Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

jancet   
W dniu 22.04.2020 o 10:02 PM, secesjonista napisał:

Jak na razie wiem od janceta, że polski rząd zbyt późno zdecydował się na zamknięcie granicy

 

W dniu 22.04.2020 o 10:28 PM, jancet napisał:

W którym poście?

 

A gdzie w przytoczonej mojej wypowiedzi jest mowa o zamknięciu granicy? Bo to, że pisałem o kontroli sanitarnej, to akurat wiem. Podobnie jak wiem, że nie pisałem o zamknięciu granicy. Najwyraźniej Secesjonista ma problem z rozróżnieniem tych pojęć.

 

Gdybym chciał stworzyć listę zaniedbań naszego rządu i manipulacji informacyjnych, służących do ukrycia tych zaniedbań przed opinią publiczną, to byłaby to długa lista. Więc wspomnę tylko o dwóch.

 

MASECZKI.

W pierwszej połowie marca słuchałem dziesiątki razy różnych autorytetów na TVPiS, włącznie z samym Szumowskim w towarzystwie Morawieckiego, że noszenie maseczek jest kompletnie bez sensu i dureń ten, który takową zakłada. A kupować ich to zupełnie nie warto. I jeżeliby miały w czymkolwiek pomóc, to musiałyby mieć jakiś tajemniczy filtr. W tym czasie maseczki można było kupić na Allegro bez żadnego problemu, z owym filtrem, albo zwyczajne, tzw. chirurgiczne. Szpitale i przychodnie też mogły kupić. Ja kupiłem.

 

W tym samym czasie na nierządowych kanałach informacyjnych można było dowiedzieć się, że zapasy maseczek w szpitalach i przychodniach są na dramatycznie niskim poziomie, starczy ich na dwa-trzy dni. Jednocześnie rząd zakazał sprzedaży detalicznej tych zupełnie nikomu niepotrzebnych maseczek oraz ich eksportu, bo wszystkie mają iść do służby zdrowia. Jednego dnia wszystkie oferty maseczek z Allegro znikły. Czy to ułatwiło zaopatrywanie szpitali w maseczki, czy też utrudniło - nie wiem. Wiem, że powstał czarny rynek maseczek, które były sprzedawane jako np. sprzęt ogrodniczy.

 

A w kwietniu dowiedziałem się, że teraz każdy, kto chce wyjść na ulicę, ma mieć maseczkę lub coś na jej kształt. Może to być tkanina, zwykle stosowana na firanki, z otworami na milimetr, byleby by była.

 

Najpierw nas okłamywano, że maseczki nikomu nie potrzebne, a te bez specjalnego filtru to w ogóle są psu na budę. A teraz nas okłamują, że dowolny kawałek tkaniny nas - i innych - przed czymś tam chroni.

 

ZAPASY.

 

I znów w pierwszej połowie marca słyszałem na TVPiS zapewnienia, że zapasów żadnych nie należy robić, że sklepy będą mieć zapewnione dostawy żywności, a jak nie chcę wychodzić z domu, to zawsze mogę kupić przez Internet.

 

W trochę później dowiedziałem się z tegoż TVPiS, że osoby starsze i te z chorobami, jak cukrzyca czy choroby układu immunologicznego (czyli ja), powinny pozostać w domu i nie wychodzić nawet do sklepu (jeśli już, to bez maseczki, bo maseczka w niczym nie pomaga :rolleyes:).

 

Czyli jak miałem żyć, skoro nie miałem ani mieć zapasów, ani chodzić do sklepu? Czekać na Niewidzialną Rękę? Ale  jako ciężko pracujący (także zdalnie) i nieźle zarabiający człowiek nie chcę obciążać pomocy społecznej.

 

No to mogłem zamówić żywność przez Internet z dostawą pod drzwi. Taaak ???

 

Już w połowie marca Auchan Direct zatkał się kompletnie. Nie wiem, jak może im brakować wolnych terminów, skoro w ogóle nie pojawia się możliwość złożenia zamówienia. Ludzie zamawiają o 4. nad ranem? We Fresco na przełomie marca i kwietnia udało mi się zarezerwować termin dostawy na 20 maja. Super.

 

Na szczęście w mniejszych firmach było trochę lepiej. "Polski Koszyk" pod koniec marca przyjął zamówienie na 20 kwietnia i je terminowo dostarczył. "KM Delikatesy" realizował zamówienia za trzy tygodnie. Gdybym nie miał zapasów na te trzy tygodnie, byłoby źle, choć warzywa ("Zielony Koszyk") i alkohol dostaję prawie na bieżąco. W przypadku alkoholu zamówienie musi mieć wartość min. 250 zł, ale przy piwie w cenie 8 zł za flaszkę to nie problem.

