Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
TyberiusClaudius

Rodzimowierstwo Słowiańskie

Rodzimowierstwo  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o inicjatywie powrotu do rodzimej wiary?

    • Popieram
      2
    • Nie popieram
      3
    • Nie interesuje mnie to
      2
  2. 2. Co sądzisz o Rodzimowiercach?

    • Dobrze, że wracają do korzeni
      2
    • Mam ambiwalentny stosunek
      2
    • To nieszkodliwi wariaci
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Do dziś nie znałem i znać nie chcę. Z dresami nie miałem nie mam i nie chcę mieć nic wspólnego. A to w związku z czym?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Polcka   

To zart. :) czesto w naszych slowianskich stronach ludzie tak sobie kucaja i zrobili z tego starodawna slowianska pozycje bojowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Polcka   

Mnie i moich znajomych Rosjan oraz Bialorusinow ten zart bawi. Coz kazdy ma inne poczucie humoru.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Dobra robi się bałagan, nie kontynuujcie tego bo będziemy zmuszeni reagować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o usunięcie z ankiety w ostatniej opcji słowa "nieszkodliwi", bo większości moich pobratymców się to nie podoba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tyberiusz już o to pytał i odpowiedź jest wciąż taka sama - nie ma takiej możliwości.

Zatem, pobratymcy będą jakoś musieli poradzić sobie ze swym zdenerwowaniem. Może po prostu, zanim Tyberiusz coś napisze na forum, podda to cenzurze Żerców? Wtedy uniknie tego typu kłopotów w przyszłości.

secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Teodor   

W kwestii rodzimowierstwa uważam, że problemem jest to, że spora część osób interesuje się tym sezonowo. Nie wiem czy to dobre określenie. Młodzież w okresie buntu - spory odsetek osób o niestandardowym podejściu religijnym "bo tak". Sporo "pogan". Kończy się to przeważnie jak zaczynają dorastać. To akurat z własnych doświadczeń w tym temacie. Nie, ja nie miałem takiego podejścia (może jestem za stary i w młodości w ogóle nikt nie mówił o takich opcjach? :P ), ale i u mnie w grupie rekonstrukcyjnej jak i na konwentach fantasy (byłem 4 razy tylko jako rekonstruktor) takie osoby się zdarzyły. Na studiach spotkałem z się z taką modą na kontrę względem chrześcijaństwa i widuję to do dziś. Sporadycznie, ale jednak. Młodzi ludzie mający niewielką wiedzę z zakresu religii, ale pasjonujący się tą innością i "wyższością" wynikającą z niewiedzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że znam ludzi 50 letnich, którzy się w to angażują. Znam pełno dorosłych pogan, a to co napisałeś [... ciach]

Proponuję by Tyberiusz przestał nadużywać pewnych słów.

secesjonista

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Siedziba główna RKP to Warszawa i mam dziwne przeświadczenie, ze poza tym, ze Teodor mógł w życiu spotkać więcej rodzimowierców niż Ty, to dodatkowo nie odnajduje w jego wypowiedzi tego chamstwa o którym piszesz a sporo racji ma. "Góra" RKP- pan Kazimierz Mazur - zresztą chyba najwyższy stopniem czy Ryszard Zięzio i osoby zaangażowane strukturalnie w przedsięwzięcie pod tytułem RKP są niewątpliwie starsze niż średnia osób określających się mianem pogan. Tyle, że na średnią składasz się m.in. Ty a i trzeba pamięta, że RKP to organizm stosunkowo młody i nieliczny - owa "góra" to np pan R. Wilkowski, którego nam tak polecałeś, który obiektywnie patrząc, w porównaniu z "góra" KEPu jest stosunkowo młody.

Mam wrażenie, ze Twoja niechęć do oceny Teodora wynika po części z trafności a po części z neofickiego zapału, warto pamiętać, że rodzimowiercą to jesteś od niedawna.

Gregski - niewątpliwie chyba ok 4 tys zarejestrowanych w Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

I niewątpliwie 12 tysięcy i zarejestrowanych i niezrzeszonych.

Psy szczekają, karawana jedzie dalej, a to co napisał Yeodor to głupota. W ogole jak mogą się wypowiadać na ten temat ludzie, ktorzy nic nie wiedzą o środowisku, ani na oczy poganina nie widzieli.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

a to co napisał Yeodor to głupota.

W sumie to żaden "Yeodor" to tu się nie wypowiadał.

Poganina może i nie widzieli, ale po co oglądać skoro można poczytać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.