Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o identyfikację bagnetu , nigdy się z takim nie spotkałem.

IMG_0021.JPG

Edytowane przez secesjonista
Poprawiono pisownię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , ale  wiem ze to nie Mauser, głownia krótka jak do amerykańskich M, jelec ma coś na kształt widelca , nie mam pojęcia do czego to służyło , być możne mocowanie miedzy celownikiem na lufie, sam zatrzask bagnetu umiejscowiony na tyle rękojeści ...na bagnecie tylko nr porządkowy,

Edytowane przez secesjonista
Zdania zaczynamy z dużej litery.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Pewny jesteś, że nie było późniejszych ingerencji w ten bagnet?

Pochwa wygląda na mauserowską.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kształt  pochwy tak , ale wielkości i wkładki mocujące absolutnie odbiegają od wzorca.poza tym jestem absolutnie pewien że to nie Mauser . Nic na nim nie było robione , nawet te widełki są oryginalne . Dzięki za zaangażowanie .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

długo by pisać , po prostu przechodziły mi przez ręce.A kolega to pytanie zadał w jakim celu , bo związku z identyfikacja , nie widzę .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leoś   

Pan gizmo1967 mógłby przeczytać fragmenty regulaminu [ciach - proszę nie wchodzić w moje kompetencje]

 

Ponadto zalecam powstrzymanie się od osądów Pana secesjonisty, albowiem skoro zadał on pytanie w konkretnym celu, to tylko i wyłącznie po to, by Panu pomóc. 

 

Udzielanie wymaganych informacji to klucz do tego, by ktoś mądrzejszy w danej dziedzinie mógł nam pomóc. 

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Do Pana Leoś, w tekście P.secesjonisty , nie widzę żadnej chęci pomocy , a co do koleżeństwa , to uważam to za zwykłą formę grzecznościowa i tyle .A Pan to chyba musi się strasznie nudzić   , bo ja tu jestem w celu ustalenia  konkretnej rzeczy ,a nie do oceniania jak kto pisze ,

 

Dziękuję Panie Tomaszu , bardzo mi Pan pomógł, co prawda zasięgnąłem  języka , w luźnych kręgach handlarzy , ale widzę, ze trafili jak kula w plot.mam jeszcze jeden ciekawy egzemplarz , ze szczególnymi oznaczeniami ,

IMG_2082.JPG

 

kolejne

IMG_2086.JPG

 

kolejne

IMG_2084.JPG

 

i ostatnie

IMG_2085.JPG

Edytowane przez secesjonista
Poprawiono pisownię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

P.Tomaszu , fajnie jest coś odkryć , ale jeszcze fajniej wiedzieć co to jest . Jeszcze raz dziękuję za okazaną pomoc .Ten bagnet belgijski znalazłem na targu w Anglii , wiec przypuszczam ze to import , bo jak przeczytałem to Armia Brytyjska również posiada tego typu karabinki , dziękuję i miłego dnia .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Za mało danych.  Głownia chyba trójgraniasta. Moim zdaniem jakiś skandynawski Norwegia, Szwecja, ze wskazaniem na Szwecję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się tylko co do oznaczeń. Bo z tymi kropkami spotkałem się po raz pierwszy .Znalazłem go na rynku w Anglii , w/g P.Królikiewicza z przekroju poprzecznego można typować Francję lub USA, ale wykroje blokowania się nie zgadzają , wiec ponownie  w kropce .Na kryzie widoczna literka V, być możne jakiś zdobyczny  i Anglicy oznaczyli z czasów Vitorii. nie mam pojęcia . Dziękuje za poświęcony czas.

Edytowane przez secesjonista
Poprawiono pisownię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Te kropki to nie musi być punca. Numeratory i to wysokiej klasy mieli, bo numer chyba 460 po drugiej stronie jest. To może być np ślad po próbie twardości

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.