Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Gervazy

Roszczenia Niemców

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   
Tak uogolniając to można to samo powiedzieć o Polsce ( w stronę zachodnią ) Wcześniej była mowa o wyliczaniu strat u nas, tak samo można by wyliczyć straty we Francji.

Francja terytorialnie nic nie utraciła, my utraciliśmy Kresy (też i majątki, do których możemy sobie rościć prawa skoro Niemcy - my mamy w tym przypadku tj. przypadku odzyskiwania majątków na Kresach większą rację - roszczą sobie prawa do majątków na naszych Ziemiach Odzyskanych), ale dostaliśmy rekompensatę, a Niemcy nic nie dostali (no RFN dostało tęgą kasę na odbudowę). Do czego praw ma dochodzić Francja? No bo ja nie wiem.

A my co dostaliśmy ?

Bratnią pomoc ze wschodu :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
To nie ja to napisałem (jakim cudem udało ci się włożyć wypowiedź inż. Gerwazego w moje usta?)

sam nie wiem cytowałem Gerwazego nie Ciebie :)

Tofik. Napisałem że nie utracilismy nic z zachodniej strony ;] Więc pretensję mogą być skierowane na wschód a nie zachód

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Tofik. Napisałem że nie utracilismy nic z zachodniej strony ;] Więc pretensję mogą być skierowane na wschód a nie zachód

Ale czyje pretensje? Nasze? No to ja już o tym mówiłem - mamy takie samo prawo do Kresów, jak Niemcy do Ziem Odzyskanych. Tylko nie możemy wymagać rekompensaty od Ukraińców czy Białorusinów (bo oni mieli do powiedzenia wtedy tyle co my; no, Gruzini jeszcze byli ważni :roll: ), a od Rosjan lub Zachodu - bo oni decydowali o takim porządku. Pokażmy, że Polacy wiedzą kto decydował o porządku w Europie Środkowej i pokażmy, że przeciętny Polak ma większą wiedzę historyczną niż Steinbach :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gervazy   
Jednak ja zachodzę w głowę jakim cudem udało sie im wypromować Niemcy jako ofiarę wojny.

Niemcy mają pieniędzy dostatek i stać ich na propagandę, na dodatek wiedzą, że inwestycja w takie coś się opłaci i aby osiągnąć cel wykładają niemałą kasę. Wszystkie "pamiątki" po Hitlerze niszczą, burzą bunkry, budowle z nim związane, budynki należące do NSDAP, słowem wszystko co po nim zostało. Ponadto w USA Niemców jest więcej niż Polaków, co za tym idzie mają większe wpływy, stać ich na produkcje filmowe wybielające swoich.

Polacy nie są aż tak zamożni, ale to co mają nie wpełni wykorzystują, bo wolą oszczędzać. Niemiec myśli bardziej kapitalistycznie, RFNowiec po 45 latach zachodniego dobrobytu zdążył odnaleźć się w nowej rzeczwistości, za to NRDowiec bardziej przywykł do socjalizmu, choć zapewne wiele zdążył się już nauczyć od swojego zachodniego kuzyna, inwestuje, bo wie, że dobre inwestycje przynoszą określone zyski. Polak ( w większości ) woli bulić ( przesadnie oszczędzać ) niż zainwestować, gdyż tego nauczył go PRL. Polak chciałby mieć dużo, za półdarmo i jeszcze robić dobre wrażenie, nasi nie robią praktycznie nic, no może poza pojedynczymi jednostkami, by poprawić swój wizerunek na świecie. Są na to dowody; gdy w Stanach Zjednoczonych nakręcono film "polish wedding" - słyszał ktoś ? - film ten ukazywał Polaków w USA jako śmiecie. Z początku większa część opinii publicznej zaczęła myśleć: " o jak to dobrze że film o nas robią, chyba wreszcie nas zauważyli " - potem po premierze wyszło na jaw co to za film. Obejrzało go miliony mieszkańców Ameryki i wielu w obraz Polaków w nim ukazany uwierzyło. A Polacy nie wydali ani centa, ani grosza by sprawę wyprostować, albo przynajmniej spróbować.

Drugi przykład to parada wojskowa w Warszawie, gdy okazało się, że kosztowała ona podatników 600-1000tys. był lament, że za dużo, że pieniądze zostały zmarnowane, że się nie powinno tyle wkładać w to kasy, bo to przecież tylko zwykły pokaz. Pokaz, czy nie, ale jakieś znaczenie propagandowe to miało. A że wystawiony sprzęt nie był najwyższej jakości to już inna sprawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Innym problemem jest, że dziwaczne prawo międzynarodowe i prawo polskie również, daje legalne prawo do odzyskania majątku nie tylko ludziom, którzy mieszkali tutaj przed wojną, którym ono się faktycznie należy - bo to była ich własność; ale również ludziom, którzy osiedlali się tutaj podczas okupacji, jak chociażby rodzina pani Steinbach. Ich roszczenia to jest jawna bezczelność.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

Pozwolicie że się wypowiem. Ostatnio oglądałem program na jedynce bodajże na ten temat gdzie pokazywano jacy Niemcy są zakłamani i nie uświadomieni historycznie no normalnie mi jest ich żal. To jest taki egoistyczni naród oni nie widzą tego ile krzywd wyrządzili dla całego świata :!: Tak Oni nie jacyś Hitlerowcy ale Niemcy i to trzeba powiedzieć głośno. Dla mnie jest to totalna kpina z Polaków narodu Polskiego, między innymi niektórzy Niemcy obwiniali polaków ile to krzywd im wyrządzono ile to złego ba nawet usłyszałem że to Polacy wywołali wojnę, no totalna kpina.

