Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Co powinno znaleźć sie na liście nowych siedmiu cudów świata

Co powinno znaleźć sie na liście nowych siedmiu cudów świata?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Akropol w Atenach
      5
    • Pa?ace i ogrody Alhambry
      0
    • ?wi?tynia Angkor
      3
    • Chichen Itza - ?wi?tynia Majów
      2
    • Figura Zbawiciela w Rio de Janeiro
      5
    • ?wi?tynia Hagia Sophia w Stambule
      3
    • Koloseum w Rzymie
      3
    • Wie?a Eiffla w Pary?u
      1
    • ?wi?tynia Czystej Wody w Kioto
      3
    • Kreml w Moskwie
      3
    • Ruiny Machu Picchu
      4
    • Wielki Mur
      6
    • Piramidy w Gizie
      7
    • Zamek w Neuschwanstein w Bawarii
      1
    • Petra - zespó? grobowców i ?wi?ty?
      2
    • Statua Wolno?ci w Nowym Jorku
      2
    • Stonehage
      2
    • Opera w Sydney
      1
    • Mauzoleum Tad? Mahal w Agrze
      8
    • Timbuku
      1
    • Inny jaki?
      0


Rekomendowane odpowiedzi

nazaa   

Są już wyniki - nowe siedem cudów świata to:

- Wielki Mur Chiński

- Koloseum

- Machu Picchu

- Chichen Itza

- Tadż Mahal

- Petra w Jordanii

- Figura Zbawiciela w Rio de Janeiro

O ile obecność pierwszych sześciu obiektów na liście mnie nie dziwi i w zasadzie pokrywa się z moimi tupami, o tyle znalezienie się w rankingu figury z Rio było dla mnie kompletnym zaskoczeniem :| O gustach się nie dyskutuje, ale jest dużo innych piękniejszych i zasługujących na znalezienie się na liście zabytków niż ta statua. Taki dobry ranking, a tak go zepsuli :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizander   

Ja bym wyrzucił Chichen Itzę, może nawet Tadż Mahal, ale do Statui Zbawiciela nie mam zastrzeżeń.

Moim zdaniem zamiast Tadż Mahal spokojnie możnaby wstawić którąś gotycką katedrę, albo budynki parlamentu w Londynie.

Osobiście brakuje mi Akropolu i Hagia Sophia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

Nie wiem szczerze za co koloseum dostaje ten tytuł, oglądałam to na żywo i tylko na zdjęciach ładnie wygląda , bo jest fotografowane od tej ładniejszej i zadbanej strony, a reszta to wielka kupa kamienia, oprócz tego jednego fragmentu, a przecież jest tyle ładniejszych budowli w Rzymie..świetnie utrzymanych choćby Panteon , albo fontanna di trevi, to dopiero coś ;)

Ja się nie zgodzę z Lizanderem Tadź Mahal jest poprostu boski! Najlepsza budowla jaką kiedykolwiek widziały moje oczy :D Cudo :D

Brakuje mi tylko na tej liście Hagii Sophii...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Nie wiem szczerze za co koloseum dostaje ten tytuł, oglądałam to na żywo i tylko na zdjęciach ładnie wygląda , bo jest fotografowane od tej ładniejszej i zadbanej strony, a reszta to wielka kupa kamienia, oprócz tego jednego fragmentu, a przecież jest tyle ładniejszych budowli w Rzymie.

Wydaje mi się, że w przypadku Koloseum nie chodziło tylko o wygląd, ale o całokształt - cuda architektury jakie zostały w nim zastosowane i ogólną symbolikę budynku znanego na całym świecie i niezmiennie kojarzącego się z Rzymem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

Za całokształ może służyć cudownie utrzymane np. Panteon, albo Forum Romanum jako całość..oo, to już jest coś. Tam masz wszystko świątynie, bazyliki, łuki triumfalne Tam są prawdziwe pozostałości po cudach architektury, a nie Koloseum, w którym za darmo dają bilety, bo ludzie są rozczarowani jak widzą to z bliska, bo z daleka owszem, wygląda imponująco.

Angor, też jest niczego sobie..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

Wiem jaka jest jego historia, w końcu tam byłam, a władze mają tyle kasy żeby odrestaurować inne ruiny, a na "pocztówke" państwa nie mają? To trochę dziwne, ale fakt o gustach się nie dyskutuje ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.