Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tomek91

Dymisja Romana Giertycha z funkcji Ministra MEN

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek91   

Dziś o godzinie 11:00 prezydent Lech Kaczyński dokona zmian w składzie Rady Ministrów . Prawdopodobnie zdymisjonowany będzie wicepremier Roman Giertych , dotychczasowy minister edukacji narodowej . Był to może nie najlepszy , ale na pewno najbardziej medialny minister edukacji w historii . Co dokonał w ciągu 15 miesięcy ?? Zwolennicy zapamiętają program zero tolerancji , podwyżki dla nauczycieli , wprowadzenie do szkół podstawowych i gimnazjów strojów jednolitych tzw. mundurków , program wycieczek patriotycznych do miejsc szczególnie ważnych w historii Polski . Przeciwnicy zapamiętają Giertycha jako najbardziej niedouczonego ministra , który zamiast "-ą" , mówi "-om" , "Fińczykom" zamiast "Finom" , ciągły konflikt z ZNP , 3G - trójki "giertychowskie" , najbardziej nielubiany minister w rządzie J. Kaczyńskiego .

Jak zapamiętacie , tego bardzo medialnego i dla wielu kontrowersyjnego Ministra Edukacji Narodowej ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Ja myślę, że on coś robił, próbował coś zrobić, działał. A to jak działał- to pozostawia wątpliwości- np. amnestia, której sam minister żałuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

No cóż, chyba tylko bracia Kaczyńscy dorównują Giertychowi jeśli chodzi o ilość gier zrobionych na "ich podstawie" :roll:

Sam Giertycha nie lubię - z jednej strony dekomunizacja, z drugiej powrót do "PRL - owskich" mundurków, na dodatek za pieniądze rodzin. Zero tolerancji to dobry krok, ale z tym patriotyzmem przesadza. Nie każdy będzie patriotą, nie każdego można nauczyć patriotyzmu, nawet niektórzy nie chcą być patriotami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
"PRL - owskich" mundurków, na dodatek za pieniądze rodzin.

Zwiedzjąc Londyn i Windsor pare lat temu, widziałam brytyjską młodzież szkolną w jednolitych strojach.

Nie każdy będzie patriotą, nie każdego można nauczyć patriotyzmu, nawet niektórzy nie chcą być patriotami.

I tu się całkowicie zgadzam- to powinien nyć wybór a nie szkolny przedmiot.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Zwiedzjąc Londyn i Windsor pare lat temu, widziałam brytyjską młodzież szkolną w jednolitych strojach.

Ciekawym czy za swoją kasę... Wielka Brytania to bądź co bądź bogatszy kraj od Polski, z większym PNB na mieszkańca (21 400 USD na rok 2001 lub 2000). Ich największym problemem jest chyba to, że nie wiadomo czy książę William ma dziewczynę czy nie... Na poważnie - to problemem są chyba też Polacy, którzy nie znają języka a potem wystają na ulicach. Generalnie to państwa polskiego na mundurki nie stać lub po prostu szkoda kasy, więc obciążają rodziny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
To powinno być nowe Święto Edukacji Narodowej.

Dobrze powiedziane, choć zapewne przez szacunek do potężnej osoby Romana Giertycha takiego święta nie będzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No nie… jak można było odwołać ulubionego ministra mojej wychowawczyni będzie niepocieszona :P

Bardzo się cieszę z powodu tej dymisji, ale zastanawiam się również czy Jego następca nie będzie jeszcze gorszy, (ale chyba to mało prawdopodobne).

Mam nadzieję, że w niedługiej przyszłości o mundurkach się „zapomni” bo niestety od września idę do ostatniej klasy gimnazjum…

A tak w ogóle ostatnio ogładzałam prawie wszystkie konferencja Romana Giertycha (z braku ciekawszych programów i z ciekawości)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Przesadzacie. Co takiego strasznego zrobił Giertych?

A zrobił coś dobrego?

Amnestia maturalna + 1 poziom na maturze = sprzecznośc z konstytucją.

Nigdy nie byłem za mundurkami w szkole, ale wiem, że to komuś się podobać może.

Dobraczyński i Sienkiewicz zamiast Gombrowicza i Kafki...

Pomysł z podziałem historii na dwa przedmioty.

Religia włączana do średniej.

etc.

Komuś te pomysły może i się podobają, ale ja jestem ich przeciwnikiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Nigdy nie byłem za mundurkami w szkole, ale wiem, że to komuś się podobać może.

Byłbym skłonny to zaakceptować jeśli nie to, że mam te mundurki kupować z własnej kieszeni. Jakby nie było nic innego do kupowania (chodzi mi o przedmioty szkolne np. podręczniki).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Zwiedzjąc Londyn i Windsor pare lat temu, widziałam brytyjską młodzież szkolną w jednolitych strojach.

Jednolite stroje mają też młodzi Japończycy, a ich system edukacji, choć wymagający, naprawdę jest godny podziwu.

Generalnie to państwa polskiego na mundurki nie stać lub po prostu szkoda kasy, więc obciążają rodziny.

Nie no, dofinansowanie ma do tych mundurków być :roll:

1 poziom na maturze

Za ten jeden poziom na maturze to powinien się gotować w kotle w piekle razem ze swoim klonem :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Nie no, dofinansowanie ma do tych mundurków być :roll:

Nie słyszałem - miało być podobno za własną kasę i nawet dwie pary.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Byłbym skłonny to zaakceptować jeśli nie to, że mam te mundurki kupować z własnej kieszeni. Jakby nie było nic innego do kupowania (chodzi mi o przedmioty szkolne np. podręczniki).

Są dofinansowania dla najbiedniejszych rodzin - 50 zł na dziecko

I jeszcze jedno: mogłabym nosić „mundurek’ gdyby to był „mundurek”. A nie podkoszulkę jak na wf i bluzę na polarze, których po prostu nie znoszę… Pomijając kwestię upodobań: uważam, ze ten jednolity strój powinien jakoś wyglądać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Są dofinansowania dla najbiedniejszych rodzin - 50 zł na dziecko

A co z tymi innymi? Wbrew pozorom reszta rodzin nie posiada sześciu willi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.