Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Kto powinien zostać prezydentem RP?

Kto powinien zostać prezydentem RP?  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • D. Tusk
      9
    • J. Kaczy?ski
      1
    • W. Cimoszewicz
      2
    • A. Lepper
      0
    • M. Borowski
      1
    • M. Giertych
      0
    • H. Bochniarz
      0
    • J. Mikke
      1
    • Nie b?d? g?osowa?
      0
    • Kto? inny
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej   

Najlepszym byłby Tomasz Lis, ale on raczej napewno nie wystrtuje. W takim razie postawiłnym na Lecha Kaczyńskiego bo jest zdecydowany i wyrazisty. Donald Tusk byłby dobrym kandydatem tylko jak dla mnie nie jest silną osobowościa .. nio może sie myle, ale dla mnie nie jest wyrazisty. A inny prawicowy kandydat Maciej Giertych to jak dla mnie ojciec Romana Giertych,a to zamało, poprostu o nic zupełnie nic nie wiadomo ... Więc stawiam na Kaczyńskiego (Lewicy ze zrozumiałych wzgłedów nie opisuje) :wink:

PS. To do Kaczyńskiego jest już dawno nieaktualne, zaznaczam bo zwrócono mi na to uwage. Więc teraz już wiem kim jest Maciej Giertych więc stawiam na niego. Dlaczego nie Kaczyński jest w najnowszym poście ..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Owszem Kaczyński to silna osobowośc i czasem miałem wrażenie, że Tusk startuje bo musi... mimo go popieram ponieważ popieram PO. Dla mnie najważniejsze jest zwycięstwo jednego z nich Tuska lub Kaczyńskiego, który to mi naprawde nie sprawia różnicy, chodź kibicuje Tuskowi.

[ Dodano: 2005-06-05, 17:17 ]

Co powiecie o nowych kandydatach: Bochniarz i Tymańskim ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andrzej   

Myśle, że dobrym pomysłem było by dodanie stron internetowych kandydatów aby zapoznać się z ich programami.

Umieszcze je tutaj bez żadnych komentarzy, uwag i uszczypliwości.

Niech Forumowicze zdecydują kto w tym sporze ma rację. ;)

1. Włodzimierz Cimoszewicz

2. Henryka Bochniarz

3. Marek Borowski

4. Maciej Giertych

5. Lech Kaczyński

6. Donald Tusk

7. Jarosław Kalinowski

8. Andrzej Lepper

7. Zbigniew Religa

8. Stanisław Tymiński

9. Maria Szyszkowska

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przed zapoznaniem się z najlpeszym merytorycznym moim zdaniem programem prezydenckim, który jest dziełem oczywiście Tuska. Zapraszam na intro strony www.tusk.pl gwarantuje, że takiego jeszcze nie widzieliście to nowa jakość w polskim internecie. Kandydat Tusk jest tak solidny jak jego strona, więc moim zdaniem to właściwy wybór.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Emjotka pisze/a:

Chciałabym, żeby prezydentem został albo Donald Tusk, albo Marek Borowski... ale znając polskich wyborców

To tylko świadczy (moim zdaniem ) o tym , jak bardzo pogubieni są nasi wyborcy ; gdyż rozrzut w typowaniu kandydatów jest tu conajmniej duży.

Jednakowoż uważam że nie mogłoby nas spotkać nic gorszego jak : prawicowy Rząd i lewicowy Prezydent RP.

W takim układzie ani jedna realna ustawa nie ma prawa ujrzeć światła dziennego , gdyż posypią się veta jak nie z jednej to z drugiej strony.

Jak to się wówczas będzie przekładało na zwykłą codzienność potencjalego Polaka - tłumaczyć nikomu nie trzeba.

Co do naszych kandydatów ? .

Kiedy patrzę na ową listę pretendentów do najwyższego stołka w państwie...i widzę na niej nazwisko niejakiego Stana Tymińskiego , to na przemian ogarnia mnie - "pusty śmiech" i "granatowa rozpacz".

Ten przedziwny maniak przybywa do nas rególarnie co 5-lat od czasu kiedy zaczęliśmy głośno bredzić o demokracji , jednak (jak wynika z moich obliczeń) za każdym razem głupszy jest o kolejne 20 - lat.

Teraz dla odmiany podobają mu się "rządy" na Białorusi....no nic dodać...i nic ująć.

