Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Aleksander

Jakiego macie nauczyciela historii?

Rekomendowane odpowiedzi

Szumo   

Moim nauczycielem historii jest pan Stefan Gawlikowski, syn Stanisława Gawlikowskiego - słynnego szachisty, którego memoriał jest rozgrywany do dzisiaj (organizowany zresztą przez mojego nauczyciela). Facet posiada niesamowitą wiedzę i pamięć do wszystkiego. Od najmniejszych dat (których nie lubi i nie każe się uczyć), do najmniej znanych ciekawostek historycznych. Na lekcjach cisza i spokój (ładny kij do uderzania w ławkę i ruletka do losowania uczniów do odpowiedzi robią swoje ^^). Ja będąc na profilu ścisłym, z historii wiem dużo więcej niż znajomi z profili z rozszerzoną historią z innych szkół. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Moim nauczycielem historii jest pan Stefan Gawlikowski

Chodzisz do Sowińskiego? Pan Stefan był również nauczycielem mojem mamy, która zresztą wspomina go bardzo miło.

Nauczycielem historii w mojej jest Pani Marzena Lasocka, sympatyczna , ciepła osoba. Skarbnica wiedzy jeśli chodzi o rozbiory, ma dar do opowiadania różnych ciekawostek historycznych. Historią potrafi zarazić każdego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   
Chodzisz do Sowińskiego? Pan Stefan był również nauczycielem mojem mamy, która zresztą wspomina go bardzo miło.

Dokładnie tam. :) I mimo, że każdy rocznik jest panem Gawlikowskim straszony, to niemal zawsze okazuje się on być jednym z najlepszych nauczycieli w szkole. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Mój nauczyciel od historii to kompletna porażka, ale nie dlatego, że mało wie (bo to raczej niemożliwe), lecz dlatego, że nie umie poradzić sobie ze wszystkimi klasami pod względem zachowania. Kiedyś zapowiedział nam test, który miał się odbyć za dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach uczniowie poszli do niego, że chcą przełożyć, bo się zapomnieli nauczyć - ten przekłada. I tak chyba jeszcze z dwa razy. W końcu nauczyciel się "wkurzył" i rozdał nam kartki testu. Po 10 minutach pisania zebrał kartki znowu, bo równieśnicy awanturowali się, że nie umieją. Na następnej lekcji rozdał te same testy, podopieczni znając pytania i wyszukawszy odpowiedzi już wiedzieli co napisać. Czy to nie chore? (no i może trochę zagmatwane)

Poza tym nasz nauczyciel tak się boi (dosłownie - boi!) uczniów szkoły, że zamiast wysłać ich do gabinetu dyrektora - w ostateczności wpisuje uwagę. W sumie wychodzi, że właściwej lekcji mamy od 5 do 10 minut, zaś uspokajania i swawoli uczniów (rzucanie się kredą czy innymi drobiazgami, kiedyś "pomysłowi" przynieśli papier toaletowy i wódkę) - reszta lekcji. Dla swojego dobra pan od historii powinien się zwolnić, zanim trafi na oddział specjalny szpitala psychiatrycznego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Moja nauczycielka? No coz na pewno wiedzy historycznej ma duzo w koncu ma doktorat ale... wlasnie tu zaczynaja sie schody - swoja wiedze przekazuje w zakresie mniejszym niz szczatkowy. Oczywistym wydaje mi sie ze w klasie o profilu mat-fiz historia jest zainteresowanych niewielu uczniow stad zapewne tak wolne tempo przerabianiu materialow. Jednak z przykroscia stwierdzam ze tych kilkoro szczesliwcow (do ktorych i ja sie zaliczam) ktorzy beda zdawac w tym roku rozszerzona mature z historii nie moze liczyc na zaden support ze strony pani profesor. "Przeczytaj podrecznik "albo "wszystko znajdziesz w internecie" to jej standartow teksty. Niestety wymawia sie zakresem podstawowym stad niekompleksowe rozpatrywanie problemow. Na przykladzie powstania listopadowego kiedy osmielilem sie stwierdzic ze moim zdaniem nie mialo zadnych szans na sukces z powodu roznicy potencjalow militarnych i nalezaloby to rozwazyc w pierwszej kolejnosci ona twierdzi ze "nia ma na to czasu" i podstawa programowa wspomina tylko o nieudolnym dowodztwie etc. Moze i jest mila i ma wiedze ale do matury to mnie nie przygotuje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dla swojego dobra pan od historii powinien się zwolnić, zanim trafi na oddział specjalny szpitala psychiatrycznego...

Fajną masz szkołę, u mnie to góra robienie zastrzyków długopisem, dalej nie przejdzie.

Do tej pory miałem fantastyczną nauczycielkę od historii, nieco chorowitą, ale znającą się na swojej pracy (lata doświadczeń). Ponadto lubiła dyskusje, dlatego gdy klasa nie miała siły, trzeba było uciąć półgodzinną pogawędkę, dlaczego Adenauer nie uznał od razu granicy na Nysie, i Odrze, i ogólnym postrzeganiu PRL na zachodzie w latach 40-tych i 50-tych. To były czasy...

Niestety, nadszedł czas, że opuściłem gimnazjum...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Mój to zzabronił mi się odzywac na lekcji, zresztą potraktował mnie niesłusznie na lekcjach, ponieważ nie informuje mnie o konkursach hist., mimo, iz się go o to pytam, jest utwierdzony w przekonaniu, że nie znam się na niczym innym tylko na IIWŚ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Moim nauczycielem historii jest pan Stefan Gawlikowski,

Osz Ty, toż to ja jeszcze niedawno przeżywałem stres na jego zajęciach gdy wyciągał swoją legendarną ruletkę :lol: . Jak to miło widzieć na forum kogoś od Sowińskiego. Ten człowiek to mój mentor, mistrz, to dzięki niemu jestem na historii. Jaki ten świat mały...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   
Ten człowiek to mój mentor, mistrz, to dzięki niemu jestem na historii.

Ja nie mogę uwierzyć, jak on jest w stanie pamiętać z takimi szczegółami i ciekawostkami każdą epokę w dziejach świata. oO Na historię natomiast się nie wybieram, jednak jestem pewien, że z historii będę wiedział po liceum dużo więcej niż obecnie. :lol:

Jaki ten świat mały...

Prawda? ^^"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
D.   

Moja obecna nauczycielka przez pewien okres uśmierciła we mnie pasję do historii, jednak w końcu zrozumiałem, że historia to nie tylko kilka godzin w tygodniu spędzonych w szkole na tym przedmiocie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
legion   

Nasza nauczycielka od historii nie zajmuje sie tylko nią, ale także językiem polski. Można powiedzieć, że nie jest taka zła, ale nasz pan który uczył przez pierwszy semestr, był dużo,dużo,dużo lepszy. :)

Pozdro!!!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Mój uważa, że przyłbica to zasłona w hełmie, a nie hełm, czym zdyskredytował się jako znawca uzbrojenia średniowiecznego. No ale są jeszcze inne dziedziny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam nową nauczycielkę i jest lepsza niż poprzednia. Choć zdarzają się Jej błędy, np. istnienie Wielkiej Brytanii w średniowieczu (państwa, a nie wyspy), czy daty, albo to, że Amerykę kolonizowali Niemcy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

czym zdyskredytował się jako znawca uzbrojenia średniowiecznego. No ale są jeszcze inne dziedziny. (Tofik)

Ważne, żeby w Twojej (jak mniemam) ulubionej RON się sprawdził. : ) Ale to dopiero w drugiej klasie. : )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.