Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
kuba93

Pomoc w prowadzeniu bloga - skarbnica-dziejow.blogspot.com

Rekomendowane odpowiedzi

euklides   

proszę o odzew osób chętnych :)

Przejrzalem. Ciekawe trochę jednak dużo i trzeba mieć czas by przejrzeć dokładnie. Akurat tak się składa że mam ochotę napisać coś o prawie salickim. Też mam blog. To bardzo bliskie twojemu postowi o Merowingach bowiem Merowingowie byli właśnie frankami salickimi. Na razie jednak mam mało czasu na to wszystko.

Edytowane przez euklides

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kuba93   

Przejrzalem. Ciekawe trochę jednak dużo i trzeba mieć czas by przejrzeć dokładnie. Akurat tak się składa że mam ochotę napisać coś o prawie salickim. Też mam blog. To bardzo bliskie twojemu postowi o Merowingach bowiem Merowingowie byli właśnie frankami salickimi. Na razie jednak mam mało czasu na to wszystko.

super !

wlasnie szukam takich ludzi jak Ty, co Ty na to byśmy chociaż polecali się na swoich blogach by zwiekszyc zainteresowanie ?

Tematyka przeogramna nie na jedna osobe :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
euklides   

super !

wlasnie szukam takich ludzi jak Ty, co Ty na to byśmy chociaż polecali się na swoich blogach by zwiekszyc zainteresowanie ?

Tematyka przeogramna nie na jedna osobe :D

Tylko jak to zrobić. Te twoje posty to mają chociaż optymalną objętość. Moje to tasiemce po 10 stron maszynopisu, co najmniej. Ze względu na temat nie mogłem krócej, mimo usilnych starań. Z tym że dotyczą raczej mało u nas znanych faktów. Wzięły się stąd że nie tak dawno wpadło mi w ręce parę książek o historii tajnych slużb.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do formy... to trzeba być konsekwentnym, jak się tytuły kończy kropką to należy tak czynić w każdym przypadku. Po przecinku zawsze stosujemy spację. Co do różnych kwiatków: "... postaram się opisać jak najzwięźlej dynastię Merowingów , pierwsza dynastia Europy" - chyba: "pierwszą dynastię"; "tego pleminia", "za żonę poją burgundzką", "ideologi", "z ameryki południowej" itd.

Co do kwestii ważniejszych:

Neewsweek Plus, Kalendarium, nr 9, 2015:

"1 września 1972

W Reykjavíku zakończył się szachowy „mecz stulecia”, w którym Amerykanin Bobby Fischer zmierzył się o mistrzostwo świata z Borysem Spasskim z ZSRR. Spasskiego szykował do starcia cały zespół arcymistrzów, Fischer przygotowywał się sam. Choć Amerykanin oddał jedną partię walkowerem, bo przeszkadzały mu kamery, wygrał cały mecz – 12,5 do 8,5".

Wpis na blogu:

"Szachowy mecz stulecia

W Reykjaviku 1 września 1972 roku zakończył się szachowy mecz stulecia, w którym Amerykanin Bobby Fischer zmierzył się o tytuł Mistrza Świata z Borysem Spasskim z ZSRR.

Spasskiego szykował do starcia cały zespół arcymistrzów, natomiast Fischer przygotowywał się sam.

Choć Amerykanin oddał jedną partię walkowerem, bo przeszkadzały mu kamery to ostatecznie wygrał 12,5 do 8,5.".

Neewsweek Plus, Kalendarium, nr 3, 2015:

"W Salem w Nowej Anglii rozpoczęło się najsłynniejsze na kontynencie amerykańskim polowanie na czarownice. Początkowo przesłuchania objęły osoby z marginesu: żebraczkę Sarę Goods, ciemnoskórą niewolnicę Titubę oraz niezbyt religijną (jak na standardy purytanów) staruszkę Sarę Osborne. Pierwsze oskarżenia rzuciła córka miejscowego pastora oraz jej kuzynka, które pod wpływem rzekomych czarów doświadczały m.in. dziwnych konwulsji, później podobne objawy pojawiły się u innych kobiet. Tituba załamała się, przyznała do winy i wskazała kolejne osoby uprawiające czarną magię. Liczba oskarżonych zaczęła rosnąć lawinowo, bo przyznanie się oznaczało wypuszczenie na wolność, a nieprzyznanie – śmierć. Ostatecznie ten los spotkał 20 osób, w tym 80-letniego Gilesa Coreya zabitego przez powolne miażdżenie głazami".

Wpis na blogu:

"1 marca 1692 roku w Salem w Nowej Anglii rozpoczęło się najsłynniejsze polowanie na czarownicę w Nowym Świecie. Początkowo przesłuchiwano ludzi z nizin społecznych: żebraczkę Sarę Goods, niewolnice Titubę oraz staruszkę Sarę Osborne. Pierwsze oskarżenia były spowodowane dziwnymi konwulsjami u córki pastora i jej kuzynki co następnie zaobserwowano u innych osób. Tituba została złamana, przyznała się i podała kilka kolejnych osób uprawiających czarną magię. Liczba osób oskarżonych wzrastała w bardzo szybkim tępię. Powodem było to, że przyznanie się oznaczało wypuszczenie na wolność, a "kłamstwo" śmierć. Śmierć poniosło 20 osób, a najsłynniejszą osobą był 80-letni Giles Corey, który zginął w skutek powolnego miażdżenia przez głazy".

Podobne źródło ma wpis o pierwszej operacji serca ("Newsweek Historia", nr 9, 2015).

Powiedziałbym, że tego typu: tworzenie wpisów na blogu zakrawa o plagiat, i częściowe zmiany w pierwotnym tekście niewiele zmieniają. Wypadało chociaż podać skąd się dany tekst wkleiło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.