Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

Louis Nicolas Davout - ocena

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   

Geniusz, zimny, chłodny, kochający chyba tylko żonę i Napoleona. Jak go oceniacie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Jako jedyny dorównywał Napoleonowi talentem militarnym, zwycięzca spod Auerstedt - co Napoleon chciał zataić, nazywając zarówno starcia pod Jeną jak i pod Auerstedt bitwą pod Jeną :P Był najwybitniejszy z marszałków jednak nie dostał żadnej ziemi - dostał tylko tytuły książęce (zmieniłoby się to zapewne po zwycięstwie nad Rosją).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizander   
ako jedyny dorównywał Napoleonowi talentem militarnym, zwycięzca spod Auerstedt - co Napoleon chciał zataić, nazywając zarówno starcia pod Jeną jak i pod Auerstedt bitwą pod Jeną

To było jedno starcie.

Był najwybitniejszy z marszałków jednak nie dostał żadnej ziemi - dostał tylko tytuły książęce

Najwybitniejszy, ale co do tej ziemi - ilu marszałków dostało więcej niż tylko Tytuł? Murat i...? ktoś jeszcze? Bo Bernadotte został wybrany, nie dostał nic od zawistnego Korsykanina.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
To było jedno starcie.

Hm...zastanawiające- zapraszam do stosownego tematu. Chętnie podyskutuje.

Bo Bernadotte został wybrany, nie dostał nic od zawistnego Korsykanina.

Ha, ha, ha- a za co ta bezidowa, obrzydliwa kreatura miała coś dostać? Mamy stosowny temat zapraszam.

Ja podziwiam Davouta- za wierność, talent i za to, że kochał Napoleona, mimo tego, że cesarz go nie doceniał. Jedny uczeń Napoleona jak to niektórzy mawiają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizander   

Wierność rozumiem, talent rozumiem, ale za to że kochał? Tego akurat nie.

NB. Davout był obrażony na Cesarza w czasie 100 dni. A wierny był chyba raczej Francji. w końcu "Za każdym razem, gdy rodzi się Davout, szabla wyskakuje z pochwy".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
ale za to że kochał? Tego akurat nie.

Davout pokochał Napoleona w Egipcie, po pewnej rozmowie- nikt nie wie o czym rozmawiali.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
To było jedno starcie.

W tej kwestii popierasz akurat Napoleona, co jest bardzo dziwne.

Napoleon nie dowodził tam gdzie walczył Davout, wszystko praktycznie zależało od Nicolasa Davouta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizander   
W tej kwestii popierasz akurat Napoleona, co jest bardzo dziwne.

Dlaczego dziwne? Jestem w końcu Bonapartystą :P

Napoleon nie dowodził tam gdzie walczył Davout, wszystko praktycznie zależało od Nicolasa Davouta.

Tak - ale to samo można powiedzieć o Davout'cie w bitwie pod Austerlitz, albo o Neyu pod Waterloo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Poza propagowanie homoseksualizmu :P

Bardzo głupi i niesmaczny żart. Davout go kochał jak przyjaciela, jak ukochanego wodza- ja nie widze w tym nic dziwnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Nadal nie wiem, co w tym jest do podziwiania:)

Nie musisz wiedzieć :P Mnie się to osbiście podoba- bo Davout był mu wierny do końca- to poprostu szlachetna postać- mnie to ujęło. Przeciwieństwo Twojego ulubieńca- szwedzkiego króla.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizander   

Pisałem już, ze istotnie, wierność Davout była godna podziwu.

A co do Bernadotte'a - przestałas dyskutowac w odpowiednim wątku, więc przyjąłem, ze uznajesz jego zalety...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
A co do Bernadotte'a - przestałas dyskutowac w odpowiednim wątku, więc przyjąłem, ze uznajesz jego zalety...

Pragnę powrócić do dyskusji- zapraszam.

Ostatni post w tamtym temacie był mój- czekam na Twój ruch :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie chyba najlepszy marszałek Napoleona, gdyż nie przegrał ani jednej bitwy... Samodzielnie pokonał ponad dwukrotnie liczniejszą armię pruską pod Auerstedt. Jegbo korpus rozpoczął zwycięską bitwę pod Eckmühl.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.