Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję książek na temat broni zaczepnej jak i pancerzy we wczesnym średniowieczu/ Interesuje mnie IX wiek, najlepiej Słowiańszczyzna. Pana Nadolskiego od razu odrzucam, bo praca stara a co za tym idzie pewnie już trochę przedawniona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

A przeczytałeś ją chociaż? Prac, artykułów o uzbrojeniu jest więcej niż mnóstwo.

G. Żabiński, J. Stępiński, M. Biborski, Technology of Sword Blades from the La Tène Period to the Early Modern Age. The case of what is now Poland, Oksford 2014

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdobycie ksiażki sprzed 60 lat to pryszcz przecież...

PS. Ja nie chcę czytać tylko o mieczach... Chcę poznać całe spektrum.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Nie uczysz się angielskiego w szkole? Zresztą nieważne - publikacje archeologiczne - cmentarzysk ale też przepraw mostowych przy Ostrowie Lednickim zawierają mnóstwo odwołań do uzbrojenia. To samo dotyczy np cmentarzysk w obstawie kamiennej z Mazowsza i wielu innych stanowisk. Powiedz może konkretniej czego poszukujesz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej pełnego opisu i przeglądu bronii wczesno średniowiecznej, najlepiej ze Słowiańszczyzny, ale za całą Europę też się nie obrażę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

Pana Nadolskiego od razu odrzucam, bo praca stara a co za tym idzie pewnie już trochę przedawniona.

Prace pana Nadolskiego mniej się przedawniły niźli źródła z których czerpie Tyberiusz swą wiedzę o słowiańskiej mitologii.

A konkretniej, to która z prac Nadolskiego zdaniem Tyberiusza się przedawniła?

Ta o: "Plemiętach..." czy ta o znaleziskach ze Siedlądkowa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gorsze jest to jak ja to dostanę... Bo o ile Tacyt czy Swetoniusz, to nie problem, to praca sprzed 60 lat może być niełatwa do zdobycia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Po prace Nadolskiego, podpowiem ulica Niemcewicza 8 bo w miejskiej może być z tym tytułem problem, choć nie wiem - katalogu nie przeglądałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gorsze jest to jak ja to dostanę... Bo o ile Tacyt czy Swetoniusz, to nie problem, to praca sprzed 60 lat może być niełatwa do zdobycia.

Gorsza sytuacja będzie jak Tyberiusz zdoła to dostać i poczuje się ekspertem.

A jeśli chodzi o ścisłość to Nadolski popełnił tylko jedną większą pracę, która się mieści w przedziale: "sprzed 60 lat", co wskazuje, że Tyberiusz nic nie zna z jego spuścizny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Właśnie czytam M. Miśkiewiczowa, Mazowsze wschodnie we wczesnym średniowieczu, Warszawa 1981, s. 43 Grot strzały zachował się tylko ułamkowo. Był to okaz bez zadziorów, o tulejce zawężającej się, długości 4 cm i szerokości 0.7 cm. Fragmentaryczność tego zabytku nie pozwala na pełniejszą analizę.

Grot odkryto na stanowisku 5 w Niewiadomej w kontekście wtedy datowanym na połowę VI wieku AD dziś nieco inaczej należałoby spojrzeć na kwestię datowania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.