Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Leoś

Nasze fury. Kącik motoryzacyjny.

Rekomendowane odpowiedzi

Leoś   
1 minutę temu, euklides napisał:

Ja z kolei parę dni temu widziałem jakiegoś idiotę jak jechał samochodem i skracał sobie drogę na parking ścieżką rowerową a było to ze 100 metrów

NIesamowite. A ja widziałem pijanego Czecha na rowerze, który mimo że nie był w stanie stać na nogach, to dał radę pedałować. 

 

2 minuty temu, euklides napisał:

Co masz jakiś uraz. Byłeś w Indiach jakaś taka cię potraktowała w głowę i ci zaszkodziło?

Zaszkodzić może stara kapucha. Uraz głowy może mieć poważne konsekwencje zdrowotne i nie wolno go lekceważyć. 

W Indiach nie byłem- mówią, że tam śmierdzi. 

1 minutę temu, Tomasz N napisał:

A gdzie to napisałem ? Bo fonii jeszcze nie włączałem.

Tam, gdzie pisał Pan o sierotce Marysi. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

Może sierotka Marysia wyjść na drogę, Bruno z Secesjonistą jechać rowerem. Po autobanie im nie wolno.

Jeszcze do tego czytać prostych tekstów ze zrozumieniem nie potrafi. Bohater wykładni art. 4 konstytucji...

 

Tomaszu, wiem, że cenisz żart i kurioza, ale ja bym go już zostawił. Znalazł sobie wreszcie godnego adwersarza, niech sobie o Indiach i Czechach dyskutują.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leoś   
W dniu 13.05.2018 o 6:54 AM, Tomasz N napisał:

Po autobanie im nie wolno. Ale kto bogatemu zabroni ? A nuż widelec, podobnie jak ten jadący lewym pasem, zachowują się niezgodnie z kodeksem drogowym

Ale kto bogatemu zabroni wyjechać na autostradę? 

 

5 minut temu, Bruno Wątpliwy napisał:

Jeszcze do tego czytać prostych tekstów ze zrozumieniem nie potrafi. Bohater wykładni art. 4 konstytucji...

 

Tomaszu, wiem, że cenisz żart i kurioza, ale ja bym go już zostawił.

Nie dość, że nie ma pojęcia o jeździe samochodem, to jeszcze krytykuje. Bohater wiejskiego koła rowerzystów... 

 

7 minut temu, Bruno Wątpliwy napisał:

Znalazł sobie wreszcie godnego adwersarza, niech sobie o Indiach i Czechach dyskutują.

Bruno z geografii tak samo cieniutki jak w tematach motoryzacyjnych? 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

Okazuje się że na rozpatrzenie czeka ponad 1700 wniosków o zainstalowanie fotoradarów.

W mojej ocenie, bardziej przydałoby się 1.700 nieoznakowanych wozów policyjnych. Fotoradar, czy patrol z "suszarką" nie wyłapie najgroźniejszych zachowań.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Godzinę temu, Leoś napisał:

Panie gregski, było tam ograniczenie do 110 km/h (jak w moim przypadku), czy normalna 140- stka?

Normalnie 140

 

33 minuty temu, Bruno Wątpliwy napisał:

bardziej przydałoby się 1.700 nieoznakowanych wozów policyjnych.

Też się kilka pojawiło. Sama przyjemność popatrzeć na nich w akcji.

 

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leoś   
5 minut temu, gregski napisał:

ormalnie 140

Noo właśnie Panie gregski. W moim przypadku na ograniczeniu do 110 km/h prawie każdy miał dobrze ponad 150 km/h. 

 

7 minut temu, gregski napisał:

Też się kilka pojawiło. Sama przyjemność popatrzeć na nich w akcji.

 

Pomiary z radiowozów są błędne. Poza tym te wozy kończą się przy 250 km/h. Często nie mają nawet jak zrobić pomiaru, bo muszą zrównać się prędkością z kierowcą, którego gonią. Równie  często nielegalnie mierzą po prostu swoją prędkość i potem wychodzą kwiatki jak z Hołowczycem. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna Leoś fałszować cudze wpisy?

 

W odniesieniu do autostrady poczyniłem uwagę:

9 godzin temu, secesjonista napisał:

Nigdzie nie napisałem, ze jeżdżę po takich drogach.

 

Objaśnienie Leosia:

3 godziny temu, Leoś napisał:

Pan Tomasz jasno mówił, że można tam Pana spotkać.

 

Prawdziwa wypowiedź Tomasza N:

W dniu 13.05.2018 o 6:54 AM, Tomasz N napisał:

Z Pańskiej wypowiedzi wynikało, że przeszedł Pan w dyskusji na zwykłe drogi krajowe. Niemniej jednak nie ma to większego znaczenia. Podtrzymuję to co napisałem. 

