Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałam wersję Esterka, ale zaliczam.

No tak w poprzednim pytaniu się skompromitowałem

A tak w ogóle – nie wiem czy mi się przewidziało, ale szukają odpowiedzi trafiłam na taką wersję odpowiedzi na tamto pytanie jak Ty. Szkoda, ze nie mogę znaleźć tej strony teraz…

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
A tak w ogóle – nie wiem czy mi się przewidziało, ale szukają odpowiedzi trafiłam na taką wersję odpowiedzi na tamto pytanie jak Ty.

Ja gdzieś też widziałam, że Ryksa Elżbieta była władczynią Hiszpanii, dlatego wahałam się co do odpowiedzi szpek_chomika. Przeszukałam parę książek i nigdzie nie trafiłam na to, by Ryksa Elżbieta władała Hiszpanią. Miałam nadzieję, że szpek_chomik przedstawi jakieś źródło z którego zaczerpnął swoją odpowiedź, tak się jednak nie stało. Od samego początku chodziło mi Ryksę, córkę Władysława Wygnańca. Cała sprawa wygląda mi na pomyłkę na wskutek zbieżności imion, na którą nawet nabrała się moja nauczycielka od historii - właśnie mam przed oczami drzewo genealogiczne Piastów na którym przy imieniu Ryksy Elżbiety dopisała "królowa Kastylii".

Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Miałam nadzieję, że szpek_chomik przedstawi jakieś źródło z którego zaczerpnął swoją odpowiedź, tak się jednak nie stało.

Źródłem z którego zaczerpnąłem odpowiedź była moja dziurawa pamięć:) Ot i cała tajemnica:)

Przepraszam że tak długo czekaliście na pytanie: Jak nazywał się krótki mieczyk służący do dobijania rannych rycerzy i dlaczego właśnie tak się nazywał?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

A co mizerykordia ma do Polski Piastów? Szpek_chomik jeśli możesz to zadaj następne pytanie, bo ja jakoś nie mam pomysłu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A co mizerykordia ma do Polski Piastów?

Własnie to zauważyłem :) Tyle tych quizów się namnożyło że już trudno zapamiętać który czego dotyczy...

Szpek_chomik jeśli możesz to zadaj następne pytanie, bo ja jakoś nie mam pomysłu.

Skoro tak,

Kto łowił ryby kiedy dostał wiadomość o najeździe Bolesława Chrobrego na jego kraj?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Zacznę grać w Totka :)

Jest pewna legenda związana z Kazimierzem Wielkim . Otóż pewnego razu przebrał się za biedaka i przybył do pewnego człowieka . Ów człowiek miał poważny problem związany z synem . Jaki był to problem i jaka to była rodzina ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Nie pamiętam już, ale to chyba było tak, że chłopu urodził się syn, ale nikt nie chciał go trzymać do chrztu i dopiero król się na to zgodził.

jaka to była rodzina ??

Hmm, chłopska?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
Nie pamiętam już, ale to chyba było tak, że chłopu urodził się syn, ale nikt nie chciał go trzymać do chrztu i dopiero król się na to zgodził.

To się zgadza . Pytanie jak się nazywa ta rodzina ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Pytanie jak się nazywa ta rodzina ??

No Kowalscy to raczej nie :P Nie pamiętam, może Wrzosy? Albo Kłosy? Albo Trzosy? No jakoś tak, naprawdę nie pamiętam :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.