 

Mniejsza o to. Każdemu zdarzy się mylić. Rządowi też.

 

I tylko było dość wkurzające słuchać pana premiera Pinokia Morawieckiego, jak mówił, że u nas to jest świetnie i że inne kraje UE dopiero kopiują nasze rozwiązania. Choć Słowenia, Czechy i Słowacja wprowadziły te rozwiązania o dobę-dwie wcześniej, a na tle krajów wschodnioeuropejskich wyglądamy raczej średnio pod względem liczby potwierdzonych i aktywnych przypadków oraz liczby zmarłych. Znaczy tradycyjnie - jest u nas lepiej, niż w Rumunii. Choć - dla odmiany - gorzej, niż w Bułgarii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jancet napisał:

A gdzie w przytoczonej mojej wypowiedzi jest mowa o zamknięciu granicy? Bo to, że pisałem o kontroli sanitarnej, to akurat wiem. Podobnie jak wiem, że nie pisałem o zamknięciu granicy

 

 A to nie tak dokładnie pamięta jancet co napisał, otóż napisał, że 1 marca można było zamknąć polską granicę, co prawda zauważył jancet że nie wie czy coś by to dało ale szansa była a my (czyli: rząd) tej szansy nie wykorzystaliśmy. Napisał też:

 

W dniu 17.03.2020 o 8:34 PM, jancet napisał:

Wg niego najwięcej nowych zachorowań w Polsce będzie w przyszłym tygodniu, 17-23 marca i możemy się spodziewać ok. 250 nowych przypadków. Następny tydzień to jednak nadal 2/3 tego najgorszego.

 

Maksymalna liczba chorych wyniesie niespełna 400 osób i będzie to ok. w ostatnich dniach marca. Nikt już więcej nie umrze.

 

Na początku kwietnia liczba zachorowań spadnie poniżej 10 dziennie, a w drugiej połowie kwietnia nowych przypadków może już nie być.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

No cóż, w optymistyczny wariant HUNAN to już trudno uwierzyć. Trzeba było zamknąć granice z Niemcami, Czechami i Słowacją najpóźniej 5 marca, gdy sytuacja w Niemczech wyraźnie wymknęła się spod kontroli

 

Co do reszty... ja akurat (na początku epidemii) o tym by nie nosić maseczek i że mogą być one wręcz szkodliwe słyszałem w TVN24, zatem to nie tylko TVPiS. I tak samo wypowiadali się przedstawiciele WHO, podobnie PAN i GIS. Byłoby chyba przesadą podejrzewać, że PiS umieścił w tych tak różnych miejscach posłusznych mu potakiwaczy. Trzykrotnie dokonywałem zakupu maseczek, problemu z tym nie miałem, nie sądzę bym korzystał wówczas z jakiegoś podziemia maseczkowego.

Co odo robienia zapasów... faktycznie był okres jak brakowało pewnych produktów, minął szał i obecnie leżą tak jak leżały przed tą paniką. Zatem większego sensu w robieniu zapasów - nie było. Sytuacja ludzi starszych jest i była nieco inna. Trzeba jednak mieć dużo złej woli i być mocno zacietrzewionym by coś takiego napisać:

 

2 godziny temu, jancet napisał:

W trochę później dowiedziałem się z tegoż TVPiS, że osoby starsze i te z chorobami, jak cukrzyca czy choroby układu immunologicznego (czyli ja), powinny pozostać w domu i nie wychodzić nawet do sklepu (jeśli już, to bez maseczki, bo maseczka w niczym nie pomaga :rolleyes:).

 

Czyli jak miałem żyć, skoro nie miałem ani mieć zapasów, ani chodzić do sklepu? Czekać na Niewidzialną Rękę? Ale  jako ciężko pracujący (także zdalnie) i nieźle zarabiający człowiek nie chcę obciążać pomocy społecznej.

 

Osobom starszym zalecano powstrzymywanie się od wychodzenia, nawet do sklepu. Jak dla mnie z takiego komunikatu wynika: skorzystaj z pomocy rodziny lub bliskich znajomych, skorzystaj z pomocy wolontariuszy bądź stosownych służb. Jest dla mnie oczywistym, że nie wszyscy mogli z takich form pomocy skorzystać i tacy starsi ludzi musieli do sklepów chodzić. Jak dla mnie, w tym zaleceniu nic dziwnego bądź oburzającego czy kłamliwego - nie było.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

W tej chwili wszyscy podniecają się Górnym Śląskiem, tymczasem to co się tu dzieje jest bardziej złożone. Tak duży wzrost wykrytych przypadków jest związany z decyzją zarządów kopalń, by przebadać na raz całe załogi z rodzinami. I co się okazało, że chorych jest mnóstwo, ale objawy ma niewielu. Czyli zmiana metodyki badań dała inne wyniki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie podniecam, ale ile zarządów i ilu spółek zdecydowało się na takie działanie?

