Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Liberal

Prawo UJ

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

A tak mniej więcej to ile trzeba mieć, żeby się dostać? O historię nie obawiam się tak mocno, ale kiepsko u mnie z WOS-em...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

O widzę, że jeśli mi się uda dostać na wymarzony kierunek studiów tą spotkam kilka osób znajomych z forum:) Własnie ciekawy jestem na ile tak orientacyjnie pasuje zdac matury, żeby się liczyć?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
O widzę, że jeśli mi się uda dostać na wymarzony kierunek studiów tą spotkam kilka osób znajomych z forum

Jarpena zapewne, a co do mnie to jeżeli się dostanę to się spotkamy z całą pewnością :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak zapraszam, liczone są punkty za rozszerzony wos, historię i j. obcy. W ostatnich latach trzeba było mieć ok. 82% średnią z matury by się dostać już w I etapie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już tego nie śledzę moje wypowiedzi dt. ostatnich lat, ale być może coś takiego zrobili, ale trudno mi powiedzieć... ja przekazuję swoje doświadczenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Przejrzałam, ale nie widzę tu nic o tym, że język rozszerzony na prawo liczą podwójnie. Możesz wkleić jakiś fragment, bo mi wszystko trzeba palcem pokazać :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego się zaniepokoiłem tym faktem. Szkoda, że na UW także liczy się rozszerzony angielski, ale przelicznik jest bardziej przyjazny, bo 1.5 dla rozszerzenia a 1 dla podstawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ucio   

A mnie zastanawia, czy rzeczywiście na prawie na UJ rzeczywiście jest tak strasznie dużo nauki jak to straszą studenci. Wiem, że ważne są też indywidualne predyspozycje, szybkość przyswajania materiału etc., czy jednak przeciętny student UJ żyje tylko nauką?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Nasz wydział należy do całkiem rozrywkowych. Ze względu na to, że wykłady i ćw. nie są obowiązkowe (ale i tak są na nich tłumy; ) ), a by przystąpić do egzaminu nie trzeba mieć zal. z ćwicze. W dodatku oprócz 2-3 przedmiotów narzuconych na rok z góry reszte wybierasz sobie jakie chcesz, co się interesuje etc. Niestety zazwyczaj te 2-3 przedmioty należą do trudnych i trzeba na nie poświęcić wiele czasu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A ja tak zapytam wprost. Jakie przedmioty polecacie wybrać na I roku prawa na UJ? Poza obowiązkowymi, rzecz jasna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.