Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
piterzx

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego - ogólnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. I jak tam przygotowania do konkursu?

Ruszyły i powoli się rozpędzają.

Wolny czas przy komputerze spędzam, ostatnio najczęściej, analizując, nadesłaną do szkoły, „Losistowską” płytę. Według mnie jest tam wiele rzeczy, które mogą okazać się przydatne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
Wolny czas przy komputerze spędzam, ostatnio najczęściej, analizując, nadesłaną do szkoły, „Losistowską” płytę. Według mnie jest tam wiele rzeczy, które mogą okazać się przydatne.

Jest tam coś ciekawego? Ja, wstyd się przyznać, mimo, że też to mam, to jeszcze nie przeglądałem :tongue: Miało to co prawda związek ze zmianą sytemu operacyjnego i późniejszym niedoborem wolnego czasu, ale lenistwo też wchodzi tu w grę :mrgreen:

Witam. I jak tam przygotowania do konkursu?

Szczerze powiem, dopiero (ludzie, niecały miesiąc przed terminem :whata: ) zaczynają sie rozkręcać. Powoli dochodzę do ciekawszych rozdziałów książki pana Wandycza, więc jak ją w końcu skończę, biorę się ostrzej do roboty.

A Ty, Droga Koleżanko, też piszesz ten konkurs??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam o tym temacie…

Jest tam coś ciekawego?

Jest, jest… jakbym posiadała całą tą wiedzę zawartą na tej płycie byłabym spokojniejsza 11 stycznia.

Zostało 10 dni a ja mam przeczucie, że nic nie umiem.

Nie potrafię gdzieś wszystkiego ogarnąć ale jak się wezmę jeszcze do pracy to mam nadzieję, że nie będzie kompletnej porażki tylko taka mniejsza :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

Dla zainteresowanych wynikami z konkursu dla szkół podstawowych i gimnazjów z województwa mazowieckiego na stronie Kuratorium podany jest wykaz osób zakwalifikowanych do III etapu (wojewódzkiego).

Oto link do strony - dane w załączniku:

http://www.kuratorium.waw.pl/pl/konkursy/p...a_mazowieckiego

P.S. Panno Karolino, jak będziesz już znać wyniki, to podziel się nimi z nami :razz:

Serdecznie pozdrawiam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   

Brałem w tym udział w 1. klasie gimnazjum i według mnie system punktacji jest beznadziejny. Do następnego etapu może przejść ktoś kto miał 85% punktów, bo był najlepszy w swoim okręgu, a ktoś, kto miał 90% może odpaść, bo w jego okręgu była większa konkurencja i się nie zmieścił. To trochę niesprawiedliwe...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

Brałem w tym udział w 1. klasie gimnazjum i według mnie system punktacji jest beznadziejny. Do następnego etapu może przejść ktoś kto miał 85% punktów, bo był najlepszy w swoim okręgu, a ktoś, kto miał 90% może odpaść, bo w jego okręgu była większa konkurencja i się nie zmieścił. To trochę niesprawiedliwe...

Właśnie Drogi Kolego jest trochę inaczej. Do następnych etapów przechodzą osoby nie z uwagi na zajęte miejsce u siebie w okręgu, lecz mieszczące się w klasyfikacji pierwszych X osób w okręgu wyższym.

Tak więc jeśli przykładowo byłeś 1 w swoim regionie na II etapie, to do III i tak możesz się nie dostać, bo dajmy na to przechodzi 20 osób, a osoba mająca w innej części województwa miejsce przykładowo 5, ale większą liczbę punktów niż Ty, będzie wyżej od Ciebie w klasyfikacji ogólnowojewódzkiej.

Natomiast patrząc na cały kraj, rzeczywiście może się tak wydarzyć, przy czym tam jest już tak wysoki poziom, że różnice mogą sie zdarzyć minimalne, ale chyba nie ma co mieć pretensji...

Pozdrawiam serdecznie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   

Dzięki za doinformowanie :) ale chyba system z progami procentowymi wydaje się lepszy i nieskomplikowany...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
Ale chyba system z progami procentowymi wydaje się lepszy i nieskomplikowany...

