Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Ski

Najprzystojniesza postać historyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Ski   

Kto waszym zdaniem w historii był przystojny w historii? Mówmy raczej o tych topowych postaciach hisotrycznych, oczywiście o kobietach też. Zdjęcia mile widziane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

A co byście powiedzieli o urodzie Augusta II Mocnego? Ponoć miał 300 - 350 dzieci, więc czy był taki brzydki? Tutaj kilka jego zdjęć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
A co byście powiedzieli o urodzie Augusta II Mocnego? Ponoć miał 300 - 350 dzieci, więc czy był taki brzydki?

To, że miał tyle dzieci to jeszcze nie znaczy, że był przystojny.

Moje typy to Teje i Karakalla.

post-891-1184068625.jpg

post-1-1184068625.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wercyngetoryks - na tle podstarzałego łysiejącego Cezara 18-20 letni wysoki młodzieniec o bójnych blond włosach. Dziś prawdopodobnie nacisk milionów fanek uratowałby go przed uduszeniem w niewoli.

Czy Kleopatra; Teodora; Matylda Toskańska; Cesarzowa Matylda; Eleonora Akwitańska były piękne? Czy samo sformułowanie tematu - najprzystojniejsza - przystojny nie eiliminuje kobiet z konkurencji? Kobieta jest piękna mężczyzna przystojny - kiedy mężczyzna staje się piękny sprawa staje się jakby skomplikowana (oczywiście w "patriarchalnie tradycyjnym dusznym i obskuranckim światopoglądzie konserwatywnego kołtuna").

Trudno powiedzieć - prawdopodobnie mąż Joanny Szalonej Filip Piękny musiał być przystojny skoro żona Joanna Szalona tak bardzo się do niego przywiązała że nie wypuszczała go z sypialni, a tenże według niektórych interpretacji zmarł w skutek wyczerpania pożyciem małżeńskim. Co nie przeszkodziło żonie pozostawiać jego ciało wciąż przy sobie....

Trudna sprawa, bo właściwie jakimi kierować się poza opiniami współczesnych kryteriami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Jeśli gadamy o Włochach to wymieniłbym też Gabriella d'Annunzia - pięćdziesięcioletni dziadek, ale za 500 liwrów stawał się piękny :)

A właściwie to Cassanova nie był taki brzydki, skoro miał tyle kochanek, no i nie był aż tak bardzo bogaty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

John F. Kennedy junior, syn JFK... a i sam JFK też nienajgorszy :wink:

W kwestii Adolfa -- u niego powodzenia niekoniecznie wynikało z samej urody (moim zdaniem dość przeciętnej), ale z jakiegoś takiego dziwnego magnetyzmu, któremu nie tylko ulegały kobiety, ale i w jakiś sposób część jego męskiego otocznia.

Karakalla owszem, ciekawy... :wink:

Dodam od sobie Antinousa i przyznam, że się Hadrianowi nie dziwię :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Nie umiem stwierdzić kto był najprzystojniejszy, bo nie jestem homoseksualistą, jedynie stwierdzę, która z postaci historycznych żeńskiej płci jest dla mnie najładniejsza. :wink:

Wg mnie najładniejszą kobietą w historii była: (z tych wielkich i znanych postaci)

Maria Antonina. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Podobno Władysław Warneńczyk był niczego sobie..

Gdyby nie to że podobno był gejem :mrgreen:

Odnośnie gejów na polskim tronie - homoseksualistą (a właściwie biseksualistą) był Henryk Walezy, a podobno bardzo spodobał się Annie Jagiellonce (choć była prawie 30 lat od niego starsza, więc nie dziwota). Z pewnością Walezy miał trochę dziewczęcą urodę, czym nie zdobył sobie uznania szlachty polskiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roshnise   

Ooo, o tm nie wiedziałam, zresztą ogólnie Walezy wydawał mi się dziwny.

A jak to w końcu było z Filipem IV Pięknym? Z tego co znalazłam, to te jego podobizny nie były przekonujące..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.