki w szkołach wg mnie są bardzo dobrym pomysłem

IMHO co do samej idei się zgadzam. Jest dobra, lecz widzę, na własnej i kolegów skórze, że rozwiązywanie tego przepisu nie zawsze wychodzi najlepiej.

tłumaczenia że to kolejny wydatek dla rodziców są wyssane z palca bo przecież odpadają wydatki na ciuchy do szkoły codzienne

Tak sądzisz? To niestety, ale zależy od rodzaju mundurka. U mnie w szkole jest to akurat cienka kamizelka w kolorze khaki wykonana z materiału roboczego (takiego sztywnego, jak robotnicy na zakładach), za którą zapłaciłem 55 złotych. Uważasz, że to tanio? Ciepła i wygodna bluza kosztuje mniej, a przecież mundurka takiego nie sposób założyć na koszulę, gdy jest zimniej trochę, bo można się przeziębić, lecz zakłada się mundurek na bluzę... Oszczędność jak się patrzy... Poza tym wrażenie estetyczne raczej nieciekawe, a do tego nauczyciele na mało której lekcji tego przestrzegają.

Tak więc reasumując, mundurek jest IMHO pomysłem raczej dobrym, lecz wszystko zależy od wykonania owego pomysłu...

Pozdrawiam serdecznie :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Piterzx lepiej nie dało się zakończyć. Dużo zależy od tego jaka jest ta rada rodziców. przecież licząc sensownie. Skoro ja szyty garnitur na miarę, może i nie ma jakiejś marki ale dorównuje tym najdroższym, w komplecie spodnie, kamizelka, marynarka mogę kupić za koło 200 - 250 zł. To szyte na zamówienie nie na miarę ale wg standardowych rozmiarów na osoby mimo wszystko które są mniejsze ode mnie. Bez kamizelki z jednobarwnego materiału nie powinny przekroczyć 100zł. A tu prosze kamizelka za 55 zł. heh.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem krótko mówienie mi w czym mam chodzić kamizelce polówce jest przesadą. Zwłaszcza, że nauczyciel i minister edukacji w mundurkach nie chodzą, gdzie tu równość?

Dlaczego rodzic, który nie zgadza się na mundurki ma za nie zapłacić? Co najmniej 2 komplety dodam.

Szkoła jest publiczna powinna uczyć tolerancji i różnych spojrzeń na świat.

Kiedyś ludzie odpinali tarcze z mundurka w geście protestu, a dzisiaj sami sobie chcą "kajdany" nakładać na siebie.

Do tego w większości te mundurki są kiczowate, aż wstyd chodzić. W sumie się nie dziwie każdy woli iść na cenę jak najmniejszą niż wydawać kasę na jakiś wyszukany mundurek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
legion   

Nienawidzę tych ohydnych kamizelek, ponieważ nie dość, że są brzydkie i niewygodne to do domu jak nie masz miejsca w plecaku, aż wstyd nosić. :thumbdown: nie popieram

Pozdro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Na początku byłem wielkim przeciwnikiem szkolnych mundurków, które w moim przypadku wyglądały jak zrobione w amoku. Poza tym 50 zł za taką szmatkę, na dodatek nie najlepiej okrojoną - czy to nie zdzierstwo?

Dzisiaj kwestia mundurków jest mi szczerze obojętna. Mogę nosić, nie buntuję się. Denerwuje mnie tylko trochę podjeście nauczycieli do tych ciuszków. Jak zapomniało ci się jeden raz to od razu widzą koniec świata, wielkie uwagi, nagany i takie inne nieprzyjemne duperele.

Jeśli mundurki już nie będą obowiązkowe, trzeba sobie zrobić porządek w szafie. :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Przychylam się do wypowiedzi Achillesa. U nas dyrektorka latała, za przeproszeniem, jak NKWD, żeby pilnować, czy wszyscy mają mundurek. Jak nie miałeś-uwaga, i to jaki krzyk, jakbyś kogoś zabił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei odwrotnie - wystarczyło mieć mundurek w plecaku, a na żądanie go założyć. I nic się nie stało.

I to mnie drażniło, gdyż jak się zainwestuje 50 zł, to potem może być 50 000... rubli :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

A ja stary zgred, uważam, że mundurki powinny być.

Sam chodziłem w ohydnym, stylonowym, granatowym mundurku.

A dlaczego, cała dziatwa nie może używać tego samego?

Podziały w społeczeństwie są tak duże, że może niwelować je jednakowymi mundurkami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Widiowy, ja też jestem za mundurkami, ale nie pulowerem, który jest ciasny i w dodatku jak można w nim chodzić w lecie. U nas już zniesiono te mundurki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Rezygnacja z mundurków moim zdaniem jest pochopna, i jest typowym działaniem politycznym, na złość Giertychowi. Wprowadzają one na poziomie podstawówki, a zwłaszcza gimnazjum pewną dyscyplinę i uspokojenie w strojach. Tu nie chodzi o przysłowiowe gołe pępki (nauczycielowi w końcu też coś się od życia należy), ale przynajmniej nie przychodzi wtedy nikt np. z głową ogra na T-szercie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Rezygnacja z mundurków

To nie do końca rezygnacja. To po prostu danie wolnej woli szkołom. Np. ja nie muszę chodzić (zresztą, nie miałbym w czym, bo zgubiłem :] ), a moja siostra musi :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.