Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
TyberiusClaudius

Rodzimowierstwo Słowiańskie

Rodzimowierstwo  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o inicjatywie powrotu do rodzimej wiary?

    • Popieram
      2
    • Nie popieram
      3
    • Nie interesuje mnie to
      2
  2. 2. Co sądzisz o Rodzimowiercach?

    • Dobrze, że wracają do korzeni
      2
    • Mam ambiwalentny stosunek
      2
    • To nieszkodliwi wariaci
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej zasadnym byłoby pytanie: jak wyroby lateksowe mieszczą się w prawdziwe słowiańskiej tradycji nocy Kupały?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, którzy są Rodzimowiercam raczej nie biorą tego dosłownie jak Chrześcijanie. Nie chodzi tu o umartwianie się, ciagłe klepanie pacierzy… Ta wiara i Bogowie, to wszystko to, co nas otacza z podkreśleniem przyrody. Bogowie, to taka dobra siła, która gdzieś jest. Trzeba tylko być wrażliwym, żeby ja zobaczyć. A jej działania niekiedy można poczuć.

Zemsta za obrażanie Bogów czy szykanowanie Rodu nie jest niczym dziwnym. Ja na miejscu secesjonisto bym się nie wypowiadał o środowisku, którego się nie zna. Większość moich znajomych Pogan to osoby dorosłe... chociaż znam kilku w moim wieku. Walka z KRK nie jest niczym dziwnym. Jeżeli ktoś na Ciebie pluje to chyba nie udajesz, ze pada deszcze? Przynajmniej mi etos Słowiańskiego, Perunowego woja by na to nie pozwolił.

Uzbieraliśmy więcej, na innej stronie poświęconej ściepom.

Owszem nie czytałem Pana Czarneckiego, krom tego w szranki z chęcią stanę.

PS. Właśnie się dowiedzaiłem, że zebraliśmy ok 20 000, a dokładna kwota będzie znana pod koniec miesiąca.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja podaję właściwy cytat. Jeżeli nie potrafisz zrozumieć jego treści - przykro mi bardzo.

Oczywiście, że mógłbym podać nazwiska, ale dlaczego miałbym podawać personalia nieznanym osobnikom przesiadującym na tym forum?

O cytaty tych małolatów poproszę. Z linkiem do strony.

Zbierano na kilku stronach, a informacja ze ze źródła, od organizatora, Żercy RKP.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

A tak z ciekawosci.

Kto i kiedy to "Rodzi-costam" wymyslil?

Wiadomo to?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Secesjonisto - Tyberiusz od niedawna jest świadomym poganinem - obawiam się, że równie świadomym co wcześniej był świadomym ateistą. Jedno co się nie zmieniło to wojowniczość, aż strach pomyśleć co będzie gdy odkryje islam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
aż strach pomyśleć co będzie gdy odkryje islam.

To może zachęcić go do buddyzmu?

Niech nirwanę trenuje...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Mówisz to z własnego doświadczenia?

Sorry, Furiuszu, ale tą insynuacją przekroczyłeś granice dobrego smaku. Na mój rozum - wszelkie granice. Na Twoim miejscu poprosiłbym Secesjonistę o usunięcie postu. Nawet jeśli nie jest sprzeczny z konkretnym punktem regulaminu, to na pewno z jego istotą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Na Twoim miejscu poprosiłbym Secesjonistę o usunięcie postu.

Ja to bym prosił o usuniecie kilkunastu ostatnich postów (a może i całego tematu) bo to trochę żenujące jest...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich do wsparcia akcji „Wioska Słowiańska”, która by miała promować naszą rodzimą kulturę na corocznym Woodstocku! Wspomóżcie, zostańcie mecenasami naszej pięknej kultury! Sława!

https://polakpotrafi.pl/projekt/wioska-slowianska-2016

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A skąd takie przypuszczenie?

Proponowałbym najpierw poczekać na opublikowanie programu a nie pleść bzdury.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Teodor   

Skoro nie wiesz, skąd mam info, to sam pleciesz bzdury. Kogo obchodzi program? Na pewno nie mnie. Ja napisałem, że zapowiadają się turbosłowianie - świry widzące Wielką Lechię, Słowian od 10000 tysięcy lat na naszych obecnych ziemiach i inne głupoty. W komentach na yt o tym pisali.

Czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jakiś kretyn tak napisał i Ty w to wierysz? Nie ma programu nie wiesz co to będzie, a już z góry coś zakładasz? Szerokiej drogi!

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.