Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
TyberiusClaudius

Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

Rekomendowane odpowiedzi

Leoś   
14 godzin temu, jancet napisał:

 

Tak, nacjonalizm to zło. Należy go tępić. W ostateczności - osoby głoszące idee nacjonalistyczne należy zamykać w więzieniach. Nacjonalizm jest przeciwieństwem patriotyzmu.

 

Zamykać należy zdrajców ojczyzny. 

 

14 godzin temu, jancet napisał:

 

Ja akurat jestem przedstawicielem starszych pokoleń i to ty jesteś dla mnie "byle gnojkiem".

 

To znakomicie, zabiorą emeryturkę i zostanie "[... ciach]. 

 

14 godzin temu, jancet napisał:

 

Rozumiem, że wolałbyś, by malała.

 

"Starszy przedstawiciel" nie zrozumiał. 

Edytowane przez secesjonista
Więcej kultury.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie przebijecie Wyborczej, której nie spodobało się mało kobiet i brak Wałęsy.

 

2: Sekretarz Światowego Kongresu Żydów, niejaki Izrael Singer groził, że jeśli nie zadośćuczynimy  żydowskim roszczeniom majątkowym, to Polska „będzie upokarzana na arenie międzynarodowej”. I tak to szło. Dlatego "polskie obozy" były na porządku dziennym, a starannie się pilnowali, żeby "niemieckie obozy" nie napisać. Stąd Jedwabne i Kwaśniewski tam itp.

 

3. Mój pomysł na film: https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/774685,bitwa-pod-mokra

4. Film ten ma 4 minuty i jest to spot.

 

 

Zrzut ekranu w 2017-09-21 01-20-56 aaa.png

 

A tu dyskusja na tzw Reddicie. Zablokowana

 

Edytowane przez Smok Eustachy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Smok Eustachy napisał:

Sekretarz Światowego Kongresu Żydów

 

A co to ma do rzeczonego filmiku IPN?

Wszystkie glosy krytyczne inspirowane są przez Żydów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Patriotyzm jest równie naiwny co nacjonalizm, tylko mniej radykalny.

Leoś - to kiedy mnie zamkniecie? Tak, jestem "antypolakiem:, dlatego w recenzji ciagle pisalem per "Polacy", a nie "my", czy "nas", bo się nie utożsamiam.
Usprawiedliwianie autorów w wydaniu Furiusza jest żałosne i mnie zasmuca.
Smok Eustachy - tam jest tylko jedna kobieta. Nawet tłum więźniów stanowią sami mężczyźni.

Cytuj

Dla jednych furii, dla innych dumy. 

Że tak ukochana przez Was II RP, dostała łomot i została ztarta z mapy w parę dni? :D

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, TyberiusClaudius napisał:

Patriotyzm jest równie naiwny co nacjonalizm, tylko mniej radykalny.

Leoś - to kiedy mnie zamkniecie? Tak, jestem "antypolakiem:, dlatego w recenzji ciagle pisalem per "Polacy"

(...)

Że tak ukochana przez Was II RP, dostała łomot i została ztarta z mapy w parę dni? :D

 

Jako anty-polaka wciąż jednak Tyberiusza obowiązuje podstawowa znajomość tego języka, przynajmniej na tym forum.

 

Wpierw o "recenzji" Tyberiusza, choć wedle wpisu na Facebooku Tyberiusz zamieścił: "Remake wczorajszego posta (wersja rozszerzona i zaktualizowana)", to aktualizacja nie obejmuje błędów merytorycznych, które na tym forum wytknęli jemu i jancet i Furiusz. A skoro jest to wpis z 19 września, to trzeba by zadać pytanie recenzentowi czemu nie uwzględnił uwag janceta z 18 września (: "jednak w Twej recenzji są pewne drobne przekłamania...").

Wynika z powyższego, że Tyberiuszowi nie zależy na merytorycznej ocenie filmu a na oddaniu swych emocji względem rządzących i IPN. Jako, że Tyberiusz odtwarzał średniowiecznego łucznika, to chyba nie ma problemów ze wzrokiem, zatem wypada uznać, że dokonane przezeń przekłamania w relacjonowaniu są świadome. Na zasadzie: bo komu będzie się chciało sprawdzać.

