Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
saturn

Koncert fortepianowy na płycie lotniska

Rekomendowane odpowiedzi

saturn   

Szukam wyjaśnienia czy też interpretacji pewnego teledysku (nie zamierzam nachalnie naturalnie niczego reklamować) - 

Я убит подо Ржевом. Abstrahując od właściwości muzycznych (nie jestem koneserem) zaintrygowało mnie kilka epizodów w nim zawartych. Interesuje mnie koncert na płycie lotniska ukazany w początku videa, osoba pianisty, oraz samolot, który oznakowany był w klucz wiolinowy i pięciolinię z nutami (0:17)..Domyślam się, że wojskowe siły powietrzne ZSRR posiadały jakąś komórkę odpowiedzialną, za kulturę i rozrywkę, stąd pewnie owy koncert i obecność artysy. Zakładam też, że niekoniecznie musi to być związane z bitwą pod Rżewem, chociaż zdaje się w tym wysuniętym na wschód rejonie, Luftwaffe nie miała zasięgu i panowały samoloty sowieckie. Inną ciekawostką jest czerwonoarmista podnoszący kciuka w górę (4.59). Czyżby gest "okay" był także już wtedy popularny nawet wsród żołnierzy wschodniego frontu, czy to tylko przypadek?

Gdyby ktoś chciałby się podjąć odpowiedzi, to adres teledysku -- https://www.youtube.com/watch?v=oTV2O8wZGSs

Edytowane przez saturn

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, saturn napisał:

Inną ciekawostką jest czerwonoarmista podnoszący kciuka w górę (4.59). Czyżby gest "okay" był także już wtedy popularny nawet wsród żołnierzy wschodniego frontu, czy to tylko przypadek?

 

Kciuk w górę to chyba jednak nie jest amerykański wynalazek.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę powiedzieć, to że pianista nie wykonywał tego "tytułowego" utworu w czasie drugiej wojny światowej, a filmik ciekawy, choć to chyba kompilacja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.