Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Aleksander

Jakiego macie nauczyciela historii?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem genialna nauczycielkę w podstawówce - pania Osajdę, później była jeszcze jedna pani Gwóźdź -też b. dobrze uczyła, teraz ze zmianą klasy zmienili mi nauczycielkę i co będzie zobaczymy :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   

Moja nauczycielka od historii jest fajna, świetnie opowiada, serdeczna, tylko nie wykracza poza program - żadnych ciekawostek, bo słuchałaby ich tylko jedna osoba (ja).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

A moja obecna nauczycielka jest... ee... taka sobie :cry: Jakaś taka rozbiegana, gubi się na lekcji, potrafi powiedzieć prace domową jednej osobie i żąda jej od wszystkich :/ Dodatkowo wykłada tematy WYJĄTKOWO nieciekawie :/ Potrafi czytać z podręcznika ( jakbym nie umiał -.- ) i mówi czasem " to zapiszcie tego nie ma w podręczniku " ( czyta z innego :/ ). Odnoszę wrażenie że nie zawsze mówi o wszystkim po kolei. Teraz jesteśmy z tematem w złotej erze Jagiellonów, Kazimierz Jagiellończyk itp. A tu nagle robi spis wszystkich przywilejów danych szlachcie. Niby ok, bo fajnie jest mieć wszystko w jednym miejscu, co kiedy kto i dlaczego ;] . Ale co ma wiedzieć przeciętny uczeń o Aleksandrze Jagiellończyku i ruchu egzekucyjnym, kiedy nie przerabiał tego tematu, a takie pojęcia są przy Nihil Novi ?

Na szczęście ocenia aktywność na lekcji :lol: Mam już kilka 5 za to :D ( a żeby dostać 5 trzeba mieć 5 " plusów" które zbiera się za aktywność na lekcji - pod tym w względem przoduję w klasie :] )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Mój jest bardzo wymagający, ale to tylko lepiej dla mnie, czego nie mogę powiedzieć o większości klasy (na półrocze osiem jedynek postawił). Drażnią mnie niektóre jego zachowania, jak zaczyna nas poniżać, mówiąc do nas jakbyśmy byli w przedszkolu... :/ Ale przynajmniej dobrze mnie do matury przygotuje (mam taką nadzieję w każdym razie) ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

Jak już gdzieś pisałam moi nauczyciele od historii za mną nie przepadali (bo im zwracałam uwagę na błędy:P) za to w liceum, mnie polubiał, bo nauczycielem był starszy pan, który nie ma żony i miał kiedyś (podobno) sprawę o molestowanie seksualne, mojej byłej sąsiadki z góry. Ja to mam zawsze szczęście. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moja nauczycielka w LO... lekcja składała się z odpisywania zadań lub zagadywania jej przez moje kumpele. Czasem kazała coś przeczytać i zreferować z podręcznika, czasem dała jakiś tekst źródłowy czy mapę. W III klasie kazała mi wykładać jedną lekcję na tydzień, wyłożyłem jedną, o reszcie chyba zapomniała ;) kazała mi do matury robić pełno tekstów źródłowych, pisać kilka dodatkowych próbnych... ale ogólnie mówiąc, już w marcu nic się nie działo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moja pani historyczka jest wymagająca, np. przy ocenach 5,5,5,5,4 nie postawi 5 na półrocze, czy na koniec roku. Trzeba wtedy przeczytać jakąś książkę historyczną lub artykuł a następnie powiedzieć o czym był i dodać własną opinię. Na lekcjach jest cisza, sporo piszemy w zeszytach, jednak nie odbija się to na jej opowiadaniu o wydarzeniach, które właśnie przerabiamy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Moja pani historyczka jest wymagająca, np. przy ocenach 5,5,5,5,4 nie postawi 5 na półrocze, czy na koniec roku

No widzisz,a mój historyk postawił mi 3+ na koniec semestru (tak się zdenerwowałam,że miałam ochotę zapalić, a taką ochotę mam bardzo rzadko, a nawet rzadziej), a teraz mi mówi:"Niunia, walcz, bo chcę Ci 5 na koniec roku postawić" ;) ale teraz mam całkiem dobre, tyle, że niekoniecznie na 5. U nas na lekcjach ciągle analizujemy jakieś teksty źródłowe, robimy w domu albumy o kulturze, uzupełniamy mapki, piszemy plany wypracowań lub wypracowania z dokładnym planem, wszystko ma być tam pozaznaczane kolorem według tego planu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
(tak się zdenerwowałam,że miałam ochotę zapalić, a taką ochotę mam bardzo rzadko, a nawet rzadziej)

Dziongo nie pal, jesteś za ładna na to ;)

U nas na lekcjach ciągle analizujemy jakieś teksty źródłowe, robimy w domu albumy o kulturze, uzupełniamy mapki, piszemy plany wypracowań lub wypracowania z dokładnym planem, wszystko ma być tam pozaznaczane kolorem według tego planu ;)

Takie rzeczy to robimy w ćwiczeniówce i samodzielnie na dodatkową ocene jeśli ktoś chce ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Dziongo nie pal, jesteś za ładna na to ;)

To akurat nic do rzeczy nie ma ;) zresztą mnie ostatnio nawet dym drażni;)

Takie rzeczy to robimy w ćwiczeniówce i samodzielnie na dodatkową ocene jeśli ktoś chce ;)

No a u mnie to chleb powszedni, ale to bardzo dobrze:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bo im zwracałam uwagę na błędy:P

Ja w podstawówce też. Najciekawiej było jak się z nią kłóciłem jakie czołgi są na zdjęciach ;) Teraz nauczyciel jest zabawny(i to jak), ale nie wykracza poza materiał(czego bym chciał ;) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

Mój był taki świetny, że nie wiedział, który król Polski jako pierwszy koronował się w Krakowie. :shock: A wymagający strasznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

-" A teraz wyciągnijcie podręczniki i poczytajcie sobie na stronie xxx, o yyyyy, a jak będą jakieś pytania to sobie w domu lub w szkolnej bibliotece w encyklopedii poszukajcie odpowiedzi".

Tak wyglądała lekcja historii w mojej szkole podstawowej, przykre, prawda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie miło wspominam nauczyciela z podstawówki. Co do gimnazjum. Tu nauczycieli historii mam 2 a nawet można powiedzieć że 3. Pani historyk jest naprawdę historyczką z powołania. A dwóch historyków raczej też są do tego zawodu powołani. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.