Po pierwsze wojnę wywołali Niemcy :!: Nie Polacy nie Żydzi nie Cygani tylko Niemcy

Po drugie wojnę przegrali Niemcy :!: Nie Polacy nie Żydzi nie Cygani tylko Niemcy

Po trzecie wnioskując z dwóch powyższych punktów można napisać że jakim to prawem oni stawiają jakieś warunki :!: Przegrali to jeszcze jakieś warunki mają?? Kpiny. Już nie będę wspominał ile nam poburzyli zabytków, z pacyfikowano wsi, zabito cywili, i inne szkody nam wyrządzili. Mimo wszystko coś nam za to zapłacili :?: jakieś odszkodowania :?: pełne duże ZERO.

Druga sprawa dajmy na to moja babcia pochodzi z Ukrainy (dawniejsza rejony należące do Polski), ciotka z Lwowa... gdyby teraz któraś z nich chciała odzyskać swoje mienie co następuje. Wyganiają z miejsca nas z urzędu ze śmiechem w ustach (w Ukrainie). A my jeszcze jakieś sprawy rozpatrujemy z jakiego to prawa ja nie rozumiem trzeba zmienić prawo i to natychmiast nie znalazł się polityk który by to wszystko załatwił raz na zawsze :!: Polska kiedyś nie była tak słabo rozwinięta co do innych państw europy, gospodarka się rozwijała było dobrze a tu wojna, państwo zrujnowane, nikt nam nie pomógł i teraz jesteśmy o 50 lat zacofani co do innych państw.

Mimo wszystko wracając do sedna sprawy to oni dostali w zamian tych chałup nowe w Niemczech więc nie wiem o co ta jaszcze zabawa :?:

Krótko moim zdaniem gonić takich Niemców natychmiast won

Jeszcze raz na koniec podkreślę że są to dla mnie osobiście kpiny, jestem tym zbulwersowany i takie zachowanie godzi w dobre imię naszego państwa.

P.S jeśli coś złego zrobiłem to wybaczcie dopiero co zapoznaję się z tym forum :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Przegrali to jeszcze jakieś warunki mają?? Kpiny.

Z tym się nie zgadzam. W pojedynku jeden na jeden (tj. II RP vs III Rzesza) przegrali Polacy, to jakie oni mają prawo do ustalania jakiś warunków?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

Właściwie to żadne bowiem tak jak pisałeś przegraliśmy w pojedynku jeden na jeden ale mimo wszystko my należeliśmy do grupy która wygrała tę wojnę, nasi żołnierze podbijali Berlin. Dlatego też to my ostatecznie byliśmy zwycięzcami chociaż jak czytam różne pomoce naukowe to aż mnie skręca jak nas pozostawiono na pastwę losu zresztą jak zwykle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Z tym się nie zgadzam. W pojedynku jeden na jeden (tj. II RP vs III Rzesza) przegrali Polacy, to jakie oni mają prawo do ustalania jakiś warunków?

Jednak że Polska była sprzymierzona to powstał pojedynek Alianci vs OŚ ktory oni przegrali :wink:

Jeszcze raz na koniec podkreślę że są to dla mnie osobiście kpiny, jestem tym zbulwersowany i takie zachowanie godzi w dobre imię naszego państwa.

Myślę że wielu ludzi tak się czuje. Ja popieram Ciebie w tym że Niemcy wogole nie powiini miec prawa głosu. To nie oni są zacofani pod względem gospodarczym, to nie oni zostali napadnięci. Taki był ich wybor. Jakby nie dopuscili Hitlera do władzy to wszystko potoczyło by się inaczej. A tak mają za swoje :twisted:

A co do przekłamań historycznych. Sądzę że Unia Europejska powinna wprowadzić jakieś normy co do podręczników szkolnych. Jeden dla wszystkich, ale bez omijania najbolesniejszej prawdy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja popieram Ciebie w tym że Niemcy wogole nie powiini miec prawa głosu.