Możliwe, natomiast w "Losach..." nie dałoby rady raczej go wprowadzić, bo oni mają ściśle określone ilości uczestników, które mogą przejść do kolejnych etapów.

Poza tym, w zależności od różnych czynników w jednym roku mogłoby powyżej 90% napisać dużo więcej, zaś w innym tak mało, że IV etapu nie opłacałoby się przeprowadzać :)

Mnie osobiście śmieszyły, a czasem irytowały niektóre pytania. Pamiętam, jak na III etapie dostałem całą stronę mało znanych obrazów historycznych, co więcej prawie niewidocznych :mrgreen: Kilka razy na teście zdarzały mi się pytania luźno powiązane z danym okresem (np. tematyka w latach 1768-1864, a dostaję pytanie, czym była, kiedy i gdzie została utworzona... Dywizja Kościuszkowska w czasie II wojny światowej :mrgreen: :mrgreen: ). Ale w tym właśnie cały urok tego konkursu, że zawsze mogą zarzucić coś "z kosmosu" 8)

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
P.S. Panno Karolino, jak będziesz już znać wyniki, to podziel się nimi z nami

Panna Karolina, po miesiącu, poznała oficjalne wyniki – i wie, że na 100% jest w III etapie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

III etap konkursu odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 11:00. Dla województwa mazowieckiego będzie to Dom Żołnierza Polskiego przy ul. Banacha 2 w Warszawie. Wszystkich forumowiczów, których będę mógł tam spotkać prosiłbym o pw lub posta w temacie :arrow:

Dla zainteresowanych data, godziną i miejscem spotkania w III etapie konkursu zamieszczam linka do oficjalnego komunikatu organizacyjnego => http://www.wojsko-polskie.pl/wortal/document,,id,11445.html

Panna Karolina, po miesiącu, poznała oficjalne wyniki – i wie, że na 100% jest w III etapie

W takim razie, obyśmy oboje spotkali się w Zamku Królewskim na etapie IV :arrow:

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
W takim razie, obyśmy oboje spotkali się w Zamku Królewskim na etapie IV ;)

Zamek Królewski powiadasz... a kiedy dokładnie? Czy to będzie coś takiego jak mieli finaliści zeszłoroczni, z lataniem po MWP itp.? Bo z chęcią bym wpadł i popatrzył jak się męczycie :lmao: .

Tak ogólnie to gratuluję zajścia tak wysoko;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

Czy to będzie coś takiego jak mieli finaliści zeszłoroczni, z lataniem po MWP itp.?

Dokładnie coś takiego. Nie tylko po MWP, inne muzea chyba też wchodzą w rachubę, do tego spotkania z profesorami, referaty i rzecz jasna teścik.

Zamek Królewski powiadasz... a kiedy dokładnie?

Zamek Królewski to już rozdanie nagród (Sala Balowa konkretnie), choć chyba i rozpoczęcie też. W sumie mają to być chyba 3 dni, wstępnie chyba 12-14 czerwca, ale jeszcze może ulec zmianie.

Bo z chęcią bym wpadł i popatrzył jak się męczycie

Wpadaj, nawet i na III etap (ja będę w Warszawie pisał) ;) Wątpię, żebym doszedł do IV, bo moja wiedza jest raczej znikoma, ale zobaczymy... Jak się uda, to chętnie się z Tobą w MWP spotkam :mrgreen:

Tak ogólnie to gratuluję zajścia tak wysoko;)

Dziękuję bardzo :arrow:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
ale za młody jestem

Andreasie, cóż to znaczy :?: Jeśli nie chcesz swego wieku, tudzież szkoły, podawać nie musisz, lecz wiedz, że startować w tym konkursie mogą uczniowie zarówno podstawówki (4-6 klasa), gimnazjum, jak i szkół średnich, więc nie bardzo rozumiem... :roll:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Wow- pięknie :thumright: ;)

Wszystkim gratuluje i powodzenia!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.