Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Aleksander

Jaki jest wasz ulubiony starożytny bóg?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest wasz ulubiony starożytny bóg? Nie ważne z jakiej cywlizacji.

Ja osobicie lubię mit z Anubisem. Był on partonem mumifikacji bo według legendy zmumifikował zmarłego Ozyrysa. Miał postać szakala lub człowieka z głową owego zwierzęcia podobnego do psa.

anubis.jpg

Napiszcie parę słów o tych bogach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Emjotka   

Mój ulubiony... hm... Jahwe- bóg Żydów i chrześcijan ... najmniej ciekawy, a najbardziej rozpowszechniony w świecie i wyznawany do dziś :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nike

Bogini zwycięstwa, wspierana w boju przez bóstwa: Zelos (Współzawodnictwo), Kratos (Siła) i Bia (Przemoc); towarzyszyła Zeusowi i Atenie, z którą ją niekiedy utożsamiano; w mit. rzym. - Wiktoria; przedstawiana jako młoda kobieta ze skrzydłami u ramion, z wieńcem lub gałązką palmową w dłoni, w czasach rzym. z tarczą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MaWro   

Mój ulubiony bóg to Ra(egipski bóg słońca).Nie wiem dlaczego go lubię po prostu tak jakoś się żłożyło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie mam swojego ulubionego, ale mogę wyróżnić trzy boginie:

:smile: Wenus [Afrodyta]- bogini miłości, opiekunka żeglarzy

:smile: Junona [Hera]-najwyższa bogini grecka, opiekunka kobiet, żon, położnic i małżeństwa

:smile: Minerwa [Atena]- bogini pokoju i słusznej wojny, uosobienie mądrości

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kiya   

Uwielbiam HORUSA, boga nieba. Trudno mi powiedzieć dlaczego. Był dobrym bóstwem. Podoba mi sie mit o walce Horusa z Setem i zranieniu OKA, które potem stało się bardzo potężnym amuletem (notabene- nosze 'wieczny' amulet podwójnego Oka Horusa na ciele- w postaci tatuażu :D )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kiya   

Na tej najbardziej interesującej :D

Dobra, żarty na bok... Na lędźwiach :D

//JKM wolałbym na tej bardziej interesującej ;-), ale przypomne, że od takich rozmów jest shoutbox lub chat

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ango   

Inanna ( akad.Isztar ) która była sumeryjską boginnią. Jak dobrze pamiętam to stawiano ją na równi z An ( bóg nieba ). Z czasem stala się uniwersalnym bóstwem. Pewnie miał duży w to wkład Sargon, bo w propagandzie miał być jej ulubieńcem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich bogów dostępnych w panteonach najbardziej fascynuje mnie staroegipski bóg RA(Re).Zwany jest bogiem słońca i odrodzenia.

Towarzyszył chyba wszystkim dynastiom faraonów.Można mieć wrażenie że od niego zaczęła się cała Starożytność.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moi ulubieni bogowie to:Bastet, bogini ogniska domowego i zabaw; Zeus, najważniejszy grecki Bóg na Olimpie, lubił żenic się z Ziemiankami;.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moim najbardziej ulubionymibogiem jest Zeus - bóg świata, ale Atena też była fajna - bogini mądrości wyskoczyłą z glowy Zeusa i przyszła w ten sposób na świat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.