Przerażającym natomiast jest to , że jeżeli tacy ludzie jak wspomniany tu Tymiński mają prawo startować w wyborach - to świadczy to chyba o tym że nasza demokracja sięgnęła takiego dna , które puka od spodu.

Niejaki Cimoszewicz ?....tu martwi owa cyklicznie powtarzająca się schizofremia Polaków.

Był już ministrem sprawiedliwości i co ?...ano to , że kumplom z jego partii udało się zatuszować wszystkie nadużycia , malwersacje itp.

Był też premierem....jeżeli wtedy nie poszliśmy z torbami - to chyba jakiś cud!.

Wreszcie jego "słynna akcja" "czyste ręce"....to była dopiero farsa !. Otóż jak się wówczas okazało , to właśnie pomysłodawca sam miał ręce najbrudniejsze...i znów trzeba było tuszować.

Do tego ten jego towarzyszący mu zawsze - cyniczny uśmieszek pełen pogardy dla innych....

Pani Kwaśniewska , która ruszyła (co było do przewidzenia) w sukurs koledze spadającemu w rankingach przedwyborczych powiedziała coś takiego:

"Trzeba chyba bardzo bać się Cimoszewicza - żeby posuwać się do takich niegodziwości ".

A tu trzeba się zapytać:

"Czego tak bardzo boi się lewica że nawet tak skompromitowanych ludzi jak Cimoszewicz , chcą za wszelką cenę posadzić na najwyższym stołku ?...zresztą - kto po lewej stronie naszej polityki nie jest skompromitowany ?...

I tak - z całej tej "menażerii" kandydatów można wyłonić chyba jedynie dwie osoby , a są to:

Kaczyński i Tusk

Gdyby mi przyszło jednak wybierać pomiędzy pierwszym , a drugim ?...wybrałbym Donalda Tuska...dlaczego ?.....a no dlatego że Tusk pomimo pewnych wpadek jakie się mu zdarzają jest dość elastycznym politykiem , skłonnym do ustępst , negocjacji , potrafiącym w miarę trzeźwo oceniać sytuaję - i raczej unika wystawiania swojej osoby pod bat publiczny.

Kaczyński zaś jest raczej sztywny - uparcie wierzący i broniący tylko swoich racji.

Według mnie ma on zadatki na pospolitego dyktatora - a to nie jest najlepsza wizytówka.

Niestety ! - po raz kolejny zrobiło się na okolicznośc kampanii wyborczej w Polsce conajmniej nieciekawie.

Przypominają mi się tu słowa znanej skąd innąd piosenki:

"Tu Cichosza - tam cicho , szaro , buro i zima.

Niema Mickiewicza i niema Tuwima"....a szkoda...może któryś z nich bardziej by się nadawał aniżeli wszyscy pozostali.

Pozdrawiam Wszystkich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę tylko Tuskowi i Kaczyńskiemu... reszta to komuchy i złodzieje... każdy chce najlepiej dla siebie a nie dla Polski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
... jak wygra Kaczyński to będzie tragedia dla Polski :roll:

Tragedii nie będzie on jest poprostu radykalnym socjalistą czyli wartości rodzinne, równość społeczna etc. Konserwatywno-socjalistyczno-radykalny porgram ma. Co do jego kalkulatora podatkowego to tam jst podany VAT na energie 7%, a w rzeczywiśtości wynosi 22%, więc propozycja PO 3x15% jest korzystniejsza niż PiSu. Kaczyński nie gwarantuje nam spokojnej polityki zagranicznej. Tusk natomiast jest liberałem (urodziłem się liberałem 8) ) i nie jest radykałem lecz człowiekiem dialogu jest także spokojny co się przydaje na arenie międzynarodowej i wiem, że podoba się babeczką w kategorii politycy.

Tragedią będzie wybór Cimoszewicza (szanse ma tylko Tusk, Cimoszewicz i Kaczyński, reszta się nie liczy).

Co do Cimoszewicz spójrzcie jaki on "kryształowy" i jaki dzielny (górnicy, po co mi mi prezydent co się boi górników?)

