Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Paulo Coelho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś czytał książki tego pisarza?? Jeśli tak powiedzcie jakie oraz przedstawcie nam swoje refleksje.

Dla mnie najlepszą książką Coelho jest Alchemik mysle biblia miłości dla wszystkich ludzi w każdym bądz razie ta książke mnie wiele nauczyła naprawde godna polecenia jeśli jej nie przeczytaliście koniecznie to nadróbcie. Ja ją dostałem przypadkie wziąłem dla koleżanki i nagle na lekcjach w LO zaczołem czytać na drugi dzień oddałem jej już przeczytną książkę :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ango   

Przeczytałam kilka książek tego pisarza. Nie są niczym wyjątkowym. Są to same złote myśli które można potem komuś gdzieś napisać. Zastanawiałam sie czy moge napisać pisarz mimo że nie uważam go za pisarza ale zostawię tak jak jest. Nigdy więcej nie mam zamiaru czytać jego wypocin. Choć pewnie jak wyda kolejną książke wezmę ją do ręki i przeczytam by upenić się w swoim przekaonaniu że jest kiepskia.

Jego książki mają jedną zaletę są bardzo krótkie i każdy jets w stanie doczytać do końca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ango masz rację, że jego książki zazwyczaj skomplikowanej fabuły nie mają. Czyta się je łatawo lekko i przyjemnie, ale powiem ci, że dla tych kilku złotych myśli warto ;))))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ango   

ja nie mam nic przeciwko nieskomplikowanym książkom, sama takie czytam dla relaxu i takie są ksiązki fantasy ( nie wszystkie oczywiście ) bo czytanie powinno być przyjemnością, oderwaniem się od rzeczywistości.

Ja mam zupełnie inny zarzut do Coelho, nie podoba mi sie to że wszystko jest u niego podane na tacy, nie trzeba sie niczego domyślać , nie ma miejsca na własną interpretacje, na rozruszanie własnej wyobrażni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

Jego się chyba, albo lubi albo nie, ja go lubię. Może jego książki są proste, ale to celowo najważniejsze, że ma on dar do pisania różnych myśli życiowych, autor wielu słynnych cyatów często strasznie prawdziwych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
ją dostałem przypadkie wziąłem dla koleżanki i nagle na lekcjach w LO zaczołem czytać na drugi dzień oddałem jej już przeczytną książkę

Ja "Alchemika" też szybko przeczytałam- wzięłam do ręki, usiadłam, minęło kilka godzin- nie wiem- z 3 godziny- i skończyłam. Może kiedyś do niej wróce. Jednak Coelho jak dla mnie to w "Alchemiku" miał dziwną, irytującą mnie, jako miłośniczkę twórczości wspaniałego Francuza- pana Exupery- manierę. Myślę, że chciał stworzyć coś ambitniejszego, może Exupery był dla niego wzorem- ale pozostanie niedoścignionym. To takie moje odczucia. Rzecz gustu.

Przed "Alchemikiem" kiedyś tam sięgnęłam po "Weronika postanawia umrzeć"- przeczytałam połowę. Powiem tak- może być.

Coelho jest prosty. Jendak te niektóre sentencje są ciekawe i prawdziwe. Wolę jednak inne książki. Nie jestem jego miłośniczką. "Alchemik" mi się podobał, ale nie powalił mnie tak jaki nne pozycje, które czytałam w swoim życiu. Język mnie nie urzekł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.