Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
saturn

Koncert fortepianowy na płycie lotniska

Recommended Posts

saturn   

Szukam wyjaśnienia czy też interpretacji pewnego teledysku (nie zamierzam nachalnie naturalnie niczego reklamować) - 

Я убит подо Ржевом. Abstrahując od właściwości muzycznych (nie jestem koneserem) zaintrygowało mnie kilka epizodów w nim zawartych. Interesuje mnie koncert na płycie lotniska ukazany w początku videa, osoba pianisty, oraz samolot, który oznakowany był w klucz wiolinowy i pięciolinię z nutami (0:17)..Domyślam się, że wojskowe siły powietrzne ZSRR posiadały jakąś komórkę odpowiedzialną, za kulturę i rozrywkę, stąd pewnie owy koncert i obecność artysy. Zakładam też, że niekoniecznie musi to być związane z bitwą pod Rżewem, chociaż zdaje się w tym wysuniętym na wschód rejonie, Luftwaffe nie miała zasięgu i panowały samoloty sowieckie. Inną ciekawostką jest czerwonoarmista podnoszący kciuka w górę (4.59). Czyżby gest "okay" był także już wtedy popularny nawet wsród żołnierzy wschodniego frontu, czy to tylko przypadek?

Gdyby ktoś chciałby się podjąć odpowiedzi, to adres teledysku -- https://www.youtube.com/watch?v=oTV2O8wZGSs

Edited by saturn

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, saturn napisał:

Inną ciekawostką jest czerwonoarmista podnoszący kciuka w górę (4.59). Czyżby gest "okay" był także już wtedy popularny nawet wsród żołnierzy wschodniego frontu, czy to tylko przypadek?

 

Kciuk w górę to chyba jednak nie jest amerykański wynalazek.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedyne co mogę powiedzieć, to że pianista nie wykonywał tego "tytułowego" utworu w czasie drugiej wojny światowej, a filmik ciekawy, choć to chyba kompilacja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.