Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Mundurki szkolne

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   
Wiesz dokładnie ile ma wzrostu czy dajesz to tak "na oko" ?

Na oko, bo nie ważyłbym się zmierzyć :wink: Ale są ludzie w gimnazjum co mają 180 - 190 cm wzrostu i nie dorastają jej do ramion.

//Tomek91 : Panowie robi się off

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   

Wracając do tematu. Czy nie wydaje się Wam, że mundurki mogą przydać się psotnym uczniom do uniknięcia odpowiedzialności? Często nauczyciel czy woźny słysząc odgłos tłuczonej szyby ( może to być też inne zdarzenie)przybywa na miejsce zdarzenia i widzi tylko oddalające się postacie. Może jednak zidentyfikować sprawców po ubraniach, np"to był taki w czerwonej bluzie", zawężając krąg podejrzanych do osób noszących ubiór w tym kolorze. A teraz co powie, "to był taki w granatowym mundurku" :wink: ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

Co prawda to prawda w mojej szkole są jeszcze identyfikatory. Co do rozmiarów to gdy ja mam 190cm to na mnie pasuje "mundurek" 174 :wink: Jeszcze jego nie mam a już w poniedziałek będzie przymus noszenia :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gervazy   

A u mnie mundurków nie ma. Tak się składa, że gimnazjum mam już za sobą. Chodzę do II LO. A propo wzrostu teraz mam około 183, podobno mam jeszcze szanse urosnąć, mój brat wujeczny miał w moim wieku podobnie, teraz ma 25 lat i prawie 190. Urósł między 17, a 21. Niestety moja siostra nosić musi i 95 zeta przeleci.

A ten gościu co ma 213, to wyobrażam sobie, gdyby gadał sobie przy wejściu do klasy z kolegą, a tu od tył podchodzi otworzyć salę jakaś nowa, młoda nauczycielka ( tak poniżej 160 wzrostu ). A chłopcy się rozgadali i nie zauważają, że ktoś się zbliża, a tu ten 213 niechcący sobie machnął ręką w tył i trafił ją. Ona na ziemię, a chłop się odwraca i mówi: "co chciałaś dziewczynko?". (oczywiście widziałby ją pierwszy raz)

A ta co ma dwa metry ( w mojej szkole jest nauczycielka od chemii co ma tyle ), to też byłaby niezła scenka, jakby jakiś chłopak chciał ją podrywać w autobusie - wszyscy siedzą. Zagadywałby ją, zagadywał i poprosił o numer telefonu, ona mu daje, a tu nagle autobus się zatrzymuje - wszyscy wstają. A tu chłopak taki wystraszony, bo dziewczynie jest po pachy, a taka była ładna i miła... i teraz z chodzenia ze sobą nici.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłam na „mundurek” w czwartek. Wychowawczyni ma zamiar zamówić „mundurki” dla nas w poniedziałek. Większość osób nadal jednak za nie nie zapłaciło. Gimnazjum ma błękitne, podstawówka „wściekle” czerwone. Z dwojga złego wybrałabym czerwone, bo nie wyglądają na strój do spania. Co ciekawsze : większość nauczycieli przewiduje, że uczniowie nie będą w nich chodzić. Z takim podejściem ich słowa raczej się spełnią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Jeśli za nie noszenie mundurka ma być obniżone zachowanie, to można sie odwołać to Trybunału Konstytucyjnego, że narzucają nam jako obywatelom strój w jakim mam chodzić :/

A ten gościu co ma 213, to wyobrażam sobie, gdyby gadał sobie przy wejściu do klasy z kolegą, a tu od tył podchodzi otworzyć salę jakaś nowa, młoda nauczycielka ( tak poniżej 160 wzrostu ). A chłopcy się rozgadali i nie zauważają, że ktoś się zbliża, a tu ten 213 niechcący sobie machnął ręką w tył i trafił ją. Ona na ziemię, a chłop się odwraca i mówi: "co chciałaś dziewczynko?". (oczywiście widziałby ją pierwszy raz)

On to musi uważać ;] Jakby sie z kims zagadał to by nie "wszedł" w drzwi tylko trafił twarzą we framuge :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ramirro   

W sumie to te mundurki to nie najgorszy pomysł biorąc pod uwagę szalone pomysły Romka. Nie zapominajcie, że mogło to być logo z napisem LPR i miniaturą Romka. To byłby bardzo integracyjny pomysł i przy okazji część kampani "wyborczej".

Dobrze, że w naszej szkole ksiądz się kazał podobnie ubierać, ale o swoim "nakazie" za pare dni zapomni. Wolnośc, Równość i braterstwo... xD :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam fotografię mojemu „mundurkowi”

Powinnam mieć jeszcze jedną bluzkę i bluzę, ale jakoś nie dostałam.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb756dcab200c565.html

Postawiłam na swoim i go nie noszę.

Ubieram się na biało-czarno i zakładam widoczną na fotce chustkę + logo szkoły (taki strój obowiązuje na różnych uroczystościach)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

To my mamy jeszcze taki możliwy przy okazji jak wyrwe aparat to wam wkleję fotki :wink:

Na początku ciężko było ale teraz już się przyzwyczaiłem i normalnie noszę bez problemów i wyrzutów

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

a u mnie mundurków jeszcze nie ma :mrgreen: Co prawda widziałem jak mają wyglądać, tyle tylko, że dopiero część przyszła, więc pewnie jeszcze trochę poczekam...

Pozdrawiam :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   

Jak znajdę aparat, to pokażę zdjęcie :mrgreen: kurtki dżinsowej, która wygląda tragicznie, i kosztowała 50 zł. :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

O.. A ja mam nawet "spoko" koszulkę polo :] Zakładane na normalne ubranie ( weź tu załóż koszule -.- ) Granat-owa :lol: Z dobrego ( sic! ) materiału :lol: Serio po 20 zł, liczyłem na coś gorszego niż 2 koszulki polo :] I co najważniejsze, rozmiar dobry ( XXL xD )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Chodzę w tej drogiej szmatce jakiś miesiąc. Tak naprawdę ona w niczym nie przeszkadza - no "prawie", bo kosztuje ok. 40 zł. To, że nie przeszkadza nie oznacza niczego dobrego - nie ma żadnych korzyści z ich noszenia tzn. widać kto jest bogaty, kto uboższy, a nagie brzuchy wcale nie zniknęły. Poza tym - kto chce (lub boi się nauczycieli) chodzi, a kto nie to nie - takie jest egzekwowanie "wyroków" MEN :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Jak bedzie bardziej egzekwowane to będa i korzysci z tego :lol:

Jak macie wątpliwości to zapytajcie Chucka Norrisa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.