Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Boozman

Prośba o pomoc w identyfikacji ilustracji

Rekomendowane odpowiedzi

Boozman   

Witam Państwa. Zwracam się z prośbą o pomoc w identyfikacji ilustracji którą zamieściłem. Ilustracja ma lekko obcięte boki w porównaniu z oryginałem i pochodzi z książki naukowej o tematyce historia/wierzenia. Jest to kserokopia którą zrobiłem 20 lat temu w bibliotece miejskiej. Niestety dziś nie jestem w stanie przyponieć sobie ani tytułu ani autora ksiażki. Poszukuję informacji z jakiej pozycji może pochodzić ta grafika. Za każdą wskazowkę będę niezmiernie wdzięczny.

grafika-pytanie.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież w tej bibliotece powinien być wpis: jaką książkę się wypożyczyło czy dało do skserowania?

Secesjonisto, przez 20 lat takiej informacji się nie przechowuje.

Biblioteka utonęła by w takich świstkach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jakie (i jak długo) świstki biblioteki przechowują - nie wiem.

Przy okazji wizyty w swym rodzinnym mieście przeglądałem zachowane książki, dwie okazały się własnością bibliotek. Odniosłem i poprosiłem o darowanie finansowej kary w zamian oferując kilkanaście tytułów - jako darowiznę. Poprosiłem o swoją kartę biblioteczną - po przeszło 20. latach wciąż istniała i wszystko było w niej odnotowane. Włącznie z numerami zszywek "Trybuny Ludu", które przeglądałem w czytelni. Zatem żyrardowska biblioteka niekoniecznie zatonęła we świstkach...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Boozman   

Niestety. Ta możliwość odpada. Dzwoniłem do tej biblioteki i nie mają możliwości udzielenia odpowiedzi o książkę udostępnianą 20 lat temu. W dalszym ciągu muszę liczyć na świetną wzrokową pamieć ktoregoś z Was.

Edytowane przez Boozman

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Boozman   

Z całą pewnością dotyczy dawnych religii. Wtedy przerabiałem sporo literatury związanej ze słowiańskimi wierzeniami. Ktoś mi powiedział że może ten motyw pochodzić z którejś z publikacji Mircea Eliade. Ma on jednak sporo na koncie i to troche szukanie igły w stogu siana, tym bardziej że nie miała ta osoba pewności, że to właściwy trop.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Boozman   

Nie powiedziałem, że ta grafika dotyczy konkretnie wierzeń Słowian ale, że dotyczy dawnych wierzeń. Pisałem, że w tamtym czasie czytałem sporo książek związanych z religią Słowian. Książki o tematyce dawnych religii często poruszają tematy nie tylko dotyczące jednej wybranej tematyki jak np. religii słowiańskiej. Napisałem to jako sugestię co do kierunku w poszukiwaniach. Z moją wyobraźnią jest wszystko OK.

Edytowane przez secesjonista
poprawiono pisownię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.