 

No fakt. Na drogach krajowych legalnych przyczyn zmiany pasa może być więcej. Może sierotka Marysia wyjść na drogę, Bruno z Secesjonistą jechać rowerem. Po autobanie im nie wolno.

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
euklides   
4 godziny temu, Bruno Wątpliwy napisał:

W mojej ocenie, bardziej przydałoby się 1.700 nieoznakowanych wozów policyjnych. Fotoradar, czy patrol z "suszarką" nie wyłapie najgroźniejszych zachowań.

 

No pewnie że tak. Lepiej nieoznakowany i w cywilu. Każdy musi widzieć że ten co bierze w łapę to policjant?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

No pewnie że tak. Lepiej nieoznakowany i w cywilu. Każdy musi widzieć że ten co bierze w łapę to policjant?

W sumie z góry wiadomo, że to syzyfowa praca, ale zareaguję pro forma.

Euklides:

1) zna przypadki "brania w łapę" przez policjantów po cywilu, czy w nieoznakowanych samochodach - to niech idzie z tą wiedzą do prokuratury,

2) nie zna takich przypadków (lub zna tylko z literatury francuskiej) - to niech swoje rozważania zostawi dla siebie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Cenię, cenię. Ale kuriozum to fakt, że żyjemy jeszcze (też jeżdżę rowerem po mieście) jedynie dzięki foczkom i cebulakom.

 

A tą jazdą we śnie trochę mnie zmroziłeś. Co będzie jak Leoś to potraktuje jako inspirację ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leoś   
11 godzin temu, secesjonista napisał:

Zaczyna Leoś fałszować cudze wpisy?

Uczę się od secesjonisty. Jak mi idzie? 

 

8 godzin temu, Bruno Wątpliwy napisał:

1) zna przypadki "brania w łapę" przez policjantów po cywilu, czy w nieoznakowanych samochodach - to niech idzie z tą wiedzą do prokuratury,

Czy nakłanianie do donosicielstwa nie jest rzeczą wybitnie obrzydliwą? Myślę, że teraz trwale przylgnie do Bruna przydomek [ciach]

 

6 godzin temu, Tomasz N napisał:

Cenię, cenię. Ale kuriozum to fakt, że żyjemy jeszcze (też jeżdżę rowerem po mieście) jedynie dzięki foczkom i cebulakom.

Często uważa sie roweżystę za cebulka, ale mniejsza o to Panie Tomku. 

 

6 godzin temu, Tomasz N napisał:

A tą jazdą we śnie trochę mnie zmroziłeś. Co będzie jak Leoś to potraktuje jako inspirację ?

Raz zdarzyło mi się zasnąć za kierownicą. Odbywałem długą podróż wcześnie rano i w drodze powrotnej zasnąłem na autostradzie. Trwało to oczywiście ułamki sekund, niemniej jednak głowa mi się pochyliła i zacząłem zjeżdzać z pasa ruchu. Na szczęscie nieświadomie skręcałem w prawo i najechałem na margines, który szybko mnie obudził. Od tamtej pory nigdy mi się to nie zadarzyło. 

 

Ciekawym tematem jest natomiast jazda pod wpływem substancji odurzajacych. Moja dobra koleżanka, po zażyciu narkotyków miękkich, wybrała się na przejażdżkę po mieście. Dodatkowo nie założyła szkieł kontaktowych mimo dużej wady wzroku. Opowiadała, że przez całą drogę czuła się, jakby jechała w jednym wielkim ciemnym tunelu. Na szczęście nic jej się nie stało i wróciła do domu bez szwanku, mimo jazdy budżetowym (choć było nie było klasy premium, ino kupionym tanio i w kiepskim stanie) samochodem. 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Często uważa sie roweżystę za cebulka, ale mniejsza o to Panie Tomku. 

 

Czyli uratowałem komuś życie. Cudnie.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leoś   
6 godzin temu, Bruno Wątpliwy napisał:

Znowu komóreczka nawaliła?

A Pan [ciach] nie wie jak działa automatyczne przewidywanie wyrazów? Ot mażesz paluchem po ekranie i niestety słownik telefonu lubi działać inaczej niż sobie tego życzymy. 

 

6 godzin temu, Tomasz N napisał:

Czyli uratowałem komuś życie. Cudnie.

Uważa Pan, że gdyby nie było sezonu na foczki i cebulaków to latałbym po mieście jak wariat? Wykluczone. Jazda po mieście jest szarpana. Wole hamować z 40 km/h niż z 80 km/h 30 razy w ciagu kwadransa.  Tarcze 360mm Zimmermanna nie są takie tanie. Klocki również. Lepiej to przeznaczyć na jakieś rozrywki. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.