Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Film stulecia

Rekomendowane odpowiedzi

Lynx   

"Czas Apokalipsy" dla mnie przebija wszystko, nawet "Gwiezdne Wojny" (ale ja lubię tylko IV, V, i VI bo te nowe to kolorowy gniot).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele filmów które zasłużyłyby na ten tytuł "film stulecia" ale z horrorów wybrał bym 2 filmy "Wzgórza mają oczy 2" i "Droga bez powrotu 2" natomiast z komedii "Straszny film"(wszystkie części) z filmu akcji "Szklana pułapka 4" z familijnych "High school musical 2"

Polecam te filmy są extra:) :)

Pozdr=>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ważną rolę wg. mnie w histori kina SF odegrały gwiezdne wojny (no mi się nie podobają) Jednak za film stulecia a może bardziej lat '90 ponieważ starszych raczej unikam uważam "TITANIC"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Szalenie trudny wybór, wymienię filmy, które zrobiły na mnie, największe wrażenie:

-Waleczne serce

-Nieśmiertelny

-Pluton

-Pożegnanie z Afryką

-Łowca jeleni

-Lawrence z Arabii

-Czas Apokalipsy

-Ostatni Mohikanin

-Gandhi

-Pod osłoną nieba

-Fortepian

Na pewno drugą taką porcje filmów zapomniałem wymienić, bo któż by je wszystkie zapamiętał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To może i ja będe oryginalny. Cenie sobie kino Formana; "Lot nad kukułczym gniazdem" oraz "Amadeusz", świetny jest etz "12 gniewnych ludzi", "la strada" Felliniego, nikt nie wspomniał tez o "Cinema paradiso" .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Yhm... najbardziej wryły mi się w pamięć takie filmy jak ''Na Zachodzie bez zmian'', ''Kiedy ucichną działa'', ''Na tyłach wroga'', ''Pluton''... Wiele możnaby wymieniać.. ale zapamiętałem jeszcze ''Dyktatora'', bardzo mi wpadł w pamięć. I ''Upadek''...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

ja też jestem nietypowy... Film stulecia to tak jakby pytać o najlepszy samolot, pytanie - jaki.

Typy z różnych kategorii:

1. Western : Trylogia "dolarowa" E. Morricone; Pewneg razu na Dzikim Zachodzie

2. Wojenny: Złoto dla zuchwałych, plus C. Eastwood [Listy z Iwo Jimy, i jej druga część]

3. "Drogi" - Konwój

4. Komedia - Blues Brothers [jedynka]

5. S-F. Star Wars [e. IV- VI]

6. Postindustrialny [jak to gdzieś wyczytalem] - Mad Max

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   

Ja też stawiam na wszystko w czym grał Clint Estwood, oraz "Trzy dni kondora" z Robertem Redfordem, tudzież produkcje z Meryl Streep, pikoz ją uwielbiam. :]

Edytowane przez Inga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Filmy oglądam sporadycznie i nie mam zbyt wielu które zrobiłyby na mnie wrażenie.

W tej chwili przychodzą mi do głowy tylko dwa tytuły:

"Blade Runner"

i

"Casablanca"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lancelot   
Ja też stawiam na wszystko w czym grał Clint Estwood
szczególnie "Bez przebaczenia"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jaki film według was zasługuje na miano filmu "stulecia" :?:

:) Szeregowiec Ryan - za pokazanie poraz pierwszy prawdy historycznej, oraz jak wygląda naprawdę wojna. Świetna gra aktorów, świetna muzyka, efekty oraz szczegóły. Ja osobiście znalazłam tylko 2 wpadki i to po wypatywaniu szczególnym oraz dzięki znaniu się na sprzęcie tamtych czasów :mrgreen:

OK, ale fabuła... paru ludzi naraża sie dla nic nie wartego SZEREGOWCA.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Istnieje coś takiego jak gesty symboliczne, jak mniemam matka Tyberiusza w analogicznej sytuacji - nie podzieliłaby opinii wyrażonej przez jej syna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.