Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
History2122

Lament Świętokrzyski

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o takim skrótowym opisem Lamentu?

1. czas teraźniejszy: smutek, żal matki (apel do ludzi)
2. czas przeszły: śmierć syna (wspomnienie dzieciństwa, zwiastowanie)
3. czas przyszły: przestroga dla matek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leoś   

Tak przeprowadzona analiza i interpretacja tekstu to 0 punktów. 

Za moich czasów to się analizy robiło. 

Mam gdzieś jeszcze ten utwór świetnie opracowany, co przynosiło mi ocenę bardzo dobrą. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Taki opis to nie nadaje się nawet do bryku uczniowskiego czy mini-ściąg jakie kiedyś wydawało wydawnictwo "Greg".

 

48 minut temu, Leoś napisał:

Mam gdzieś jeszcze ten utwór świetnie opracowany, co przynosiło mi ocenę bardzo dobrą.

 

Z czegóż to Leoś nie dostawał tych piątek, jak sam nas skromnie informuje. A może tak nam ad hoc coś ciekawego zaprezentuje bez sięgania po dawne analizy?

 

A dość podstawą kwestią w analizie tego utworu jest odpowiedź na pytanie: czy faktycznie (jak chce wielu badaczy) autor planktu swym liryzmem zatarł sens teologiczny, czy jednak wyszedł poza ramy doloryzmu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leoś   
27 minut temu, secesjonista napisał:

Z czegóż to Leoś nie dostawał tych piątek, jak sam nas skromnie informuje. A może tak nam ad hoc coś ciekawego zaprezentuje bez sięgania po dawne analizy?

Szanowny Panie, w czasach liceum nie udało mi się zdobyć 5 z chemii. Znaczy bywały oceny cząstkowe, lecz było to za mało na ocenę końcową. Co ciekawe jako jedyny z klasy uzyskałem ocenę 4, dzięki zaliczeniu najważniejszego z egzaminów. Otóż egzamin ten zaliczyłem na tejemniczą ocenę "dwa z kropką". Owa kropka okazała się znaczyć znacznie więcej niż np. zwyczajna "trójka" i w konsekwensji pozwoliła mi otrzymać ocenę dobrą. Wiele osób do tej pory podziwia moje zdolności (klasa humanistyczna) i zastanwia się skąd ta "kropka". 

 

Na studiach z kolei bywały tak "trójki" jak i "czwórki"- np. z prawa zamówień publicznych (3.5), czy też z nauki organizacji i zarządzania (4). 

Niemniej jednak na studiach nigdy nie otrzymałem "dwójki". 

 

33 minuty temu, secesjonista napisał:

A dość podstawą kwestią w analizie tego utworu jest odpowiedź na pytanie: czy faktycznie (jak chce wielu badaczy) autor planktu swym liryzmem zatarł sens teologiczny, czy jednak wyszedł poza ramy doloryzmu?

 

Należy się również zastanowić, czy utwór ten stanowi swoisty początek literatury "maryjnej" w Polsce- niejako zaznaczając główną pozycję  teocentryzmu w literaturze. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.