Kilka postawionych zarzutów...
Zarzut o brak wzmianek o kobietach to chwyt pod publiczkę lewicowo-feministyczną, aż dziw, że Tyberiusz nie napisał również: brak informacji: o homoseksualistach. Doceniając wkład kobiet w konspirację, udział w jednostkach stricte wojskowych, oczywistym jest, że to jednak głównie mężczyźni walczyli. Taka jest statystyka.

W genderowym; tak modnym dziś stylu; powinno zapewne wyglądać to tak: "Polscy mężczyźni i polskie kobiety oraz wszystkie inne mniej ostro zdefiniowane płcie rozpoczęły opór...".
Zarzut, iż nie ma informacji o szmalcownikach - to już kuriozum. W tego typu materiałach nie zamieszcza się takich wzmianek i nie jest to jedynie specyfika obecnych rządów czy IPN-u. Zapewniam, że podczas uroczystości związanych z Wojną Ojczyźnianą nikt w materiałach propagandowych (mających zaprezentować chwałę radzieckiej armii) nie będzie informował o gwałtach radzieckich żołnierzy.
Tyberiusz napisał:

 

Cytuj

Ciekawe tylko dlaczego animacja ma tytuł "Niezwyciężeni", choć film zaczyna się od przegranej Wojny Obronnej...?

 

Jeśli ktoś nie rozumie metaforycznego przesłania, powinien cofnąć się do podstawówki. Nie każda przegrana czyni: "przegranym". To dlatego oklaskuje się zawodnika, który pomimo kontuzji dobiegł do mety. Wedle pomysłu Tyberiusza zapewne powinno się go wygwizdać.

 

Cytuj

Kiedyś po Facebook'u krążył mem z danymi odnośnie liczby członków SS na Litwie, Ukrainie i w Estonii z rubryką „Polska: 0". Niestety osoby promujące tego rodzaju patriotyzm, zapominają, że w okupowanej Polsce było ponad 3,000,000 volksdeutschy.

 

A to jest już skandaliczna wypowiedź.

Znany jestem z raczej niechętnego stosunku do różnych aspiracji pewnych śląskich środowisk, tudzież do prezentowania siebie przez niektórych Ślązaków jako wiecznie skrzywdzonych przez różne, kolejne władze. Atoli stawianie na jednej szal:i ludzi stamtąd, którzy zapisali się na DLV, z ludźmi, którzy wstąpili do formacji SS, jest wyrazem braku znajomości historii jak i złej woli.

 

Mógłby nam objaśnić Tyberiusz dlaczego napisał, że czegoś w tym filmie nie ma - skoro inni to widzą?

Dlaczego napisał, że coś w tym filmie powiedziano - skoro tego nie powiedziano?

 


Powstała krótka animacja mająca ukazywać Polaków jako bohaterski naród walczący i doświadczony przez dwa potężne a wrogie względem niego państwa. Aż dziw jak ten skromny materiał rozpala wyobraźnię. Oto jancet sugeruje, że mogło dojść do sprzeniewierzenia pieniędzy, Tyberiusz z tego filmu wysnuwa wniosek że chcą zn as zrobić Wszechpolaków-katolików itd. itd. Cały dyskurs toczy się bardziej o tym: jaki mam stosunek do IPN-u, do obecnie rządzących, niźli o samym filmiku.
Animacja skierowana do młodzieży wychowanej na grach komputerowych, mająca być dlań atrakcyjna - pod względem formy, i w uproszczony sposób ukazująca naszą przeszłość. Nie bardzo rozumiem zarzuty, które brzmią: bo to propaganda. Ależ oczywiście - że tak. Polskie instytucje mają propagować nasz naród w różny sposób. Jest miejsce na dwutomową "kolubrynę" o Jedwabnem, i miejsce na tego typu produkcje. Byłoby źle gdyby IPN ograniczył swą działalność jedynie do tej drugiej grupy, ale nic na to nie wskazuje. Materiał ma nas pokazać w jak najlepszym świetle, kiedy chwalimy się polskim naukowcem, który ma duży wkład w światową naukę, nie wspominamy, że lubił popijać i bijać żonę. Kiedy tworzymy reklamówkę naszego kraju nie pokazujemy w niej dziur w ulicach, kamienic grożących zawalaniem itd. itd.
Pewnie, że w tej animacji wiele uproszczeń, można wskazywać jak: jancet, że z animacji na mapie wynika, iż Niemcy atakowali nas z Holandii, ktoś pewnie może napisać, iż czołgi mają złe proporcje. Tylko, że są to na prawdę drobiazgi, na które zwróciłbym uwagę w historycznej publikacji (naukowej czy popularnonaukowej), w filmie dokumentalnym, ale nie: w tego typu reklamówce. Jedynym poważnym zarzutem co do treści jaki ja widzę to brak wprost sformułowanej informacji tzw. Ludowym Wojsku Polskim.

