Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
szpek_chomik

Telewizja Trwam ostają liberalizmu?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miałem okazję oglądać fragment "Rozmów niedokończonych" w telewizji Trwam. Tematem dyskusji była etyka w biznesie (jakoś tak:) ). Ze zdziwieniem zauważyłem że goście zgromadzeni w studio krytykują podatek progresywny i VAT. Nie byli to politycy, lecz prawdziwi fachowcy (jeden z nich był przedstawicielem centrum Adama Smitha) Czyżby TV Trwam wyrastała na stację liberalną? :)

Tak na marginesie dawno nie oglądałem programu publicystycznego przebiegającego w takiej atmosferze. Żadnego przerywania, rzucania mięsem itd. Oglądało się to to z prawdziwą przyjemnością.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam nie oglądam, ale czytam czasami felietony Stanisłąwa Michalkiewicza, często goszczącego na antenie tej stacji. Jeden z niewielu liberałów gospodarczych (to trzeba podkreślić), który się tam pojawia.

Co ciekawe na antenie tej telewizji gościł kiedyś ksiądz Robert Sirico z USA, znany katolicki propagator wolnego rynku, jeden z niewielu intelektualistów katolickich uważający wolny rynek za najlepsze sposób funkcjonowania gospodarki, odbiegający w poglądach od rzeszy europejskich chadeków, których jeżeli chodzi o kwestie ekonomiczne trudno mi odróżnić od lewicy.

Tak, że i media Rydzyka potrafią zaskoczyć czymś pozytywnym.

Pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gervazy   

Też to oglądałem. Jak się okazuje stacja ta wcale nie musi być jakaś tam "moherowa", czy antysemicka, wszystko zależy od ludzi jacy w niej występują. Są tam zapraszani różni ludzie, nie tylko księża i tym podobni, choć poglądy prof.J.R. Nowaka i prof. Bogusława Wolniewicza można uznać za antysemickie. Ich wypowiedzi na temat Żydów są czasami ostre, ale to nie znaczy, że muszą od razu siać nienawiść, poza tym mówili oni o dosyć istotnej sprawie roszczeń organizacji amerykańskich Żydów, za pozostawiony majątek chcą od Polskiego państwa odszkodowanie w wysokości 66mld$, a budżetu państwa na taki wydatek nie stać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko cieszy, że nawet w tak skrajnej stacji z tak skrajnymi poglądami znalazło się troche liberalizmu, szkoda, że partią, która popiera o. Rydzyk nie liberalizuje naszej gospodarki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. LPR byłby dal mnie jeszcze dla mnie do przełknięcia gdyby mieli poglądy na gospodarkę zbliżone na przykład do brytyjskich konserwatystów. A tak ta partia trąci narodowym socjalizmem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
LPR byłby dal mnie jeszcze dla mnie do przełknięcia gdyby mieli poglądy na gospodarkę zbliżone na przykład do brytyjskich konserwatystów. A tak ta partia trąci narodowym socjalizmem.

Co prawda to nie jest temat o LPR :) ale może dodam pewną ciekawostkę. W rankingu głosowań nad ustawami sprzyjającymi gospodarce przewodzi ... Liga Polskich Rodzin przed PO :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
opolski1   
Ze zdziwieniem zauważyłem że goście zgromadzeni w studio krytykują podatek progresywny i VAT. Nie byli to politycy, lecz prawdziwi fachowcy (jeden z nich był przedstawicielem centrum Adama Smitha) Czyżby TV Trwam wyrastała na stację liberalną?

Nie ogladałem (może szkoda?) Czy mógłbyś coś więcej napisać na czym polegała krytyka tych podatków. Bo liberalizm to coś więcej niż tylko podatek liniowy i zniesienie VAT-u. Prawdę mówiąc 20 lat temu w Polsce nie było podatku od dochodów osobistych a o VAT-ie nikt nie słyszał. I co, czyżbyśmy byli wtedy panstwem liberalnym??

W Polsce to wystarczy czasami popierać gejów, być tolerancyjnym lub być przeciwko zapinaniu pasów w samochodzie a już można "zasłużyć" na miano liberała. A przecież chodzi o coś zupełnie innego.

Nawiasem mówiąc w niektórych środowiskach mówienie o kimś "liberał" to obelga. Chyba im się z czymś innym pomyliło.

jureK

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tematem programu była "etyka w biznesie" a temat podatków wypłynął dość przypadkowo. chcę tylko powiedzieć że w temacie podatkowym goście reprezentowali zgodnie podejście liberalne. Nie próbuję powiedzieć że Ojciec Rydzyk i jego telewizja to liberałowie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.