Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
666

Zestaw 9M133-2 Kornet-EM

Recommended Posts

666   

Szok na międzynarodowym rynku broni przeciwpancernej.

 

Pojawiła się zmodernizowana wersja zestawu 9M133 "Kornet", której zasięg i przebijalność w pancerzu są większe niż w przypadku zestawu AT-15 (9M123).

Nowa wersja - 9M133-2 "Kornet-EM", znana również jako "Kornet-D" - ma zasięg 8 kilometrów, przebija do 130 cm monolitycznej stali i na spokojnie, bez stresu niszczy każdy znany model czołgu. Można też przestrzelić do 3.5 metra betonu.

 

Czołg M1A2 z uranową wkładą w pancerzu i dodatkowym pancerzem klatkowym ? Dziś to już "kaczka na stawie".

 

Podstawowym nosicielem zestawu 9M133-2 są opancerzone samochody terenowe "Tigr", które są wysoce mobilne i dużo tańsze od niszczycieli czołgów na podwoziu gąsienicowym:

 

tigr_with_kornet_em_by_maxodavion-daiejt

 

Kornet-EM_at_Engineering_Technologies_20

 

"Tigr" waży 7 ton, rozwija prędkość do 140 km/h (na asfalcie) i ma zasięg 1 tysiąca kilometrów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Leoś   

Czekaj czekaj. 

 

1300mm penetracji dla głowicy kumulacyjnej to raczej zdecydowanie za mało żeby skutecznie porazić JAKIKOLWIEK współczesny MBT z przedniej półsfery. 

 

Wspomniane maszyny z rodziny M1 w najnowszych wersjach mają odporność przedniego pancerza wieży  na poziomie nawet ~2000mm RHA vs CE. Dodatkowo nie stosuje się tam pancerzy klatkowych- zestawy rodziny T.U.S.K. To znacznie bardziej zaawansowana technologia jeśli idzie o pancerz, a tam gdzie mamy dodatkowe osłony,  nie ma warstwy ze zubużonego uranu. Ta ostatnia znajduje się jedynie na przodzie wieży i kadłuba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.