Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Film stulecia

Rekomendowane odpowiedzi

mer   

Jaki film według was zasługuje na miano filmu "stulecia" :?:

:) Szeregowiec Ryan - za pokazanie poraz pierwszy prawdy historycznej, oraz jak wygląda naprawdę wojna. Świetna gra aktorów, świetna muzyka, efekty oraz szczegóły. Ja osobiście znalazłam tylko 2 wpadki i to po wypatywaniu szczególnym oraz dzięki znaniu się na sprzęcie tamtych czasów :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie ma, wiele było takich filmów, które spowodowały rewolucje

Sta Wars, Ojciec Chrzestny, Egzorcysta można do tego zaliczyć w ogóle pierwszy film jaki powstał, oraz pierwszy z dzwiękiem, pierwszy kolorowy etc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Trylogia Indiany Jonesa- uwielbiam te filmy i znam je na pamięć. Świetna muzyka Johna Wiliamsa, efetky specjalne jak na owe czasy bardzo dobre i zawsze te artefakty, które nakrecają film (mój ulubiony to Arka). Mam nadzieję, że doczekam się 4 części. Ciekawe czy Harrison Ford będzie jeszcze w stanie zagrać rolę filmowego archeologa-bohatera.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"zielona mila" - "skazani na shawshank" - "leon zawodowiec" ;] lepszych nie ma :P

[ Dodano: 2006-06-11, 01:15 ]

Ja osobiście znalazłam tylko 2 wpadki i to po wypatywaniu szczególnym oraz dzięki znaniu się na sprzęcie tamtych czasów

mer - chyba powiesz mi po starej znajomosci jakie to wpadki ? :P bo ja oglądałem pare razy.ale nic nie znalazłem :P

a oglądałąs moze KOMPANIE BRACI ?:>:>:>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
"zielona mila" - "skazani na shawshank" - "leon zawodowiec" ;] lepszych nie ma :wink:

[ Dodano: 2006-06-11, 01:15 ]

Ja osobiście znalazłam tylko 2 wpadki i to po wypatywaniu szczególnym oraz dzięki znaniu się na sprzęcie tamtych czasów

mer - chyba powiesz mi po starej znajomosci jakie to wpadki ? :wink: bo ja oglądałem pare razy.ale nic nie znalazłem :wink:

a oglądałąs moze KOMPANIE BRACI ?:>:>:>

Tych wypadków można znaleźć dużo, dużo więcej. Moim zdaniem sama fabuła jest aż nazbyt naiwna i nie odnosi się do ówczesnej sytuacji na przyczółkach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ramcel   

Pulp Fiction, Trainspotting, Milczenie Owiec, Braveheart, Leon, Czas Apokalipsy, The Doors, Dracula Coppoli i wiele innych...

A z polskich Dzień Świra i Rejs.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   
ych wypadków można znaleźć dużo, dużo więcej. Moim zdaniem sama fabuła jest aż nazbyt naiwna i nie odnosi się do ówczesnej sytuacji na przyczółkach.

Racja , taka misja miala szanse powodzenia 1do 100. Dowództwo nigdy nie zgodziłoby się na takie misje.

po za tym śmieszy mnie kopia tygrysa , czyli nasadzona makieta na czolg t34. Widać po gąsienicach i kołach nośnych.

A filmy to:

Dzień Świra , Tańczący z wilkami, Guadalcanal,Braveheart wiele takich bylo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Star Wars to pokaz efektów specjalnych i możliwości wplecenia fantazji (miecze świetlne itp.).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jeśli chodzi o polskie to "Rejs" za genialne teksty, "Wesele" Wajdy i "Dzień Świra" za mistrzowską rolę Kondrata. Filmy, które jak raz się obejrzy zapadają w pamięć już na zawsze. A że "Wesele" Wyspiańskiego jest dla mnie prawdziwym arcydziełem to i ekranizacja jest dla mnie fenomenalna.

Co do zagranicznych: "Leon Zawodowiec" za rolę Reno, "Gwiezdne Wojny" epizody IV, V i VI za ten niesamowity klimat, "Park Jurajski" bo ja kocham dinozaury :) , "O jeden most za daleko" i "Najdłuższy dzień" za całokształt i "Podziemny krąg" za świetną rolę Pitta i równie dobrą fabułę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dzień Świra" za mistrzowską rolę Kondrata.

O tak – „Dzień Świra” jest świetny.

A że "Wesele" Wyspiańskiego jest dla mnie prawdziwym arcydziełem to i ekranizacja jest dla mnie fenomenalna.

Niedawno byłam z moją klasą w kinie właśnie na „Weselu”. Mi się bardzo podobało – pozostali twierdzą, że nic nie zrozumieli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Niedawno byłam z moją klasą w kinie właśnie na „Weselu”.

O, to to jeszcze w kinach leci, nie spodziewałem się.

Mi się bardzo podobało – pozostali twierdzą, że nic nie zrozumieli.

Bo to nie jest wcale takie łatwe do zrozumienia. Trzeba mieć pojęcie o historii i kulturze Polski, aby zrozumieć te wszystkie symbole, inaczej istotnie może być ciężko w "załapaniu" o co chodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
O, to to jeszcze w kinach leci, nie spodziewałem się.

Na specjalne zamówienie naszej wychowawczyni :)

Bo to nie jest wcale takie łatwe do zrozumienia. Trzeba mieć pojęcie o historii i kulturze Polski, aby zrozumieć te wszystkie symbole, inaczej istotnie może być ciężko w "załapaniu" o co chodzi.

Z tym się w pełni zgadzam. Ale dochodzi jeszcze jedno: trzeba chcieć zrozumieć.

A jeszcze, co do głównego tematu: Bardzo lubię wymieniany już film „Leon Zawodowiec”. Ale dlaczego to nie potrafię uzasadnić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Bardzo lubię wymieniany już film „Leon Zawodowiec”. Ale dlaczego to nie potrafię uzasadnić.

Też go lubię. Chyba za to, że ukazano, że nawet najgorszy bandyta może stać się łagodnym człowiekiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.