Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Mundurki szkolne

Rekomendowane odpowiedzi

Granat   

Właśnie... ostatnio widziałem klasę rok starszą ( kumple :] ), jak każdy miał mundurek ( bo się czepiają ! )tyle że na "lewej" stronie :) Zapytani czemu odpowiedzieli że to strajk :lol: A i dyrektor nie miał się do czego przyczepić bo jest obowiązek noszenia jednolitego stroju ( buwhahahahah koszulki polo zakładane są na normalne koszulki, i tak chodzi jeden z długim rękawkiem, innemu wystaje spod mundurka, i nadal widać kto ma jakie ubranie, nie mówiąc o spodniach bo te to " każdy sobie rzepkę skrobie " :lol: ) ale nigdzie nie ma napisane że trzeba go nosić na poprawnej stronie :wink: Już raz nawet powiedziałem zaczepiony przez wychowawczynie na nie noszeniu mundurka ( czasami jest za gorąco :/ ) to powiedziałem że noszę, tyle że w plecaku i Pani złapała zonka xD

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

ja dopiero we wtorek dostałem swój mundurek :(

O ile idea jego wprowadzenia IMHO nie jest sama w sobie zła, o tyle jak nie trudno zgadnąć mój mundurek mi się nie podoba :mrgreen: :mrgreen:

Od poniedziałku pewnie będę musiał zacząć go nosić (ale na razie choruję sobie, więc może się to odwlecze...).

Jak znajdę czas, możliwości, chęci itd., to wrzucę zdjęcie.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

My mundurki mamy nosić dopiero od Poniedziałku.

tyle że na "lewej" stronie :( Zapytani czemu odpowiedzieli że to strajk

Też mamy taki sam pomysł tyle tylko że nie w formie strajku a bardziej jako odznaka partyjna. Zamierzam mój mundurek jakoś z tuningować (na ramieniach może odznaka generalska, z tyłu logo PTiK-u)

O ile idea jego wprowadzenia IMHO nie jest sama w sobie zła, o tyle jak nie trudno zgadnąć mój mundurek mi się nie podoba :mrgreen: :mrgreen:

Też tak sądzę tylko po prostu nie ma sprecyzowanych przepisów (można na przykład mieć jednakowe skarpetki bo nie jest powiedziane że koniecznie mundurek a strój jednolity :D ) Nasze mundurki nawet nie są takie złe ale chyba nie można ich nazwać mundurkami bo są to tylko kamizelki (ostatnio słyszałem że w Anglii w jakieś szkole wprowadzono mundurki nożo ochronne ponieważ dużo dzieci dźgało nożami innych uczniów)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1200744639.047

Czyżby koniec mundurków ? Dla mnie to głupota i nie gospodarne myślenie, bo rodzice już kupili mundurki a pochodzimy sobie 1 semestr... Niektórzy ludzie mają naprawdę ciężką sytuację finansową, a tu się okazuje że kupili coś czego nie potrzebują :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

U mnie to było tak, że przez pierwszy miesiąc chodziła w tym jakaś połowa ludzi, potem większość je porzuciła (w tym ja). Dyrektor ogłosi, że każdy może w jednym miesiącu dwa razy zapomnieć mundurka, za trzecim razem będą punkty minusowe. Teraz to jakoś więcej ludzi w tym chodzi (w tym ja), ale co niektórzy nie chodzą i jakoś im nikt nic nie robi.

Czyżby koniec mundurków ? Dla mnie to głupota i nie gospodarne myślenie, bo rodzice już kupili mundurki a pochodzimy sobie 1 semestr... Niektórzy ludzie mają naprawdę ciężką sytuację finansową, a tu się okazuje że kupili coś czego nie potrzebują :/

Teraz to już i tak po wszystkim. Szkoły pewnie będą głosować za tym, żeby mundurki nosić, bo jak się je kupiło to co z tym zrobić? Najlepiej wprowadzić zakaz noszenia mundurków :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Czyżby koniec mundurków ? Dla mnie to głupota i nie gospodarne myślenie, bo rodzice już kupili mundurki a pochodzimy sobie 1 semestr... Niektórzy ludzie mają naprawdę ciężką sytuację finansową, a tu się okazuje że kupili coś czego nie potrzebują :/

Ale przynajmiej nie beda musieli kupowac następnym razem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak jak teraz to zależy od szkoły...

