Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Aleksander

Jaki jest wasz ulubiony starożytny bóg?

Rekomendowane odpowiedzi

Miom ulubionym bogiem jest Thor

Bóg burzy i płodności, patron samotnie walczących. Posiadał też niejasną funkcję sędziego — codziennie wydawał wyroki siedząc u jednego z korzeni Yggdrasilla (w Asgardzie). Istniało jakieś powiązanie pomiędzy Thorem a boginią małżeństwa, War, gdyż symbolem Mjóllnira pieczętowano zawarcie tego związku, zaś za najlepszą porę na ślub uważano czwartek, dzień poświęcony Thorowi .

Moj tez , uwielbiam go . Od niedawna o nim wiem przeczytalem przypadkiem na jakiejs stronce . Lubie tez Hadesa :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   

Ja bardzo lubie Afrodytę, pewnie fajna laska z niej była. Lubię też Aresa, boga wojny :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Ja bardzo lubie Afrodytę, pewnie fajna laska z niej była.

Niewątpliwie. :D

Lubię też Aresa, boga wojny

Wielką frajdą była dla niego walka z ludźmi, ale od Ateny dostał w "dołek brzucha", więc do słabszych umiał tylko startować. :mrgreen: Głupi jak but, jednym słowem, ten Ares.

Dionizos za kobiety wino i śpiew:).

Taa... Libacje po sobie zostawił. :D

Afrodyta, za urodę. Zeus za potęgę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lili   

Mój ulubiony bóg to:Ozyrys-bóg śmierci i odrodzonego życia.Władca ziemi i podziemi.Przed wiekami nauczył ludzi uprawy roli.

ale Atena też była fajna - bogini mądrości wyskoczyłą z glowy Zeusa i przyszła w ten sposób na świat.

Tez ja bardzo lubię!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ramcel   

Perun - gromowładny bóg Słowian. Odpowiednik Thora i Zeusa. Bóg burzy, błyskawic i grzmotów, a także wojny, siły, męstwa i męskiej płodności, opiekun kowali i wojowników.

Przedstawiany jest najczęściej jako mężczyna w sile wieku ze srebrnymi włosami i brodą, powożący rydwanem bądź dosiadający białego rumaka, z mieczem, młotem bojowym, siekierą (stosowaną przez pradawnych Słowian do wielu obrzędów magicznych - ze wzgl. na powiązania z Perunem właśnie) lub błyskawicą w dłoni. Przez wielu badaczy kultury naszych przodków uważany za głównego boga słowiańskiego panteonu, często utożsamiany ze Świętowitem.

A oprócz Peruna to nordycki bóg kłamstwa Loki - cwaniak na miarę pomysłowego Dobromira :wink:

No i Bachus (Dionizos) - ech te szalone uczty z Bachantkami... Przydałoby się coś takiego zorganizować, nie sądzicie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

A ja najbardziej lubię Hadesa, Anubisa i Posejdona. Za co? Hadesa za charakter, Posejdona za potęgę i Anubisa za sprawowany urząd :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kemot   

Ja najbardziej lubię Lokiego, boga śmierci i oszustwa :wink: Podobają mi się jego pomysły :wink: loki.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Za to, że nie zrażł się, kiedy jego żona(Hera) zabijała mu kochanki. A chłop znajdował sobie nowe.

Wyborny argument :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   

moi ulubieni bogowie to :

oczywiście Afrodyta - patronka żeglarzy :D

a tak serio to ciekawi są Odyn i Thor

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Moja ulubiona bogini: Innana. :> Rzekłoby się kobieta z krwi i kości. 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Bo ja wiem trudna decyzja :twisted:

Ale tak jakoś zawsze ciągnęło mnie ku bóstwom podziemia więc pewnie Hades będzie adekwatny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.