1 Miał akcje Orlenu, ale ich nie miał bo były córki

2 Kupił je w ofercie pierwotnej, ale ponieważ nie mógł tego zrobić to

kupił je na rynku wtórnym

3 Miał na to pieniądze, ale ponieważ ich nie miał to brał kredyt (bo jak

wiemy ubogi jest)

4 Sprzedał je w styczniu 2002 ale ponieważ chciał w grudniu 2001 to tak

naprawdę sprzedał je w grudniu

5 W deklaracje ich nie wpisał bo wypełniał ją wg stanu na kwiecień, (a jak

wiemy sprzedał je w styczniu czyli w grudniu ). Kiedy pisał o akcjach Agory

to wydawało mu się że jest rok 2001 i juz miał skrobnąć o Orlenie kiedy

przypomniał sobie że jest rok 2002

6 Zrobił korektę swojej deklaracji z tym że niczego nie poprawiał bo

pytania były niestosowne

7 Zatrudnił wariatkę jako asystentkę i dał jej do wypełniania swoje

deklaracje, ale nie dał ich bo to wariatka

8 Deklaracje wszystkie są ale oczywiście niektórych nie ma bo w styczniu

znaleziono je w domu wariatki

9 Pozostawiał wzory swych podpisów w jakichś komietetach (na wszelki

wypadek jakby ktoś chciał mieć upoważnienie ministra MSZ

10 Podpisy są jego ale on ich nie składał. składała je pieczątka z komitetu

11 Pieczątka była ale się zmyła i nie wiadomo gdzie jest (ostatni raz

widziano ją w plecaczku

12 pełnomocnictwa okazały się oryginalnie sfałszowanymi kopiami

Wszystko to w przypadku człowieka który całe życie siedział W PZPR i SLD i

jednocześnie jest ponadpartyjny, wycofał się z polityki ale jest

marszałkiem i chce być prezydentem, układa się w bardzo logiczną całość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jakbym była pełnoletnia 8) to na pewno zagłosowałabym na Donalda Tuska. Gość wydaje mi się wiarygodny i.... sympatyczny. Sprawia wrażenie "znającego się na rzeczy"... i myślę, że spośród wszystkich kandydatów on jest najlepszy na stanowisko prezydenta. Mam nadzieję, że wygra wybory i zacznie realizować swoje założenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ymir   

Tusk, Tusk, po stokroć Tusk. Powody to:

1. Niekwestionowana uczciwość,

2. Bardzo liberalny program gospodarczy, podkreślam "GOSPODARCZY", bo dla mnie to jest najważniejsze,

3. Chęc prowadzenia niezależnej i suwerennej poltyki zagranicznej,

4. Znajomość aż dwóch (aż!!! w stosunku do innych kandydatów) języków obcych.

Jeżeli nie Tusk to religa, bo:

1. Niekwestionowana uczciwość,

2. Bardzo liberalny program gospodarczy

3. Chęc prowadzenia niezależnej i suwerennej poltyki zagranicznej,

4. Znajomość aż dwóch (aż!!! w stosunku do innych kandydatów) języków obcych.

Dlaczego u mnie na 1. miejscu jest Tusk a nie Religa? Ponieważ uważam ze o ile ministrami powinni być specjaliści z danej dziedziny, o tyle prezydentem powinie być "rasowy polityk", a nie profesor kardiochirurg.

Jak to kiedyś powiedział Donald Tusk: "W wyborach parlamentarnych Polska ma do wyboru PO i różne rodzaje socjalizmu" , tak ja teraz pozwolę sobie, trawestując (odrobinę) te słowa, powiedzieć: "W wyborach parlamentarnych Polska ma do wyboru Tuska i Religę (dwóch gospodarczych liberałów) i różne rodzaje socjalizmu".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ango   

Zagłosuję na Tuska i cieszę się że tyle osób ma podobne zdanie. Po pierwsze dlatego że jest on umiarkowanym kandydatem i moim zdaniem prezydent nie powinien należeć do radykałów jak Kaczyński i Cimoszewicz. Pozatym lepiej się prezentuje i wysławia. Studiował historię więc nie palnie raczej większej gafy kiedy będzioe mowa o przeszłości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
napata   