Ponadto powinny być możliwe ze 3 kroje na całą Polskę przy wyborze firmy dowolnej, która je uszyje, by dzieci jakoś wyglądały podobnie, a nie jak kto chce w danej szkole. Zresztą wszyscy poszli na cene, jak najtaniej... to się mija z celem. Ponadto ile ludzi marudzi na to..., co nie dziwne, bo nikt nie lubi jak mu się coś nakazuje w taki namacalny sposób.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Mundurek dobra rzecz, tylko tak jak mówisz, powinien zależeć od szkoły. Roman za szybko chciał to wprowadzic troche, ale generalnie kierunek jest słuszny. Uwazam, że właściwie wszystkie szkoły powinny miec mundurki. A co do krojów... powinny byc rózne :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To zależy od szkoł, chociaż gdyby uczeń gimnazjum uważał, że łamie to jego Konstytucyjne prawo do wolności byłbym wstanie się z nim zgodzić, bo to go ogranicza, a nie można mu powiedzieć to nie idz do szkoły jak Ci nie pasuje, bo i trzeba się uczyć dla siebie i taki jest wymóg. Ponadto często w okolicy jest 1 szkoła i nie ma gdzie iść taki uczeń, więc innej nie może wybrać do tego po co starych kumpli zostawiać... ja bym protestował przed mundurkiem..., a kroje są beznadziejne, co szkoła to widze kicz... fajnie to w Anglii czy Japonii wygląda bardzo eleganckie i bardzo podobne, a ja estetą jestem : P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lukass   

Taka jest prawda, że u nas w gimnazjum mundurek sprawdzają tylko na chemii, biol. i fizyce, a tak 3 i 2 klasy normalnie chodzą jedynie pierwszaki w mundurkach, a i tak nie wszyscy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Dyrektor ogłosi, że każdy może w jednym miesiącu dwa razy zapomnieć mundurka, za trzecim razem będą punkty minusowe

Haha, no i przez jakieś dwa miesiące była tylko jedna kontrola :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Taka jest prawda, że u nas w gimnazjum mundurek sprawdzają tylko na chemii, biol. i fizyce,

Sprawdzją mundurek do czego to doszło...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To całe narzekanie na mundurek jest dla mnie śmieszne. Ja całe liceum biegałem w mundurku i jakoś nie narzekałem, ale oczywiście byli i tacy którzy chcieli pokazać jacy to są "wyjątkowi" poprzez powielanie innych wzorów. "Ograniczanie wolności i wyrażania siebie". To dla mnie taki człowiek jest upośledzony jeśli wyraża siebie poprzez swój strój. Zwłaszcza jeśli jest przedstawicielem płci brzydkiej. Zamiast np. dumy że chodzę do takiej i takiej szkoły jest udawanie ważniaków. Jednym słowem żałosne . . .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Ja całą podstawówkę musiałem chodzić w "fartuszku" i nikomu nie stała się krzywda.

A tej dzisiejszej rozpasanej młodzieży, dawać jednolite ciuszki :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ograniczanie wolności i wyrażania siebie". To dla mnie taki człowiek jest upośledzony jeśli wyraża siebie poprzez swój strój.

Ja sobie lubię włożyć marynarkę, koszulę pod nią etc. Na jakiś sweterek czy mundurka nie wkładałbym, bo to brzydko wygląda i tyle. Ponadto wszyscy wyglądający tak samo to strasznie smutne i przygnębiające.

Zamiast np. dumy że chodzę do takiej i takiej szkoły jest udawanie ważniaków. Jednym słowem żałosne . . .

Ekhm...

1. Jeśli szkoła jest prywatna mogą tam chodzić jak w cyrku, w stylu retro etc., bo idąc do niej nijako się z tym godzisz.

2. Jeśli natomiast to szkoła publiczna to już jest to zbyt daleka ingerencja moim zdaniem.

---

Dzisiaj już obowiązku nie ma to zależy od rady rodziców i dyrekcji bodajże, ale ja uważam, że to powinno zalezeć od ucznia ewentualnie jego rodzica czy prawnego opiekuna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.