Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Maximus Wielki

"History of Poland in 10 minutes" - film

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po długich pracach, które trwały z przerwami 3 tygodnie, skończyłem tworzenie filmiku prezentującego dzieje naszego kraju. Nadałem jemu tytuł "History of Poland in 10 minutes". Z powodu limitu na youtube, byłem zmuszony pominąć wiele istotnych wydarzeń i postaci, tak więc zaprezentowałem ogólny zarys historii Polski, który w zamierzeniu ma zachęcic zwłaszcza obcokrajowców do dalszego poznawania. Mam nadzieję, że efekt moich wysiłków (przy wydatnej pomocy kilku osóB) zadowoli Was i sprawi, że będziecie się czuli jeszcze bardziej dumni ze swojej ojczyzny. :lol:

Link do filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=RJlpsF2maFs

Jednocześnie zapraszam do podawania linku na innych forach (zwłaszcza zagranicznych).

PS. Jeśli temat jest w złym dziale, proszę o przeniesienie go.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Świetne naprawdę bardzo mi się podobało, ale ja bym zrobił nie 10, a 15 minut i dodałbym Chrobrego w nawiązaniu do tego Cesarstwa, że miał być zarządcą jednej z części, dalej dodałbym Obertyn, Orszę i kilka innych bitw, ale z opisem, że nas mniej tamtych więcej, a my ich pokonaliśmy, więcej o Sobieskim, że lał Turków na prawo i lewo, a do czasu wojny to zdecydowanie więcej, przykładowo, że AK było największą armią podziemną i możnaby dać o kilku akcjach i koniecznie zdjęcie naszej flagi na Monte Cassino i zdjęcia dywizji Maczka i o czasach komunizmu rozszerzyć zdecydowanie, może też kilku więcej wynalzaców jak Funk, co witaminy odkrył, albo Wolszczana i jego sukcesy w astronomii bo pomysł dobry dodać to i dopracować szczegóły i sam się zajmę PR tego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Naprawdę świetna robota. Bardzo dobrze dobrana muzyka, ciekawy materiał, tak trzymać. Jarpen pisze, że przydało by się 15 minut a jak dla mnie to mógłbyś zrobić dwa filmiki po 10 minut. Trochę za szybko na początku to wszystko leci. Brakuje Chrobrego i jeszcze kilku bitew. Zdecydowanie roszerzyłbym wątek II WŚ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Też bym rozszerzył, ale limit na youtube wynosi 10 minut. Dziękuję za miłe słowa i zapraszam do rozsyłania. :lol:

Skoro tylko 10 minut to może zrób dwa rozszerz znacznie ten filmik, bo II wś i po niej jest nieporównywalnie słabsze od reszty, to zdjęcie z naszą flagą na Monte Cassino koniecznie by się przydało zresztą pisałem wyżej co i jak, do Bitwy Warszawskiej dopisałbym, że to jedna z najważniejszych bitew w historii świata, z tymi poprawkami jeśli to będą 2 filmy to mój PR masz. Filmiki odnośnie husarii też przednie tylko dokładniej opisałbym te wspomiane bitwy ukazując ile naszych było ile tamtych i wspomniałbym o naszych wielkich dowódcach w tamtych czasach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Film bardzo dobry, może zainteresować polską histrorią. Pokazałeś, że Polacy ciągle walczyli. Muzyka jest świetna :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki. Mam również prośbę, czy mógłbym poprosić o listę piosenek i w filmie o husarii jak i" History of Poland in 10 minutes"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do oglądania ulepszonej wersji (angielskiej):

http://www.youtube.com/watch?v=GuROIMaE2bk

Spis utworów znajduje się w opisie na YT.

W stosunku do pierwszej wersji zaszły następujące zmiany:

- poprawiona strona lingwistyczna

- zamieszczona informacja o Chopinie

- bardziej rozbudowana część o II wojnie światowej

Zapraszam do reklamowania filmiku zwłaszcza wsród obcokrajowców. Miłego oglądania :D .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Bardzo dobry film, lepszy od poprzedniej wersji, fajnie, że wspomniałeś o Enigmie i pokazałeś więcej o udziale Polaków podczas II Wojny Światowej.

który w zamierzeniu ma zachęcic zwłaszcza obcokrajowców do dalszego poznawania.

Mam nadzieję, że cel uda się spełnić, gratuluje i powodzenia!

[ Dodano: 2007-03-18, 12:36 ]

Choć jeśli chodzi o Napoleona, to jakby brakowało jakiejś małej wzmianki, podpis do obrazka, że do historii przeszła szarża w hiszpańskim wąwozie Somossiera. Bo ten obrazek pierwszy jakby w napoleońskim motywie to co przedstawia (mam podejrzenia, ale chce się upewnić?) :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Naprawdę dobra robota, jedyne co bym poprawił to jakaś krótka wstawka (zdjęcie) z Arnhem z '44, samo wspomnienie o tym mi nie wystarcza. Tego jedynego mi zabrakło (mam na tym punkcie zboczenie, jak w tego typu filmie brakuje Arnhem i naszej 1 SBS to zaraz czuję pewien niedosyt :D ). Jeszcze raz gratuluję :thumright: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Obecna wersja mimo, że przeprowadzono tylko drobne zmiany kosmetyczne wystarczyła, aby film był zdecydowanie lepszy. Film wychwalający naszą historię w iście Amerykańskim spojrzeniu na nią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.