Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Co i gdzie studiujecie lub studiowaliście?

Studiuję lub studiowałem:  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Prawo/Administracja
      7
    • Medycyna/Stomatologia
      0
    • Psychologia
      1
    • Socjologia
      0
    • Politologia
      3
    • Archeologia
      4
    • Historia
      17
    • Filologia angielska/niemiecka/francuska ect.
      2
    • Teologia/Religioznastwo
      0
    • AWF
      0
    • Filozofia
      0
    • Polonistyka/Dziennikarstwo
      2
    • Europeistyka
      1
    • ASP
      0
    • Stosunki międzynarodowe
      3
    • Zarządzanie i marketing
      2
    • Ekonomię
      0
    • Matematyka/Fizyka/Informatyka
      0
    • Geografia/Turystyka
      0
    • Chemia/Biologia/Biotechnologia
      1
    • Inny jaki?
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Gnome   
Historia na UJ. Chcialbym rowniez sprobowac swych sil na judaistyce :)

Z tego co pamiętam to jakoś ta nasze Judaistyka nie do końca jest legalna, bo czegoś tam nie zgłosili do ministerstwa czy jakoś tak, ale kierunek chyba bardzo ciekawy i elitarny :) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   
ciekawy i elitarny

Chyba dla pasjonatów, a z tą elitarnością bym nie przesadzał. Elitarne to może być prawo, medycyna czy japonistyka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Ostatnio miałam przyjemność mieć wykład z panią Ewą Wipszycką-Bravo

Zazdroszczę ci. :P

Studiuję historię na UZ. Zamierzam wkrótce otworzyć kierunek na pedagogice (wkręciłem się w bycie nauczycielem/pedagogiem) oraz na filozofii. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Masahiko   
Z tego co pamiętam to jakoś ta nasze Judaistyka nie do końca jest legalna, bo czegoś tam nie zgłosili do ministerstwa czy jakoś tak, ale kierunek chyba bardzo ciekawy i elitarny :D .

Miałem ostatnio rozmowę na temat tej katedry z dr Smołuchem i nic nie wspominał o problemach "prawnych". Czy elitarny kierunek? Z moją liczbą punktów na maturze z historii na kierunek historia dostałem się za drugim rzutem, a na judaistyce byłem 9 na liście. Chyba jednak z tą elitarnością przesadzone trochę :P

Co ciekawe w usosie dalej jestem na judaistyce i nawet mam przypisane przedmioty stamtąd :P:lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie studiuję Finanse i Rachunkowość, dziennie na Akademii Ekonomicznej w Katowicach :king:

A czy jakieś inne zacząć, hmm, myślałem nad licencjatem z filologii rosyjskiej tudzież z archeologii. Ale z tym ostatnim jest problem bo najbliższe w Krakowie i fizycznie pogodzić się nie da.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   
Jak na razie jestem zdecydowany, żeby studiować filologię klasyczną, tylko jeszcze nie wiem gdzie. Może UJ, może gdzieś zagranicą...
Wow. Niezłe ambicje. Strasznie ciężki kierunek. Wiesz że średnio 10% osób na roku kończy ten kierunek?

Od siedmiu lat uczę się łaciny, a od dwóch greki. Biorąc pod uwagę fakt, że mam 16 lat, do studiów mam trochę czasu, więc się jeszcze podszkolę. Myślę, że jakoś dam sobie radę, szczególnie że to moja pasja. Najchętniej to już bym rzucił wszystko i zajął się językami starożytnymi :wink: . W końcu łacina i greka to podstawa, a są jeszcze inne ciekawe języki, chciałbym kiedyś poznać aramejski :lol:.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   
To jest temat co i gdzie studiujecie, a nie jakie macie plany są osobne tematy do tego.

Sorry, zagalopowałem się :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No i mam com chciał ponad 20 lat temu, jako jedyny zagłosowałem na "inne/jakie" i tym sposobem stałem się jedynym jak na razie "historykiem" wśród ludu technicznego ;)

Skończyłem wydział elektroniki, kirunek informatyka na Politechnice Gdańskiej :mrgreen:

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Od 1 października student historii oraz dziennikarstwa na UŁ ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Stosunki Międzynarodowe na Wydziale Historycznym UMK w Toruniu, specjalizacja 'Francja' co prawda (nie było Bliskiego Wschodu), ale praca magisterka obroniona w 2004 roku była już o Izraelu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kronos   

A ja właśnie zostałem wpisany na listę studentów historii UJ i jestem z tego dumny :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.