Nie tylko nie powinni, ale w ich własnych interesie jest aby więcej nie poruszali tematu II WŚ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gervazy   
Mimo wszystko wracając do sedna sprawy to oni dostali w zamian tych chałup nowe w Niemczech więc nie wiem o co ta jaszcze zabawa

Sęk w tym, że tamte ziemie nawet w połowie nie są tak atrakcyjne jak nasze, Niemcy to kraj przeludniony i zaniedbany pod względem ochrony przyrody, tak, że orła ( chyba, że takiego skrzyżowanego z wroną na godle ), sokoła, żubra, łosia tam nie zobaczysz, w każdym razie nie na wolności. Niemcom podobał się pobyt na polskich ziemiach i bardzo dobrze go wspominają, żałują tylko, że nie był on dłuższy. Ale u nich nikt nie siedzi z założonymi rękami i nie narzeka, ludzie pozwy sądowe piszą...

Mimo wszystko coś nam za to zapłacili

Upierają się, że tak, że osoby które odwalały roboty przymusowe dostały odszkodowanie. Zakpili sobie z nas, potraktowali odszkodowania jako zalległe pensje.

W pojedynku jeden na jeden
rzegraliśmy w pojedynku jeden na jeden

1v1 ? No nie powiedziałbym... Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja; a potem jeszcze od wschodu ruskie, czyli 1v4+1.

A co do przekłamań historycznych. Sądzę że Unia Europejska powinna wprowadzić jakieś normy co do podręczników szkolnych. Jeden dla wszystkich, ale bez omijania najbolesniejszej prawdy.

A kto ma w Unii najwięcej do powiedzenia :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
1v1 ? No nie powiedziałbym... Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja; a potem jeszcze od wschodu ruskie, czyli 1v4+1.

Przegrani byliśmy już przed 17 września, agresja ZSRR była tylko formalnością i realizacją paktu Ribbentrop - Mołotow,a poza tym - Niemcy + Czechy + Austria to jedno państwo, Słowacy jeśli wprowadzili jakieś siły to małe, pozwolili tylko Niemcom na atakowanie ze swojego obszaru.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   
A co do przekłamań historycznych. Sądzę że Unia Europejska powinna wprowadzić jakieś normy co do podręczników szkolnych. Jeden dla wszystkich, ale bez omijania najbolesniejszej prawdy.

A kto ma w Unii najwięcej do powiedzenia :?:

Uznaje to za pytanie retoryczne bowiem pewnie już wcześnie coś w tym stylu by powstało. Mimo wszystko Niemcy są bardzo uczuleni i przez 68 lat się nie pogodzili że przegrali wojnę ale co moim zdaniem jest śmieszne i żenujące zamiast cicho siedzieć Oni wciąż szukają przez kogo Oni przegrali no właśnie: oczywiście Hitler teraz go nie lubią ale on przecież siłą nie wszedł na "tron" tylko w demokratycznych wyborach, być może Ci ludzie co go wybrali jeszcze żyją; po drugie oczywiście Polacy są wszystkiego winni (zresztą jak zwykle :-D) a potem jeszcze ktoś i jeszcze ktoś ale nie Niemcy :!: :shock: W XXI wieku słyszenie takiej wypowiedzi to prawie zakłamanie historii godne komuny. Co jeszcze chyba nie muszę pisać że jak pojedziesz do Niemiec to Niemcy nie wiedzą ile to wsi spacykiwano to że Polskę zrównano praktycznie do zera, Oni widzą jak im Drezno zbombardowano kpiny i to ma być szacunek do drugiego człowieka którego Ojczyzna przeżyła tyle cierpień. Dążę do tego aby uświadomić (chociaż chyba nikomu tu trzeba nie pisać :-D) że żadnych roszczeń co do Polski nie mają prawa rościć.

A co do odszkodowań dla Polski to takiej liczby co oni nam powinni dać to sobie nawet nie wyobrażam ile zer ona powinna mieć.

Podsumowując jak by powiedzieli moi koledzy: "żal.pl"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Kubaq, ja tego nie napisałem - to Gervazy.

Coś szwankuje ten cytat :wink: ( LoL ujzalem ze teraz jest quote="Gervazy" choć cytowałem Tofika ;] może sie zamieniliscie ;P )

A kto ma w Unii najwięcej do powiedzenia :?:

No i tu tkwi problem. Najwięcej mają do powiedzienia Niemcy i Francja ( "Pan i Pani Europa " )

Jeszcze raz powtarzam, jakim kurde cudem oni postrzegają się ( i są postrzegani! ) jako ofiary II WŚ :/ Jednak przestańmy biadolić nad naszą strudzoną ojczyzną. Moża da sie zrobić coś aby to odwrócić ? Nie przepadam za Kaczyńskim ale jednak ( jedyne co dobrze ) wypromował Powstanie Warszawskie ( kiedys bardziej bylo znane Powstanie w Gettcie [ mylone z Warszawskim !] a chyba najbardziej popularnym bylo Powstanie w Paryżu gdzie tak naprawde nic sie nie wydarzylo ;] ) I najlepiej by było gdyby będąc w Niemczech wypomniał im wszystko :twisted: Byłoby to coś na miara skandalu miedzynarodowego, a Niemieckie gazety oszalały by ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.