Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Gervazy

Roszczenia Niemców

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest WASP?

White Anglo-Saxon Protestant

Taki OT mi wyszedł...

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Aleksy   

Odnośnie tych Niemców to jeżeli ich majątek nie jest własnością nowego mieszkańca czy coś w to, to wtedy powinno się temu Niemcowi to oddać ten majątek, z zastrzeżeniem, że musi on zamieszkać w Polsce. A co do reszty to trudno - niech spróbują te majątki odkupić, może im się uda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Aleksy   

Żadne, chyba że to mówiące o zasiedleniu. Ale po prostu wyraziłem opinię.

Edytowane przez Aleksy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niemieckie Roszczenia - sweet , wystawić Germanom rachunek za Warszawę od 1939 - do 1945 , i za każdego zamordowanego Polaka ( a ze życie ludzkie jest bezcenne ..... ) , przez minimum 1000 lat Niemcy wini żyć w odium narodu zbrodniarzy i pod stałą międzynarodową kontrolom , bo co jakiś czas im wyraźnie odbija co skupia się na narodach sąsiednich - IMHO - Jedyny słuszny plan załatwienia na wieki kwestii niemieckiej to plan Plan Morgenthaua .

Jak Niemcy spłacą do ostatniego centa , wszelkie długi wobec Polski i Polaków , a nie wiem czy taka suma pecunia jest w światowym obiegu , możemy rozpatrzyć ich prośby .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Aleksy   
Jedyny słuszny plan załatwienia na wieki kwestii niemieckiej to plan Plan Morgenthaua .
Jeżeli sądzisz, ze to świetny sposób na III wojnę światową i kolejne zbrodnie wojenne to plan wypali w 101%.
Jak Niemcy spłacą do ostatniego centa , wszelkie długi wobec Polski i Polaków , a nie wiem czy taka suma pecunia jest w światowym obiegu , możemy rozpatrzyć ich prośby .
To wpierw wyceńmy ziemie, które Polska dostała, pieniądze które Niemcy dają w ramach UE, darowizny od Niemiec (czołgi), itp., żeby się nie okazało że to my jesteśmy im winni kasę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sądzisz, ze to świetny sposób na III wojnę światową i kolejne zbrodnie wojenne to plan wypali w 101%.

To wpierw wyceńmy ziemie, które Polska dostała, pieniądze które Niemcy dają w ramach UE, darowizny od Niemiec (czołgi), itp., żeby się nie okazało że to my jesteśmy im winni kasę ;)

Znasz założenia tego Planu , tylko nie z wiki

Ach wyceńmy ziemie , jasne wstukaj sobie powierzchnie RP 1938 - a w 2011 - a uzyskasz wartość ujemna :o

Ok , jak odasz w stanie nie naruszonym brata mojej Babci zabitego w 1939 przez Niemcow , to ja ci odkupie 1 starego i używanego Leoparda , a takich Polaków zamordowanych , zabitych itp dzięki Niemcom liczymy w miliony , bo się germanom Lebensraumu kosztem niższych ras zachciało .

ps

Germańska bezszczelność , nie zna granic <_<

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Aleksy   
Znasz założenia tego Planu , tylko nie z wiki
Plan zakładał ograniczenie zdolności Niemiec do wywołania kolejnej wojny poprzez ograniczenia, a ten system okazał się fatalny.
Ach wyceńmy ziemie , jasne wstukaj sobie powierzchnie RP 1938 - a w 2011 - a uzyskasz wartość ujemna :o
Oczywiście, ujemna, nie da się ukryć, ale z tym do ZSRR, a że już go nie ma to do??? Jednak jak rozliczamy się z Niemcami to z tego co jest po zachodniej stronie Polski, a nie z Ukrainy i Białorusi,
Ok , jak odasz w stanie nie naruszonym brata mojej Babci zabitego w 1939 przez Niemcow , to ja ci odkupie 1 starego i używanego Leoparda , a takich Polaków zamordowanych , zabitych itp dzięki Niemcom liczymy w miliony
Tylko jaki ma sens domaganie się rekompensaty tak długo po fakcie? W jaki sposób Niemiec nie pamiętający nawet nazizmu może być winny zabicia tych Polaków?
Germańska bezszczelność , nie zna granic <_<
Raczej realizm.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tylko jaki ma sens domaganie się rekompensaty tak długo po fakcie? W jaki sposób Niemiec nie pamiętający nawet nazizmu może być winny zabicia tych Polaków?