Na jakiej podstawie te Zarządy prosiły/ domagały się  badań na członkach rodziny i jak daleko traktowano formę: "członkowie rodziny"?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
W dniu 13.05.2020 o 9:26 PM, Tomasz N napisał:

I co się okazało, że chorych jest mnóstwo, ale objawy ma niewielu

To by się zgadzało z danymi z tego wycieczkowca w Japonii. Po zdjęciu pasażerów i części załogi zostało na pokładzie około 600 osób. Wszystkich przebadano. U około 150 wykryto wirusa a symptomy miało około 20.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Na jakiej podstawie te Zarządy prosiły/ domagały się  badań na członkach rodziny i jak daleko traktowano formę: "członkowie rodziny"?

 

A tego nie wiem. Ale takie rozszerzenie nie jest raczej związane z decyzją zarządów kopalń, a wojewódzkiej administracji sanitarnej. Jak chcą to wyłapać i wygasić, muszą poszerzyć krąg badanych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tomasz N napisał:

Ale takie rozszerzenie nie jest raczej związane z decyzją zarządów kopalń

 

To trochę stoi w sprzeczności z:

 

W dniu 13.05.2020 o 9:26 PM, Tomasz N napisał:

Tak duży wzrost wykrytych przypadków jest związany z decyzją zarządów kopalń, by przebadać na raz całe załogi z rodzinami

 

W sumie to nie widzę jakiejś szczególnej zmiany metodyki w tym przypadku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Na decyzję zarządów kopalń wskazywały pierwsze sygnały, otrzymywane od znajomych. Chłodne myślenie wskazuje raczej na drugą opcję, jako efekt odkrycia tej sporo niedoszacowanej "czarnej materii".

Na Twoją uwagę poszperałem i widać, że wielu sobie przypisuje decyzję o poszerzeniu obszaru badań. Sięga to nawet Warszawy, bo taki wiceminister zdrowia W. Kraska oświadczył, że "od środy rozpoczęliśmy również badanie ich rodzin."

Co do metodyki, to jest różnica czy łowisz ryby wędką czy siecią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zamykanie i sprawdzanie całego personelu szpitali (włącznie z ich rodzinami) to dla sieć a nie wędka, zatem ta metoda nie jest śląskim wynalazkiem.

Co che nam Tomasz N przekazać?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Skalę. Badań i wynikającą stąd skalę bezobjawowców.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skala jest taka sama. A skala nic nie ma do zmiany metody.

Proponuje nam Tomasz N narrację: biedni górnicy bo przebadano ich i ich rodziny?

Narrację: pomiędzy wielu osobami większość miała styczność z wirusem, i była zakażona ale nie miała objawów?

I co z tego ma wynikać? Bo nie pojmuję...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Dlaczego niby biedni ? Nic takiego. Wiadomo było, że jak tam się zacznie, to na dużą skalę.

A skala badań nie ta. Szpitale są rozproszone i związana z ich personelem populacja lokalna to wąski wycinek. W skali takich pobliskich mnie Pawłowic to przebadanie na raz kilkudziesięciu procent lokalnej populacji. 

Ciekawsza jest ta "ciemna materia" i o to mi chodzi. Jeżeli skala bezobjawowców sięga 80 %, to pisanie o pacjencie zero nie ma sensu. Statystycznie pacjent  zero mógł mieć przed sobą kilku bezobjawowców.  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Coś te meldunki dzienne zaczynają się rozjeżdżać.

Według ministerstwa dziś na Śląsku były 263 nowe przypadki (rano 150).

Ale JSW rano podała, że na samym "Pniówku" przybyło od wczoraj 306 nowych przypadków.

Czyżby dowozili pracowników z Małopolski ?

 

Nowe przypadki koronawirusa na Śląsku we wtorek

 

306 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kopalni Pniówek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Dzisiaj tylko  na "Pniówku" przybyło 341 zarażonych, a na Śląsku tylko 275. Nic z tego nie rozumiem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Dziś osiągnęliśmy poziom XI wg metodyki Janceta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.