Nieco to przypomina wytaczanie dział przeciw wróblowi...

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leoś   
44 minuty temu, TyberiusClaudius napisał:

Patriotyzm jest równie naiwny co nacjonalizm, tylko mniej radykalny.

Leoś - to kiedy mnie zamkniecie? 

Wydaje się, że dla "antypolaka" największą karą jest przymusowe przebywanie na terenie Polski,  bez specjalnych perspektyw na ucieczkę do "lepszego świata". Takie więzienie w zupełności Tyberiuszowi wystarcza, co widać po "jadowitych"  wypowiedziach. 

48 minut temu, TyberiusClaudius napisał:

 

Że tak ukochana przez Was II RP, dostała łomot i została ztarta z mapy w parę dni? :D

To kampania wrześniowa trwała "parę dni"? 

"Wycieranie" z mapy to jak rozumiem wymordowanie wszystkich obywateli? No niestety- jakoś spora część przeżyła, chociaż Niemcy usilnie próbowali. 

 

Zły to ptak co własne gniazdo kala. Weź sobie to do serca Panie Kolego. 

Wysmiewanie się z tragedii wojny jaka dotknęła nasz kraj to nie jest ludzki odruch. To jest coś nie do pomyślenia. 

 

"A na drzewach zamiast liści..." 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Recenzja jest merytoryczna i nie jest (jak się to sugeruje) jedynie przedstawieniem mojego stosunku do IPN i rządzących, za to Panowie robią z igły widły, twierdząc, że mało widoczne oznaczenie paru bitew, które odbyły armie Andersa i Berlinga są wystarczające, a pominięcie kobiet i brak ich sylwetek jest "chwytem pod publiczkę".

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   
21 godzin temu, Leoś napisał:

Zamykać należy zdrajców ojczyzny.

 

Tak, w pełni się zgadzam. Nacjonaliści działają na niekorzyść ojczyzny, więc są zdrajcami. I za to należy ich karać.

 

21 godzin temu, Leoś napisał:

To znakomicie, zabiorą emeryturkę i zostanie "[... ciach].

 

Emeryturki zabrać mi nie można, bo do niej jednak jeszcze sporo czasu, a poza tym pragnę pracować do końca życia. Nie wiem, po co mam żyć, niczego pożytecznego nie robiąc. Swoją drogą trochę się dziwię propagandzie PiS - etos pracy to raczej element światopoglądu prawicowego, podczas gdy to właśnie PiS traktował "pracę do końca życia" jako przekleństwo. Taka z PiS prawica, jak ze mnie baletnica. No ale to dygresja.

 

21 godzin temu, Leoś napisał:

"Starszy przedstawiciel" nie zrozumiał. 

 

Widać za tępy jestem. No ale może potrafisz wyjaśnić to, co napisałeś. Bo skoro wzrost płac jest przyczyną zła, to tak na logikę...

 

39 minut temu, Leoś napisał:

Zły to ptak co własne gniazdo kala.

 

Jeszcze gorszy ten ptak, co swego gniazda nie naprawia. Niestety, opisany przez Leosia sposób myślenia był aż nadto obecny w naszej historii. W ten sposób myślała polska magnateria i szlachta w 2. połowie XVII wieku. Każda krytyka ustroju Rzplitej była traktowana jako "kalanie gniazda", więc żadne reformy się nie udały. Poważna próba "naprawy gniazda" miała miejsce dopiero po 1790 roku - co najmniej o 100 lat za późno. I naszym "nieskalanym gniazdem" podzielili się sąsiedzi.

