Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Budweiser

Vega + Policja = Pitbull

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszło nam żyć w czasach w których formacja mająca być utożsamieniem poważania, szacunku, czy pomocy, a przede wszystkim prawa i sprawiedliwości, jest przez społeczeństwo delikatnie mówiąc "wyśmiewana". Z góry powiem krótko, że należę do grupy dla których widok policjanta budzi respekt i w ostatnich tarciach na linii policja - pseudokibice, stałem za tymi pierwszymi murem.

Jest jeden pan który o policji wie bardzo dużo. Poznał on tajniki operacyjne i policyjne systemy od środka. Brał udział w przesłuchaniach, śledztwach i realizacjach jako osoba przybrana ( w skrócie: wykonywał wszystkie czynności wraz z policjantami na własną odpowiedzialność, bez broni). Jest to Patryk Vega, reżyser i scenarzysta znany z kultowego już Pitbulla.

Mniej więcej miesiąc temu premierę miała druga część filmu Pitbull: Nowe Porządki, poruszająca temat grupy mokotowskiej i tzw. Gangu obcinaczy palców.

Jakie są wasze opinie o filmach ( i serialu) Vegi? Co powiecie o polskiej policji i świecie przestępczym? Może znajdą się jakieś opinie osób z Warszawy na temat Mokotowa te 10-15 lat wstecz?

PS.:

Miałem problem z właściwym umieszczeniem tematu zważywszy na zakres zagadnienia. Trochę tu historii policji oraz przestępczości, trochę literatury i filmu oraz biografii.

Proszę administrację o ewentualne przeniesienie tematu do Hyde Parku, czy gdzie indziej wedle uznania. ;)

Edytowane przez Budweiser

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu oglądałem ten film. Dość kiepski się niestety okazał. Polską rzeczywistość, choć smutną, można jednak pokazać z polotem, jak Lubaszenko.

Niestety Vega nie ma polotu, film był nudnawy, prostacki, wulgarny, z bardzo małą ilością zabawnych wstawek, ratowała go chyba tylko postać przygłupa-mięśniaka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niektórym to odpowiada innym nie. Większość scen z filmu wydarzyła się na prawdę i wiedząc o tym po przeczytaniu książki zaimponował mi sposób w jaki Vega przeniósł je na ekran.

Świat przedstawiony w filmie taki właśnie jest. Prosty, brutalny i wulgarny. Obraz na tym, moim zdaniem, zyskuje a nie traci.

Edytowane przez Budweiser

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze dobitniej przedstawić patologię pewnych środowisk ale z polotem, bez nadmiernego wulgaryzowania.

Weźmy choćby znakomitą komedię "Fałszywy senator" z Murffym w roli głównej, gdzie pokazane są kulisy życia politycznego w USA, z kolei w tematach gangstersko-policyjnych można polecić choćby E=mc^2 Lubaszenki a w tematach egzystencjonalo-policyjnych "Kochanie, chyba Cię zabiłem".

Tak więc da się z tego zrobić prawdziwą sztukę, nie trzeba koniecznie rzucać mięsem na prawo i lewo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

film był nudnawy, prostacki, wulgarny, z bardzo małą ilością zabawnych wstawek

A koniecznie wszędzie musi być zabawnie?

(...)

Świat przedstawiony w filmie taki właśnie jest. Prosty, brutalny i wulgarny.

A niby skąd pewność co do tego, że taki jest świat?

To jest wycinek rzeczywistości, z wyraźnym nastawieniem na pokazanie różnych ekstremalnych postaw.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A niby skąd pewność co do tego, że taki jest świat?

Mówiąc świat przedstawiony w filmie mam na myśli właśnie ten wycinek rzeczywistości, część życia która została tam przedstawiona.

Ja na Pitbullu nie nudziłem się ani przez chwilę, choć to pewnie przez wzgląd na moje zainteresowanie tym tematem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.