Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
paleo

Historia - przyszłościowy zawód?

Recommended Posts

paleo   

Interesuję się historią odkąd pamiętam. Zastanawiam się czy historia to dobry kierunek aby wiązać z nią swoją przyszłość. Lubię słuchać o historii, często występuję na różnych zlotach i zjazdach i opowiadam na temat historii danych miejsc itd. Wiem, że najważniejszy jest pomysł na siebie, pytanie czy historia jest takowym. Ewentualnie jak nie historia to co?

Share this post


Link to post
Share on other sites
orfeusz   

Podam Ci kilka nazwisk znanych historyków, którzy zrobili karierę medialną: Robert Makłowicz, Donald Tusk, Piotr Zychowicz. Trzeba mieć pomysł na siebie. Jeżeli mówisz, że wystąpienia publiczne nie stanowią dla Ciebie problemu, to może idź w tym kierunku.

Nie każdy ma ten dar. Idź może w kierunku coachingu, mówcy motywacyjnego - to wszystko się ze sobą łączy. A przykłady osób które wykonują ten zawód, pokazują że można zrobić.

 

Jeżeli chodzi o szkolenia czy naukę, to niewiele uczelni ma coś takiego w swojej ofercie. Na pewno znasz kanał: https://www.youtube.com/user/HistoriaBezCenzuryMB

 

Gość ciekawie opowiada o historii ale nie tylko. [... ciach - proszę bez spamu reklamowego]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu traktowałbym historię bardziej hobbistycznie, no chyba, że połączysz to z innym ciekawym zawodem i może coś z tego wyjść. Tak się składa, ze kilku historyków faktycznie coś osiągnęło, ale to jest ciężki temat do przebicia. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.