Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
piterzx

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego - ogólnie

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   

Nie. Mam jedenaste. ;/ Czyli nienajgorzej.

Ach, to ten chłopak, o którym wspomniała youpendi. Facet w kategorii dla gimnazjów wygrywa co roku.

A Ty Pedrosie? Nie zauważyłem Cię tam, choć jak najpilniej się rozglądałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

Ahhh! Dopiero czwarty! ;)

Czarna rozpaczzzz! Koszmar, być nie może!!

Powiedz, że to nieprawda!

xD

A tak serio, to rzucił Ci się w oczy, że jest.. inny niż wszyscy? :book:

A pierwsze kto miał?

I w sumie, Andreas, wiem, że Cię nie pocieszę, ale masz właśnie najgorsze miejsce, bo otarłeś się o te nagrody, które są już całkiem, całkiem ;)

A co miałeś na eksponacie? :>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Bardzo zabawne, ha ha ha... Jakbym już nie wiedział. ;//

Wiesz co dostałem???

Maskę przeciwgazową! Normalnie szok, liczyłem, że STEN-a dostanę do rąk, albo jakąkolwiek inną broń. Inna sprawa, że jakiś inteligent zapomniał zdjąć z maski etykietkę z napisem:'P-gaz RLC wz. 28' i od razu łatwiej. Tylko, kurczę, najłatwiej mieli ci, co dostali broń, a i tak większość nawet z tego dostała mniej niż 7 pkt. Jakaś dziewczyna jak dostała pistolet sygnałowy na eksponacie, to opowiadała 'egzaminatorowi' , że w Powstaniu to Niemca rozerwało, jak dostał z czegoś takiego...

Arek P., jest tam chodzącą sławą, siedział ponadto obok mnie na filmie(zauważyłem, że 'suczkami' nazwał niemieckie działa pancerne).

A pierwsze nie wiem kto miał. Nie znam gościa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

Bo widzisz, nie zastosowałeś się do mojej rady :book: Trzeba było iść na początek!

Kumpel z LO, tez się w tym roku nie zastosował, i sobie gadał na temat.. orzełka -.-

A skoro Arek napisał 'suczki' to mają być suczki, bo Arek P. rzadko się myli. I pełny rispekt dla niego, że pozwolił Ci usiąść obok siebie, bo w tamtym roku na konkurencji piosenki.. >zobacz sam<

http://www.wojsko-polskie.pl/multimedias/v...t=29467#galeria

Dodam, że ta dziewczyna zajęła trzecie miejsce ;) |no i oczywiście on tą dziewczynę dobrze zna, bo była z miejscowości obok.. a Tobie pozwolił usiąść nie znając Cię, więc dla Ciebie tez szacun ;)|

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Pf... akurat Arek się pomylił, bo w filmie:

'Panie poruczniku, tam suczki stoją pod lasem, chyba nasze' ;)

No to wiadomo, że chodzi o Su-76. A, film miałem dzięki niemu dobrze. A na piosence, to już w ogóle, maksymalne 12 pkt., jeszcze zrobiłem Wasze pytania.

Ale usiedliśmy tak, bo po prostu, przypadkowo...

Taaa... tylko a.) musiałem jechać z opiekunem, bo mieszkam 500 km od Wa-wy, pomikając kwestie pretensji i b.) wylosowałem, ale to żaden problem-inni, co mieli orzwełki czy bluzy, albo ładownice, to mieli o wiele gorzej, więc nieźle.

Aj, nieprawda, bo kolesie co za mną stali, to polosowali też broń, Stena, Visa, Mosina...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

No i wyniki przyszły. Niby źle nie jest, ale liczyłem, że odrobinkę wyżej stanę. Warszawę-ok, tu się liczyłem z klęską, ale nie w Broni i barwie czy Eksponacie. No cóż, trudno. ;/

PS-youpendi, my sobie z Arkiem dyskutowaliśmy w autokarze 2. dnia o dywizjach Waffen-SS.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ojej94   

No i II etap Losów za nami. Wcześniej post o I pisał Tofik, ale coś go tu nie ma. W każdym bądź razie jeśli pisaliście, to napiszcie jak Wam poszło. A ja mam po za tym pytanie, co do jednego zadania. Władysław Wygnaniec dążąc do odzyskania władzy spotkał się z: a)Henrykiem IV, b)Henrykiem V,c)Konradem III,d)Fryderykiem I Podczas testu wykluczyłem Henryków. Ale czy przypadkiem nie spotkał się i z Barbarossą i Konradem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Z Konradem III.

To nawet ja wiem.

A Losy? No cóż, jak dla mnie poszło nieźle, bo miałem 241 pkt. na 298, czyli 81 %. Jednak, jak już powiedziałem, jest druga, bardzo gorzka strona, że nic mi to nie daje, bo jestem 7., więc Losy kończę na tym etapie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

To dobrze świadczy tylko o Twoim rejonie i Tobie samym Andreasie :) 81% niewystarczające... to ogromnie wysoki poziom jak dla mnie.

Przejście do III etapu w gimnazjum nie jest zbyt wielką filozofią, bo potrzeba 50%. Punktowo byłem najlepszy w swoim województwie (97 pkt; w swoim rejonie wyprzedziłem drugiego ucznia o 19 pkt).

Teraz tylko liczę na to, że III etap będzie skupiony wyłącznie na Piastach i Jagiellonach...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Tofiku-dzięki serdeczne. Liczę, że dojdziesz do Warszawy i trzymam za to kciuki. :)

No i mój profesor próbował wynegocjować, bym pojechał do Gdańska. Okazało się, że w innych rejonach poziom bł równie wysoki i nie ma szans. Czyli zostaję (a dyplom z udziału w międzyszkolnym musiałem przyjąć-już mógł pan prof. go mi darować).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

Ja pisałem tą olimpiadę pierwszy raz i co mnie zdziwiło to duża ilość pytań nie dotyczących "losów żołnierza". Co do wyników to nie będę się wypowiadał bo jeszcze ich nie znam :) Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ojej94   

III etap za nami, za tydzień wyniki. Test był prostszy niż z zeszłego roku, jednak nie było prawie w ogóle Grunwaldu. Jak wam poszło. Mi np. nie za bardzo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

III etap to moja niechybna klęska, nie daję sobie zbyt wielkich szans, jeżeli przejdę, to sporym rzutem na taśmę. Niestety, jeszcze nigdy nie miałem tak dużego o przekonania o słabym wyniku. Zupełnie poległem na Orderze Odrodzenia Polski, architekturze obronnej, w symbolach dynastii byłem pewny tylko Wazów, zaskoczyły mnie pytania o daty dzienne Mozgawy, Wiśniowca, Klecka, Świecina i Zatoki Świeżej. Grunwald był, tylko od strony bardzo mi nie pasującej - kwestii pomnika ufundowanego przez I. Paderewskiego na 500. rocznicę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.