Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Boozman

Prośba o pomoc w identyfikacji ilustracji

Recommended Posts

Boozman   

Witam Państwa. Zwracam się z prośbą o pomoc w identyfikacji ilustracji którą zamieściłem. Ilustracja ma lekko obcięte boki w porównaniu z oryginałem i pochodzi z książki naukowej o tematyce historia/wierzenia. Jest to kserokopia którą zrobiłem 20 lat temu w bibliotece miejskiej. Niestety dziś nie jestem w stanie przyponieć sobie ani tytułu ani autora ksiażki. Poszukuję informacji z jakiej pozycji może pochodzić ta grafika. Za każdą wskazowkę będę niezmiernie wdzięczny.

grafika-pytanie.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale przecież w tej bibliotece powinien być wpis: jaką książkę się wypożyczyło czy dało do skserowania?

Secesjonisto, przez 20 lat takiej informacji się nie przechowuje.

Biblioteka utonęła by w takich świstkach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie (i jak długo) świstki biblioteki przechowują - nie wiem.

Przy okazji wizyty w swym rodzinnym mieście przeglądałem zachowane książki, dwie okazały się własnością bibliotek. Odniosłem i poprosiłem o darowanie finansowej kary w zamian oferując kilkanaście tytułów - jako darowiznę. Poprosiłem o swoją kartę biblioteczną - po przeszło 20. latach wciąż istniała i wszystko było w niej odnotowane. Włącznie z numerami zszywek "Trybuny Ludu", które przeglądałem w czytelni. Zatem żyrardowska biblioteka niekoniecznie zatonęła we świstkach...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Boozman   

Niestety. Ta możliwość odpada. Dzwoniłem do tej biblioteki i nie mają możliwości udzielenia odpowiedzi o książkę udostępnianą 20 lat temu. W dalszym ciągu muszę liczyć na świetną wzrokową pamieć ktoregoś z Was.

Edited by Boozman

Share this post


Link to post
Share on other sites
Boozman   

Z całą pewnością dotyczy dawnych religii. Wtedy przerabiałem sporo literatury związanej ze słowiańskimi wierzeniami. Ktoś mi powiedział że może ten motyw pochodzić z którejś z publikacji Mircea Eliade. Ma on jednak sporo na koncie i to troche szukanie igły w stogu siana, tym bardziej że nie miała ta osoba pewności, że to właściwy trop.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Boozman   

Nie powiedziałem, że ta grafika dotyczy konkretnie wierzeń Słowian ale, że dotyczy dawnych wierzeń. Pisałem, że w tamtym czasie czytałem sporo książek związanych z religią Słowian. Książki o tematyce dawnych religii często poruszają tematy nie tylko dotyczące jednej wybranej tematyki jak np. religii słowiańskiej. Napisałem to jako sugestię co do kierunku w poszukiwaniach. Z moją wyobraźnią jest wszystko OK.

Edited by secesjonista
poprawiono pisownię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.