 

Pragniesz powtórki? Bo jesteśmy na dobrej drodze do niej...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   
57 minut temu, Leoś napisał:

To kampania wrześniowa trwała "parę dni"?

 

Nie. Ale w parę dni została rozstrzygnięta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   
20 godzin temu, Smok Eustachy napisał:

 

Wspomniany obrazek jest źródłem furii

imageproxy.php.jpeg

 

Ten obrazek w najmniejszym nawet stopniu nie jest dla mnie źródłem furii. W ogóle nie ma we mnie żadnej furii, temperament nie taki. Zaś ten obrazek bardzo mi pasuje, jest absolutnie OK. Tak - we wrześniu 39 roku zostaliśmy zgnieceni przez dwie sąsiadujące z nami potęgi.

 

Przy akceptującej bierności lub słabo skrywanej satysfakcji pozostałych sąsiadów. Bo nasza polityka była tak mistrzowsko prowadzona, że skłóciliśmy się w zasadzie ze wszystkimi. Dobre stosunki mieliśmy z Łotwą i Rumunią - tylko że granice z nimi krótkie. No i jeszcze kilka miesięcy przed wojną powstała nasza granica z Węgrami. Tyle że akurat Węgrzy byli wierni Hitlerowi do końca. Nawet Słowaków do siebie szybko zraziliśmy, choć wcześniej to właśnie w Polsce pokładali oni swe nadzieje na niezależność od Czechów.

 

Chciałbym, żeby ten obrazek poznali wszyscy Polacy i żeby stał się on źródłem refleksji. Refleksji nad tym, jak należy prowadzić politykę naszego państwa, aby taka sytuacja się już nigdy nie powtórzyła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   
1 godzinę temu, secesjonista napisał:

Cały dyskurs toczy się bardziej o tym: jaki mam stosunek do IPN-u, do obecnie rządzących, niźli o samym filmiku.

 

Oczywiście, że tak. Traktowanie tego filmiku w oderwaniu od tzw. "polityki historycznej" obecnie rządzących i roli IPN w jej realizacji byłoby przejawem jakowegoś intelektualnego imbecylizmu.

 

1 godzinę temu, secesjonista napisał:

Pewnie, że w tej animacji wiele uproszczeń, można wskazywać jak: jancet, że z animacji na mapie wynika, iż Niemcy atakowali nas z Holandii, ktoś pewnie może napisać, iż czołgi mają złe proporcje. Tylko, że są to na prawdę drobiazgi.

 

Generalnie to ten filmik jest świetnie zrealizowany. No - w niektórych momentach pojawiają się względne "dłużyzny" - w tym sensie, że następuje wyraźne wyhamowanie tempa. Wyraźnie to widzę we fragmencie o lotnikach. Ale może to było świadome - skoro jest zrobiony wyłącznie w angielskiej.

 

Odnoszę wrażenie, że nad każdą sekundą tego spotu pracowano przez godzinę. Nic to nadzwyczajnego dla filmu reklamowego - a w sumie do tej kategorii trzeba go zaliczyć, choć nie reklamuje produktu na sprzedaż. 

 

Dlatego absolutnie nie jestem w stanie uwierzyć, że to, iż agresja nadchodzi od Francji i Holandii jest drobiazgiem - niedopatrzeniem, przeoczeniem czy fantazją grafika. Nic z tego. To jest świadomy zabieg propagandowy, który ma u widza ugruntować przekonanie, że cały "Zachód" jest naszym wrogiem.

 

Jest to w pełni spójne z aktualną propagandą partii rządzącej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leoś   

Abstrahując od tej całej dyskusji, albowiem szkoda moich nerwów i raczej nie mam ochoty wyłapać bana, a już sam secesjonista wezwał do kulturalnej wymiany zdań... 

 

Drodzy lewacy, możecie sobie krytykować, możecie wić się jak węże podstępne i oczerniać wszystko co godne i prawe. 

Bez problemu. 

 

Na wasze nieszczęście- źli, okropni, konserwatywni, chadeccy nacjonaliści są u władzy i będą wam odbierali smak życia. 

 

Dość złodziejstwa, kłamstw i chodzenia na klęczkach. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.