Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Hoo

Przez kogo byli finansowani Bolszewicy?

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   
Przez kogo byli finansowani bolszewicy , po co i dlaczego?

Lenin specjalnym pociągiem niemieckim dostał się do Rosji. Dlaczego? Niemcy chcieli zainstalować tam swój rząd, aby ułatwić sobie działania w Rosji i zyskać co nieco jej kosztem. I zyskali - na mocy pokoju brzeskiego uzyskali niemałe tereny, jednak nie zaprzestali działań zbrojnych. Lenin jednak nie zawierał pokoju z "rozkazu" Niemców a z konieczności jeśli chciał utrzymać się przy władzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hoo   

hmm , słyszałem że przez Wall Street? Finansowanie przez Niemców wydaje się mało logiczne.., chyba, że nie tylko przez nich?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
hmm , słyszałem że przez Wall Street?

A coś konkretniejszego można prosić?

Finansowanie przez Niemców wydaje się mało logiczne..,

A dlaczegóż to mało logiczne?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hoo   
A coś konkretniejszego można prosić?

Niewiem to ja się o to pytam.. Jakiś jeden artykuł można o tym znaleźć w necie:

http://reformed-theology.org/html/books/bo...tion/index.html

[ Dodano: 2007-08-27, 20:21 ]

A dlaczegóż to mało logiczne?

Bo Niemcy praktycznie nic by na tym nie zyskali,a może to był kolejny "błąd polityki zagranicznej"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Bo Niemcy praktycznie nic by na tym nie zyskali,a może to był kolejny "błąd polityki zagranicznej"

Przecież powiedziałem - Niemcy chcieli u władzy w Rosji "swoich ludzi". W Zurychu w 1917 r. rozpoczęły się pertraktacje pomiędzy Leninem a Niemcami. Lenin zażądał pociągu eksterytorialnego na co Niemcy przystali. 9 kwietnia 1917 r. z Zurychu wyjechało 32 emigrantów rosyjskich. 16 kwietnia 1917 r. Lenin przybył na peron Dworca Fińskiego w Piotrogrodzie. Agent niemiecki przekazał wówczas informację Przyjazd Lenina do Rosji udany. Działa dokładnie tak jak sobie tego życzymy. Mylił się bardzo - Lenin nie chciał być podwładnym Niemców.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lukass   
Bo Niemcy praktycznie nic by na tym nie zyskali,a może to był kolejny "błąd polityki zagranicznej"

Zyskali, chcieli wyeliminować Rosję z I wojny światowej a Lenin i komuniści chcieli do prowadzić do wycofania się z wojny, dlatego zdobyli wysokie poparcie rosyjskiego społeczeństwa. Tym sposobem wojska niemieckie mogły zostać przerzucone na front zachodni .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Glasisch   

hmm , słyszałem że przez Wall Street? Finansowanie przez Niemców wydaje się mało logiczne.., chyba, że nie tylko przez nich?

Wall Street --> Bank Rothschilda, pod innym płaszczykiem, we Frankfurcie nad Menem.

Niemcy nie mieli swoich ludzi w Rosji Radzieckiej, a prawdziwe nazwiska tych, którzy kryli się za pseudonimami, oprócz Stalina oczywiście, brzmiały wprawdzie z niemiecka, ale to nie byli Niemcy. Czy ktoś wie, ile podczas rewolucji i wojny domowej spalono, zniszczono, czy zaadoptowano na ośrodki "bolszewickiej kultury" synagog? Jestem ciekaw Waszych opinii, bo do tej pory nikt się nie pokusił o takie zestawienie, a jego wynik niektórych zmusiłby do głębokiego zastanowienia się na tą kwestią, a wyciągnięty jeden jedyny wniosek okazałyby się być niewiarygodny i bardzo okrutny w swoim wyrazie.

a historia przejazdu Lenina do dzisiaj okrywa mgła tajemnicy i ten agent niemiecki z kopertą w kieszeni, dobre

Edytowane przez Glasisch

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, ile podczas rewolucji i wojny domowej spalono, zniszczono, czy zaadoptowano na ośrodki "bolszewickiej kultury" synagog? Jestem ciekaw Waszych opinii, bo do tej pory nikt się nie pokusił o takie zestawienie,

Pokusił... Pospielovsky.

wynik niektórych zmusiłby do głębokiego zastanowienia się na tą kwestią, a wyciągnięty jeden jedyny wniosek okazałyby się być niewiarygodny i bardzo okrutny w swoim wyrazie.

A można jaśniej?

A na jakiż to wniosek ma wpływ ilość zniszczonych cerkwi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

bolszewicy w sporej mierze finansowali się sami: złoto, kamienie szlachetne, działa sztuki - wszystko można było sprzedać za naprawdę kosmiczne pieniądze. A początkowow ważniejsze były pieniądze, zaś wszelkie dwory - miały lec w gruzach i być spalone.

Rotszyldy i inne mogły się z bolszewikami dogadywać, ale w momencie kiedy zaczęto wdrażać NEP...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

bolszewicy w sporej mierze finansowali się sami

No bez przesady, na tej zasadzie to każdy złodziej jest wzorcowym przykładem do podręczników przedsiębiorczości: niskie koszty własne i wysoka stopa zwrotu.

Ja nie słyszałem by bolszewicy jako organizacja byli w jakiś szczególny sposób zasobni w złoto, kosztowności czy dzieła sztuki.

działa sztuki - wszystko można było sprzedać za naprawdę kosmiczne pieniądze

Akurat na tym to bolszewicy kosmicznych pieniędzy nie zyskiwali, a to z racji tego, że rynek doskonale wiedział że można zbijać ceny.

Rotszyldy i inne mogły się z bolszewikami dogadywać, ale w momencie kiedy zaczęto wdrażać NEP.

To akurat całkowicie nieprawda, znacząco duże transfery pieniędzy miały miejsce w okresie początkowym rewolucji.

Kolega FSO na serio zaprzecza zaangażowaniu wielu przedstawicieli finansjery we współfinansowanie bolszewików przed okresem NEP-u?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Glasisch   

A można jaśniej?

A na jakiż to wniosek ma wpływ ilość zniszczonych cerkwi?

ci, co je niszczyli, zostawiali "swoje" w spokoju, bo byli do nich przyzwyczajeni od dziecka i spotkałaby ich niechybnie kara "ich" boga. Odpowiedź na moje pytanie: nie zniszczono żadnej!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na moje pytanie: nie zniszczono żadnej!

Ot i zagwozdka... albowiem postawiłeś pytanie i sam udzieliłeś nań odpowiedź.

Problem w tym, że błędną i ze skazą ideologiczną.

Ja na ten przykład znam zniszczoną synagogę przez bolszewików. :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: zbiory rosyjskie przedrewolucyjne były potężne, te po jakby nieco mniejsze. Rynek nasycony był - ale wiele dzieł, kamieni szlachetnych i tak dalej zostało sprzedanych bezprawnie. Koszty - zero, zysk - konkretny. Tylko czym innym jest łapówka, czy procent by móc wycofać kapitały, a czym innym jest inwestowanie i robienie pieniędzy.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.