Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Gryfon

Hitler rusza na wojnę, czyli jak stworzono wielką armię podboju.

Recommended Posts

Gryfon   

 

 

 

Dlatego właśnie II Wojna światowa musiała wybuchnąć z powodów ekonomicznych niezależnie od tego czy Polacy przyjęli by żądania Hitlera. Dodać mogę tutaj jeszcze tylko tyle że Brytyjczycy zanim wypowiedzieli wojnę Niemca oferowali Hitlerowi że jeśli chodzi mu jedynie Wolne Miasto Gdańsk to mogą się zgodzić na jego włączenie do Rzeszy na tych samych zasadach co wcześniej zgodzi się na włączenie Sudetów w Monachium i w ten sposób po raz drugi zostanie uratowany pokój w Europie. Hitler w odpowiedz zażądał dodatkowo zwrotu wszystkich niemieckich koloni w Afryce wiedząc że na to Brytyjczycy  na pewno się nie zgodzą.

Edited by Gryfon

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomasz N   

Brytyjczycy zanim wypowiedzieli wojnę Niemcom oferowali Hitlerowi że jeśli chodzi mu jedynie o Wolne Miasto Gdańsk to mogą się zgodzić na jego włączenie do Rzeszy na tych samych zasadach co wcześniej zgodzi się na włączenie Sudetów w Monachium i w ten sposób po raz drugi zostanie uratowany pokój w Europie.

 

Można poznać szczegóły?  Kto ? Gdzie ? I kiedy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.