O ..... , Jaki sens ma domaganie się rekompensaty tak długo po fakcie , to czego te niemieckie matołki w Polsce szukają po latach :blink:

- Nie domagam się odszkodowania od pojedynczego Helmuta czy Helgi , ale od tworu zwanego państwem niemieckim :blink:

Oczywiście, ujemna, nie da się ukryć, ale z tym do ZSRR, a że już go nie ma to do?

Tak się zastanawiam , czy miałeś w szkole podstawowej historie Polski ?

to niby nie utraciliśmy tych ziem na skutek rozpętania przez Niemcy II Wojny Światowej , opieramy się na faktach - historia alternatywna gdzie indziej .

Raczej realizm.

Germański realizm :lol: :lol: :lol:

na nim sie opierały założenia I i II Wojny Światowej , mam nadzieje ze trzeciej nie będzie , choć wspólna polsko-francuska granica na Renie , nie była by straszna ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Aleksy   
O ..... , Jaki sens ma domaganie się rekompensaty tak długo po fakcie , to czego te niemieckie matołki w Polsce szukają po latach :blink:
Polacy już to zasiedlili więc jest po sprawie właściwie, ale jak ten majątek się rujnuje to lepiej oddać to temu Niemcowi niż skazać na zniszczenie. Podobnie zresztą powinny postąpić rządy Ukrainy i Białorusi w stos. do Polaków.
- Nie domagam się odszkodowania od pojedynczego Helmuta czy Helgi , ale od tworu zwanego państwem niemieckim :blink:
A państwo to co, samo te pieniądze wypracuje?
Tak się zastanawiam , czy miałeś w szkole podstawowej historie Polski ?

to niby nie utraciliśmy tych ziem na skutek rozpętania przez Niemcy II Wojny Światowej , opieramy się na faktach - historia alternatywna gdzie indziej .

Ziemie te utracono na skutek ataku sowieckiego, nie niemieckiego.
Germański realizm :lol: :lol: :lol:
Jeśli dla ciebie germański = normalny, to tak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Polacy już to zasiedlili więc jest po sprawie właściwie, ale jak ten majątek się rujnuje to lepiej oddać to temu Niemcowi niż skazać na zniszczenie. Podobnie zresztą powinny postąpić rządy Ukrainy i Białorusi w stos. do Polaków.

Dlaczego ?

Lepiej oddać mi , sam sprywatyzuje , a jako obywatel RP - winienem mieć pierwszeństwo przed auslanderem :rolleyes: ( jemu mozna tylko sprzedać a wydzierżawić )

A państwo to co, samo te pieniądze wypracuje?

A to już problem wewnatrzniemiecki , i nic mi do tego :)

Ziemie te utracono na skutek ataku sowieckiego, nie niemieckiego.

zaiste odkrywcze , polecam lekturę kalendarza miesiąc wrzesień - co bylo pierwsze 1 IX 1939 czy 17 IX 1939 - oraz tzn Paktu R-M , wraz z uzasadnieniem strony sowieckiej dlaczego "wkroczyła " na Ziemie Polskie :blink:

Jeśli dla ciebie germański = normalny, to tak.

Dla mnie nie :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Aleksy   
Dlaczego ?

Lepiej oddać mi , sam sprywatyzuje , a jako obywatel RP - winienem mieć pierwszeństwo przed auslanderem :rolleyes: ( jemu mozna tylko sprzedać a wydzierżawić )

A dlatego, że jako prawowity właściciel będzie o to dobał i zyska Polska dodatkowego mieszkańca. A co do sprzedaży to nic nie stoi na przeszkodzie by mu to oddać (nie sprzedać). Teraz każdy obywatel się liczy.
A to już problem wewnatrzniemiecki , i nic mi do tego :)
Gdybyś o to prosił kilka dekad temu to wszem, ale pokolenia mijają.
zaiste odkrywcze , polecam lekturę kalendarza miesiąc wrzesień - co bylo pierwsze 1 IX 1939 czy 17 IX 1939 - oraz tzn Paktu R-M , wraz z uzasadnieniem strony sowieckiej dlaczego "wkroczyła " na Ziemie Polskie :blink:
Ziemie te zajęła Armia Czerwona, a nie Wermacht i kropka, tak mówi historia. To co się działo na Zachodzie to odrębna sprawa, która nie zmienia faktu kto co zajął.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.