Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jancet

Armenia

Rekomendowane odpowiedzi

jancet   

No cóż, tym razem znalazłem się w Armenii. Konkretnie w Erewaniu, Erywaniu bodź w Jerewaniu.

 

Jak na razie nie mam zdjęć, wartych umieszczenia. Po prostu wyobraźcie sobie park, w którym jest mnóstwo knajp i unosi się w nim zapach z grilowanego mięsa i warzyw, a przede wszystkim mnóstwa przypraw, których nie jestem w stanie nazwać.

 

Na pewno nie jest do dobre miejsce dla odchudzających się, o weganach nie wspominając.

 

Słoiczek czarnego kawioru można kupić za 6 zł, czerwony kosztuje 8 zł. Z tym, że to kawior ze sterleta (nie z bieługi) i z pstrąga (nie z łososia).

 

Mi smakuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

A co tam robisz oprócz tego, że znęcasz się nad swoją wątrobą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   
W dniu 15.05.2019 o 10:27 PM, gregski napisał:

A co tam robisz oprócz tego, że znęcasz się nad swoją wątrobą?

 

Skąd wiesz o znęcaniu się nad mą wątrobą? Przecież nic o tym nie pisałem jeszcze.

 

Krzewię idee współpracy międzynarodowej, będące podstawą Unii Europejskiej, w krajach z nią stowarzyszonych. To znaczy mógłbym je krzewić w krajach UE albo i w niestowarzyszonych (np. w Chinach), ale ja wolę te stowarzyszone. A to z dwóch powodów:

 

1) krzewić takie idee dam radę w krajach kulturowo odmiennych, ale jednak w miarę bliskich;

2) finansowo to nie najgorzej wychodzi.

 

Tak konkretnie to prowadzę wykłady. Formalnie powinno to być minimum 8 h lekcyjnych, zwykle jest mniej, choć akurat w Erewaniu było pod tym względem dobrze - to znaczy, ja lubię prowadzić zajęcia, jeśli ktoś mnie słucha i więcej zajęć, to dla mnie lepiej.

 

No i oczywiście spotykam się z kolegami z innych uczelni, rozmawiam, poznaję system szkolnictwa wyższego w Armenii (ciekawe - studia tam są płatne, około 1000 $ za rok, są stypendia, ale dostaje je 10-20% najlepszych studentów). I rozmawianie o dalszej współpracy, z której zwykle niewiele wychodzi.

 

W Armenii wiąże się to z piciem niestety. Na Ukrainie czy w Kosowie nikt mi alkoholu nie proponował, a tu w zasadzie codziennie. Jak jednego dnia tamtejszy dziekan nie mógł mnie poczęstować, to choć flaszkę podrzucił. Nota bene - niezły trunek. Morelówka, ale dobrze rektyfikowana, nie jak madziarska baracka.

 

No a jeden dzień był poświęcony z wycieczką za miasto - no i z żarciem i chlaniem. Takim już całkiem na serio. Tamtejszy pan dziekan wypił pół litra max, no bo prowadził.

 

Unia wydała na mój wyjazd 1400 euro. Czy to ma sens? Za tą kasę przekazałem informację o Armenii kilkunastu znajomym, kilkuset studentom (bardzo krótką), no a teraz przekazuję Szanownym Forumowiczom.

 

A ta informacja streszcza się do stwierdzenia, że Armenia to normalny kraj. Niby wszyscy na wszystko narzekają - tak jak u nas, ale też nieźle żyją i życiem się cieszą - tak jak u nas.

 

Spróbuję dodać zdjęcia.

 

usz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W sumie to może być ciekawy zaczyn dyskusji: w ilu przypadkach symbolika państwowa odwołuje się do obiektu itp. położonego na obszarze innego państwa? Ararat, święta góra Ormian jest dziś w Turcji (i w ormiańskiej symbolice państwowej).

Może wykorzystać ten temat, aby nie mnożyć wątków:

https://forum.historia.org.pl/topic/18553-podobna-symbolika-państwowa-i-miejska/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   
12 godzin temu, Bruno Wątpliwy napisał:

to może być ciekawy zaczyn dyskusji

 

Ale ja chciałem tylko swe amatorskie zdjęcie dać, zrobione telefonem. Nota bene mieszkańcy mówili, że tak wyraźnie Ararat to rzadko jest widoczny.

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.