Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Prawdę mówiąc nie jestem do końca przekonany gdzie to wrzucić (ze sportem ma to niewiele wspólnego, choć miało miejsce na stadionie), a i nie do końca jest tu z czego się śmiać, ale niech będzie tutaj.

Sobota, półfinał Pucharu Anglii, minuta ciszy dla uczczenia ofiar Hillsborough, na Wembley ponad 87 tys. ludzi... i kogo słychać (17-18 sekunda)?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HYD_dlnjw6k

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Ostatnio stałem się, chcąc czy nie chcąc, świadkiem dyskusji, dwóch fotografów.

Jeden drógiego wypytywał jakim sprzętem robi zdjęcia... by przy końcu wzejemnego potoku przechwałek przystopować, obrucić głowę na lico gościa stojącego z boku z pytaniem: a ty jaki masz sprzęt?

-W porywie dwadzieścia cm.

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zawsze 8C mam przy sobie.

O kurczaczki, trzeba uprzedzić kelnerów, żeby unikali Cię jak ognia :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O kurczaczki, trzeba uprzedzić kelnerów, żeby unikali Cię jak ognia :lol:

^^ co do napiwków, np. w Restauracji GAR Gesslerowej są one wliczone w cenę. Jak wydasz 100 zł to 10 zł dla kelnera, a więc napiwek pewny, ale przy takim systemie opodatkowany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

^^ co do napiwków, np. w Restauracji GAR Gesslerowej są one wliczone w cenę. Jak wydasz 100 zł to 10 zł dla kelnera, a więc napiwek pewny, ale przy takim systemie opodatkowany.

Tak na poważnie, to w ogóle jest ciekawy problem. Niektórzy kelnerzy czy barmani zarabiają na napiwkach całkiem niezłe pieniądze, wątpię, żeby wykazywali to w zeznaniu podatkowym. Zastanawiam się, jak to naprawdę wygląda z prawnego punktu widzenia. Bo np. prostytucja jest lege artis nieopodatkowana...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sporo postów wstecz i chyba jeszcze nie było. Filmik, że tak powiem "historyczny", cechuje go duża dbałość o szczegóły i realizm ;)

Ale co najważniejsze, ilekroć mam ochotę się pośmiać, a nie ma ku temu powodu, to go sobie oglądam. Nie ma znaczenia, że jest to już n-ty raz, rżę ze śmiechu :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxgall   

Zasłyszany dzisiaj cytat (oczywiście wyrwany z kontekstu) z Teleekspresu bodajże:

„śląski hasiok jest tak samo dobry jak poznańskie pyry”

Nie wiem jak wy, ale ja do ust tego nie wezmę. Swoją drogą trochę mi szkoda Poznaniaków…

;)

Edytowane przez maxgall

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

W kontekście zdanie jest mniej groźne, bo kontekst tyczy słów, określeń regionalnych, a nie tego co się w nich kryje kryje. Więc śląski śmietnik wcale nie jest tak samo smaczny jak poznańskie ziemniaki.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxgall   

Więc śląski śmietnik wcale nie jest tak samo smaczny jak poznańskie ziemniaki.

Oj, aż się boję zapytać czy ktoś sprawdzał ;)

(żeby nie było niedomówień: nie nabijam się z Poznaniaków ani z ich regionalizmów, ale z pana redaktora z naszej wielkiej kochanej publicznej tivi, któremu wydawało sie że będzie zabawny: jest, tylko że trochę inaczej niż mu się wydawało)

Edytowane przez maxgall

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu o stereotypowych spojrzeniach na niektóre narodowości w "nieboszczce" ZSRR:

Ukrainiec (w ZSRR występujący w żartach w tej samej roli co Szkoci w Europie Zachodniej - jako symbol skrajnej oszczędności i skąpstwa) w trakcie Wielkiej Ojczyźnianej czołga się, wlekąc z ogromnym wysiłkiem śmiertelnie rannego, innego Ukraińca, który wreszcie szepcze:

- Mykoła dobij mnie...

- Ale ja nie mam nabojów!

- Tu kup u mnie.

Gruzin; ci znów byli odbierani jako najbogatsi pośród narodów ZSRR; postanowił zakupić auto. Nabył zatem Zaporożca.

Następnego dnia samochód mu skradziono.

Gruzin znów uzbierał odpowiednią kwotę i nabył tym razem Moskwicza.

Następnego dnia samochód mu skradziono.

Gruzin jako kolejny samochód kupił sobie Ładę.

Następnego dnia... zamiast jego Łady stoi Mercedes z karteczką za wycieraczką:

"Chcesz jeździć - możesz jeździć, ale nie hańb swojej narodowości!".

W sali posiedzeń Rady Najwyższej ZSRR robotnicy czynili ostatnie przygotowania. Jak to często bywało pozostawili po sobie bałagan: porozrzucane drzazgi, przewody, nawet gwoździe powbijane w siedziska krzeseł...

Następnego dnia, rankiem, deputowani zasiadają na krzesłach, a tam - gwoździe.

Rosjanin wyjmuje gwóźdź i z przekleństwem rzuca go w stronę Prezydium.

Ukrainiec wyjmuje gwóźdź, ogląda go i mówi:

- Gwoździk?! Przyda się w gospodarstwie - i chowa go do kieszeni.

Białorusin wyjmuje gwóźdź, zamyśla się i mówi do siebie:

- Być może i tak trzeba - wsadza go z powrotem w siedzisko.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.