Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
WolaStalowa

Prawdziwa historia starożytnego narodu Lechitów

Rekomendowane odpowiedzi

Autor tego wątku ma już wyprany mózg, nie ma co z nim dyskutować, bo my będziemy używać argumentów i dowodów, a on będzie twierdził nie bo nie. Pochylmy się nad dramatem tego człowieka i dajmy mu spokój, bo to choroba śmiertelna i uleczyć jej, ani mu ulżyć nie damy rady. Z lechityzmu sie wyrasta, albo jest się lechitą przez całe życie.

PS. Co to ma do rzeczy, że dzisiaj te falsyfikaty są dostepne? To, że są dostępne dziś oznacza, że są prawdziwe? Co do tego ma TVN, Polstat i TVP?

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Jeśli dzięki naszym staraniom zdołamy przywrócić jako taki porządek w państwie i rozwiążemy bezsensowne spory z najbliższymi sąsiadami przede wszystkim z Białorusią, Litwą, Łotwą, Ukrainą i Rosją to może nawet doczekamy się ciekawego pojednania narodów słowiańskich o czym nawet wspomniał Putin w jednym z wywiadów ;)

Panslawinizm niektórym się marzy. Pod egidą Rosji oczywiście.

Dziękuję postoję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

SmokEustachy - mam nadzieję, że to kpina z Twojej strony, bo zaprezentowałeś tutaj najbardziej znane lechickie brednie, które chyba każdy widział.

PS. Najlepsza była grafika twierdząca, że Wizygoci i Cheruskowie to też Słowianie.

Nie ma Aleksandra Macedońskiego walczącego pod Krakowem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jakieś bardziej sensowne argumenty zbijające koncepcję "Wielkiej Lechii"?

Bo jak na razie nie zauważam w tym krzty wiedzy, a jedynie argumentację rodem z Facebooka - kto stworzy bardziej ośmieszający mem czy obrazek - ten czuje się zwycięzcą dyskusji. Tyberiusz tak zaangażowany w tę tematykę może nam powiedzieć, które spośród "ponad 50 kronik i materiałów źródłowych", którymi posiłkował się autor, odrzuca i dlaczego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Autor tego wątku ma już wyprany mózg, nie ma co z nim dyskutować, bo my będziemy używać argumentów i dowodów, a on będzie twierdził nie bo nie. Pochylmy się nad dramatem tego człowieka i dajmy mu spokój, bo to choroba śmiertelna i uleczyć jej, ani mu ulżyć nie damy rady. Z lechityzmu sie wyrasta, albo jest się lechitą przez całe życie.

PS. Co to ma do rzeczy, że dzisiaj te falsyfikaty są dostepne? To, że są dostępne dziś oznacza, że są prawdziwe? Co do tego ma TVN, Polstat i TVP?

Ehhh a mistrz chrześcijaństwa mówił 'nie rzucajcie pereł przed wieprze'.

Nikt nie ma monopolu na prawdę i nie jest moim celem udowadnianie nikomu że mam rację lub jej nie mam. Po prostu podałem dalej to, co do mnie przyszło wraz z kilkoma własnymi spostrzeżeniami.

Żeby wyczuć co dziś jest prawdziwe to nie lada wyzwanie. Proponuję zacząć od obserwacji samego siebie i zastanowić się czy przemawiam z głębi duszy - w zgodzie z sumieniem, czy może kierują mną jakieś niejasne intencje czy emocje? Wtedy może zdołasz rozeznać Klaudiuszu co mają do tego media.

Wracając do tematu - jeszcze jeden film ukazujący grobowiec królów słowiańskich na Łysej Górze:

Zwróćcie uwagę na stalaktyty ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Proszę do mnie nie pisać per "Klaudiuszu". Na jednym ... się nie ślizgaliśmy.

A jakieś bardziej sensowne argumenty zbijające koncepcję "Wielkiej Lechii"?

Bo jak na razie nie zauważam w tym krzty wiedzy, a jedynie argumentację rodem z Facebooka - kto stworzy bardziej ośmieszający mem czy obrazek - ten czuje się zwycięzcą dyskusji. Tyberiusz tak zaangażowany w tę tematykę może nam powiedzieć, które spośród "ponad 50 kronik i materiałów źródłowych", którymi posiłkował się autor, odrzuca i dlaczego?

Tu nie tyle chodzi o odrzucenie samej kroniki, co ich swobodną interpretację. Np. lechici za dowód na istnienie Lechii podają Kadłubka i Długosza...

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jak się przedstawia datowanie elementów tych "cystern"?

Pan na filmie wspomina, że stalaktyt rośnie w tempie około 1 cm na 100 lat i zgadza się to z informacjami choćby na tej stronie: http://szerokiej-drogi.pl/jaskinia-raj-poznaj-rajskie-zakatki-kieleckiego/

Chociaż na moje oko to one nie mają pół metra a trochę mniej, co zgadzałoby się z okresem powstania Lechii, około 4000 lat temu. Pytanie czy stalaktyty rosły już w środku kiedy jeszcze grobowce były używane. Myślę, że tylko dokładne badanie może potwierdzić ich wiek. Na pewno nie mają więcej niż te pół metra ani nie mniej niż 30cm.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

A co wiemy o Cywilizacji Gobi? Ponoć trwała 50000 lat a powstała 70000 lat temu? Jakieś źródła? Bo ja oprócz tej książki nigdzie się z tym tematem nie spotkałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Ostatnio w polskiej literaturze panuje moda na tysiącletnie imperium lechickie oraz powrót do skandynawskiego pochodzenia Mieszka I oraz normandzkiego podboju państwa gnieźnieńskiego (w oparciu w dużej mierze o archeologię, ale także o źródła z o kilka wieków późniejszych od Mieszka). Zwłaszcza w kontekście niedawnej 1050. rocznicy chrztu Polski. 

 

Co tym sądzicie? Bo szczerze to nie wiem, co o tym sądzić, choć wydaje mi się to tak niedorzeczne, że wkładam między bajki, ale możliwe, że się mylę, stąd pytam się o opinie i komentarze.

 

 

Połączyłem temat Narya z podobnym, starszym wątkiem

secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

No ja bym to rozróżnił.

Lechia to Lechia a dywagowanie na temat początków naszego państwa to co innego.

Historia tego okresu ma tyle dziur, że wygląda to jak puzzel z brakującymi elementami. Nie dziwię się, że ludzie bawią się w domalowywanie tych brakujących kawałków.

Sam sobie fantazjowałem czy czasem do nas nie dotarły rozbitki z Wielkiej Morawy. (Tyle, że nigdy nie upierałem się, że to musi być prawda).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.