Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Hej kochani

W tym temacie przedstawiam mocno eksperymentalny projekt  Powtórka maturalna z historii :) ! (<--- klik)

Szereg mam nadzieje ciekawych filmów, traktujacych wlasnie o historii 

ZACHECAM BARDZO MOCNO, jest to moje marzenie, zeby z pomocy która dostarcza ten projekt zupelnie za darmo i kosztem mojego czasu korzystało jak najwiecej osob

 

Jest to pokrótce próba wyjscia na przeciw młodzieży gimnazjalnej czy licealnej i przybliżenie im historii w sposób przyjemny i 'fajny', szyty na miarę XXI wieku i wszechobecnego internetu :)

Za całość projektu odpowiedzialna jest moja skromna osoba - czyli 19-letni chłopak, świeżo upieczony maturzysta, obecnie pierwszy rok dziennikarstwa na UJ oraz historyk ze szkoły, której jestem absolwentem - VI Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. 
Inspiracją do wystartowania z projektem były moje własne doświadczenia - podczas nauki stricte pod maturę z historii bardzo trudno było mi znalesc w internecie 'ciekawe' materialy, z którymi miałbym ochote zostac na dłużej i faktycznie przyciagalyby mnie do siebie czyms wiecej, niz poczuciem strachu przed maturą ;)
Brakowało mi 'ludzkiej twarzy' w nauce historii, bolało mnie to tym mocniej, że osobiscie historie kocham.  
Chce to zmienic ! :D


Obecnie powstały już dwa filmy z serii 'powtórka maturalna z historii' zachecam do zapoznania sie z nimi :
odcinek REWOLUCJA FRANCUSKA (<--klik)
odcinek KRUCJATY

Mam wielka nadzieje,  ze calosc eksperymentu wypali, ze ludzie sie zainteresuja a uczniowie faktycznie czegos naucza, prosze Was o wypowiedz na temat tego, co zobaczycie. Jesli to mozliwe prosze tez o dzielenie sie 'powtórką maturalną' ze znajomymi - to jedyna forma pomocy o jaką was poproszę :) 

pozdrawiam cale kochane forum ! :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
euklides   
15 godzin temu, turcza.szymek@gmail.com napisał:

(...)
Inspiracją do wystartowania z projektem były moje własne doświadczenia - podczas nauki stricte pod maturę z historii bardzo trudno było mi znalesc w internecie 'ciekawe' materialy, z którymi miałbym ochote zostac na dłużej i faktycznie przyciagalyby mnie do siebie czyms wiecej, niz poczuciem strachu przed maturą ;)
Brakowało mi 'ludzkiej twarzy' w nauce historii

(...)

 

Ta ludzka twarz to chyba rodzaj psychiki ludzkiej a tej istotnie w szkolnej historii brakuje. Przez szkolną rozumiem nawet tą której uczą na studiach. Co do owej Rewolucji Francuskiej to mnie na przykład zawsze dręczyło jedno, czy ostatni Bourboni byli rzeczywiście władcami absolutnymi, zatem rodzajem dyktatorów. Według mnie daleko im było do tego, no i w ich monarchii jednak rodziła się demokracja. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2017 o 19:01, turcza.szymek@gmail.com napisał:

szyty na miarę XXI wieku i wszechobecnego internetu

 

Fakt.

A ten nauczyciel historii, współuczestniczący w tym projekcie: też ma problemy z poprawnym pisaniem w języku polskim?

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.