Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłam u siebie podczas remontu, bardzo dobrze schowane i bardzo dobrze zachowane biuletyny radiowe nadawane z londynu z 2 wojny swiatowej, od 1942 do 1943r. Czy mają jaką wartość?? Oczywiście materialna, czekam na odpowiedz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Historia skrytki może być więcej warta od tych materiałów. Może nią kogoś zainteresujesz ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Były schowane w stropie między deskami. :)

Edytowane przez secesjonista
poprawiono pisownię

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

A jak się ją otwierało ? U mojego dziadka też nasłuchiwano Londynu, ale czy robiono z tego notatki, nie wiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
U mojego dziadka też nasłuchiwano Londynu, ale czy robiono z tego notatki, nie wiem

Tu pewnie nie chodzi o żadne notatki z nasłuchu, tylko o wydawnictwo podziemne.

Jeżeli to jest np. lubelski "Biuletyn Radiowy" (wydawany przez Biuro Informacji i Propagandy lubelskiego okręgu AK), to rzecz pewnie jest dosyć wartościowa, bo nakład tego czasopisma wynosił tylko 60-80 egzemplarzy. LINK do informacji m.in. o tym wydawnictwie (teatrnn.pl/leksykon/node/4461/lubelska_prasa_konspiracyjna_w_czasie_ii_wojny_%C5%9Bwiatowej).

W każdym razie, znalezisko z dużą dozą prawdopodobieństwa można ocenić jako cenne historycznie. Ile dokładnie warte - nie jestem w stanie podać nawet przybliżonej wartości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Ależ mają. Ale w konkretnym kontekście historycznym, związanym z miejscem, osobami itd. mają wartość wielokrotnie większą. To tak jakbyś znalazła egzemplarz "Pana Tadeusza" i taki sam ale z dedykacją wpisaną ręką Adama Mickiewicza.

Jak rozumiem skrytka "padła" w trakcie remontu i detale z nią związane nie istnieją. Ale istnieje miejsce, lokal. Postaraj się coś ustalić w kwestii ówczesnych lokatorów czy właścicieli, dać jakieś plany, zdjęcia miejsca. Będzie to na pewno bardziej interesujące i cenne dla ewentualnego nabywcy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Powielacz, czyli nie jakaś samoróbka, a regularne pismo. Bruno może mieć rację, a jeżeli jest nieznane, to jeszcze cenniejsze.

Możesz dać cały nagłówek ? Na razie tam pisze: "rok IV" czyli jeżeli to odlicza rocznik pisma, a nie wojny, wychodziłoby od początku wojny, czyli dwa lata wcześniej niż Biuletyn Radiowy.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Jest nazwa i ilość numerów.

Dwa pytania

Na podstawie zbioru jaki jest odstęp czasowy między kolejnymi numerami ?

W jakim regionie Polski zostało to znalezione ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

To jest najprawdopodobniej dużo warte, nie stać mnie. Ale kupiec na pewno się znajdzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mogę oddać za naprawdę małe pieniądze, jak nie to będę miała na podpałkę do pieca:)

Edytowane przez secesjonista
proszę poprawić pisownię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.