Bawi mnie wasza euforia i przeświadczenie że którykolwiek z kandydatów będzie dla Polski zbawieniem. Nic dziwnego, jesteście w okresie gdy każdemu wydaje się, że stawiając kreseczkę naprawi świat. ;) Bawi mnie jak opisujecie "swoich" kandydatów. Jak daliście się złapać na lep, jak muszki owocówki. ;) Na pocieszenie - nie każdy z was ma jeszcze prawo głosu. Ja nie pójdę głosować, choć mam zdecydowanego kandydata w tej grupce cwaniaczków i oszustów. Ale wy z pewnością wybierzecie tego, który zapewni wam, i milionom innych Polaków, dobrobyt. Ja... zrezygnowałem jakiś czas temu, i z dobrobytu i z prawa do jego stanowienia. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To nie tajemnica, że jestem działaczem Platformy Obywatelskiej i popieram swojego kandydata - liberała, bo urodziłem się liberałem. Jednakże dla mnie to tylko miłe zaskoczenie, że Tusk już na kolejnym forum, bo nie tylko tutaj jest taka sonda wygrywa z dużą przewagą z tego tylko trzeba się cieszyć i przerwać ten układ bieznesowy w Pałacu Prezydenckim. Ja swojego kandydata już przedstawiłem jestem ciekaw czy ktoś na forum ma może innego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andrzej   

Ja mam swojego kandydata Macieja Giertycha ;) za poglądy które można znaleźć m.in w jego najnowszej książce "Z nadzieją w przyszłość" .. (książka jest dostępna na Maciej Giertych, lub w biurach LPR ... nio w Wolbromiu akurat u mnie), o programie nie będę pisał bo cały jest zawarty w książce ;)

A co do Cimoszewicza, o któy pisał Adnim to potrudziłem się i napisałem do niego list z tekstami jego zwolennika (nie przytocze go może w poście bo są tam same niecenzuralne słowa o propagowanie nazizmu oraz komunizmu nie wspomne i zologiczny antysemityzm) moge jednak przytoczyć odpowiedź Marszałka Cimoszewicza:

Szanowny Panie, pisane do Pana teksty wcale nie pasują do mojego zwolennika.

Albo to człowiek chory, albo niespełna rozumu nieodróżniający ani programów ani

barw, ani sensu od bzdury. Ostatnie zdanie świadczy, ze jest przeciw lewicy,

wiele zdań pasuje do ideologii LPR, ale znów atakuje Giertycha i Wszechpolaków.

Mie mogę być odpowiedzialny za każdego świra. Jeśli pomogłoby to Panu - to mogę

przesłać ze 100 listów z gorszymi wyzwiskami od zdecydowanych prawicowców, ale

myślę, ze nie ma sensu zajmować się ludźmi chorymi - autentycznie bądż z

nienawiści. Pozostaję z szacunkiem W. Cimoszewicz

Poprostu Pan Marszałek nie potrafił się przyznać jak denny poziom i jaki jasnogród reprezentuja jego zwolennicy ;)

Więc co do Cimoszewicza zgadzam się z Adnimem, co do Kaczyńskiego też się zgadzam jest socjalistą.

A co do Donalda Tuska to właśnie nie podoba mi się jego elastyczność (bo to miałkość i nijakość) , skłonność do ustępst , to że nie jest zdecydowany ... Ale gdyby była druga tura Tusk vs Cimoszcze lub Tusk vs Kaczor to wybór jest dla mnie jasny i jest to Donald Tusk :)

Ważniejsze głosowania tow. Cimoszewicza

- październik 2001 - WC głosował za złagodzeniem ustawy lustracyjnej

- styczeń 2002 - przeciwko odwołaniu tow. ministra skarbu Wiesława Kaczmarka

- lato/jesień 2002 - przeciwko odwołaniu tow. ministra zdrowia Mariusza Łapińskiego

- dwukrotnie 2002 i 2003 - przeciwko odwołaniu ministra infrastruktury, tow. Marka "Winietou" Pola

- wrzesień 2002 - za uchwaleniem abolicji podatkowej (kto ujawnił ukrywany dochód ten miał nie płacić zaległego podatku - w zamian jedynie 12% kary - odrzucona przez Trybunał Konstytucyjny, jako knot legislacyjny)

- marzec 2003 - przeciwko podaniu się do dymisji tow. premiera Leszka Millera

- marzec 2003 - pomimo ustaleń komisji ds. afery Rywina głosował za nie wycofywaniem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji

- kwiecień 2004 - przeciw powołaniu tzw. komisji ORLEN-owskiej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.