Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Wasza biblioteczka

Rekomendowane odpowiedzi

jachu   

Ja jestem maniakiem książkowym :lol: Korzystam często z bibliotek, ponieważ szkoda mi pieniędzy na pozycje, które potem mogą mnie rozczarować - tu chodzi głównie o beletrystykę, jako że jestem bardzo wymagajacym czytelnikiem i większość "hitów" światowych uważam za "gównianą literaturę". W swojej kolekcji posiadam ponad 40 książek, co na moją potężną 3-piętrową półkę daje raczej marny widok, gdyż zajmuje jakieś 2/10 całej półki :( Niemniej, jedna książeczka miesięcznie do mnie wpada, a jeśli nie, to po paru miesiącach nadrabiam zaległości. Jak skończę meblować swoj pokój, wrócę do kupowania 8)

W mojej biblioteczce dominuje (jeszcze) beletrystyka, czyli głównie SF i fantasy, którym zaczytywałem się kilka lat temu i nadal czasami lubię sobie poczytać - głównie takich pisarzy jak China Mieville, Rafał Kosik, Tad Williams czy Philip K. Dick.

Od ponad roku czytam i kolekcjonuję jednak głównie książki o tematyce historycznej - zwłaszcza z okresów Starożytnej Grecji i Imperium Romanum oraz dotyczące politycznego tła systemów totalitarnych w XX wieku oraz samego Hitlera i Stalina. To ejst to, co tygryski lubią najbardziej :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem maniakiem. Czytam bardzo dużo (nie tylko o historii), a moje wydatki na książki oscylują w strefie 50 - 250 zł tygodniowo (oczywiści to są skrajne przykłady - czasem wydaję 80 zł, a czasem 200 zł, ale zanim kupię jakąś książkę szukam recenzji w Internecie i jeżeli jest ona godna uwagi to kupuję). W bibliotece znam wszystkie Panie po imieniu, a Panie znają mnie i naprawdę lubię tam przesiadywać. Ja mam wiele książek typowo historyczno-naukowych dla studentów, gdyż mój ojciec kiedyś historię studiował, uwielbiam Beatę Pawlikowską, a kiedyś zaczytywałem się w kolekcji Strrrasznej Historii i nadal ją lubię, ale czytam poważniejsze tytuły.

Ostatnio natknąłem się w księgarni na kolekcję Antyczne Dzieła DeAgostini i teraz mnie pochłonęły - obecnie Żywoty Cezarów Swentoniusza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
a moje wydatki na książki oscylują w strefie 50 - 250 zł tygodniowo (oczywiści to są skrajne przykłady - czasem wydaję 80 zł, a czasem 200 zł, ale zanim kupię jakąś książkę szukam recenzji w Internecie i jeżeli jest ona godna uwagi to kupuję)

Ile? Rozumiem 50 zł, rozumiem 80 zł, ale żeby aż 250? Po takim wydatku, nawet jeśli mowa o książkach, co najmniej przez tydzień miałbym depresję, jak muszę wydać 50 zł na książkę mam spore obiekcje, ale żeby 5 razy tyle. Gratuluję głębokiego portfela i braku skrupułów przy opróżnianiu go :) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie skrupuły są, chyba, że chodzi o trzy rzeczy: książki, ubrania, herbatę - wtedy takowe nie występują :)

A poza tym napisałem, że zazwyczaj jest to zazwyczaj wartosc pośrednia między jedną granicą a drugą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Wg wyliczeń u siebie w pokoju mam tak ok. 100 książek (z tymże są jeszcze książki w innych pokojach, ale mało tam w historii) w większości historia (przeważają Piastowie i RON, jest troszkę o I i II WŚ). Z tymże - w pdf mam jeszcze ok. 50 pozycji :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

W domu mam całe jedno pomieszczenie, które można nazwać minibiblioteką, ale właściwie wszystko, co tam jest, to albo kryminały, albo romansidła mojej mamy, albo podręczniki marynarza mojego taty, albo książki o Rosji :mrgreen: Na półkach w moim pokoju dominują za to powieści historyczne, wszelkiego rodzaju słowniki i atlasy, a także kilkanaście książek dokumentalnych (głównie średniowiecze i coś w stylu "Królewskie skandale"). No i trochę podręczników do łaciny mam :wink: (a rzadko korzystam ;__: )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Jak na razie doliczyłem się 41 książek poświęconych samej tylko II wojnie światowej. Nie policzyłem innych książek historycznych (głównie poświęconych zimnej wojnie no i teraz jeszcze konfliktowi w Somalii), thrillerów politycznych i całej beletrystyki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A ja hołduję zasadzie, że książki się czyta a nie kupuje, w domu mam może kilkadziesiąt historycznych, jakoś nie mam tak żebym odczuwał potrzebę ich kupowania (ale rozumiem, że można takową mieć, ja mam tak z muzyką, praktycznie nic nie ściągam, wolę kupić)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A ja hołduję zasadzie, że książki się czyta a nie kupuje,

Ja w sumie też, ale czasem jak widzę ciekawą książkę, zwłaszcza na allegro, kupuję niemalże od razu, nawet jeśli miała by leżeć u mnie potem rok nieprzeczytana, przynajmniej mam świadomość, że jest u mnie i w każdej chwili mogę po nią sięgnąć.

Ostatnio zrobiłem sobie mały przegląd pozycji historycznych i razem z powieściami wyszło mi tak około 120 pozycji, może trochę ponad. Zdecydowanie nadal prym wiedzie historia II WŚ, tak mniej więcej połowa całości, z czego około 20 pozycji to Polska pod okupacją i Powstanie Warszawskie (kilka syntez, biografii, monografii... czyli norma). Poza tym około 10 pozycji dot. starożytności, trochę na temat historii Warszawy, kilka HB-ków, co nieco na temat historii najnowszej, parę syntez historii Polski. Zbiór wrażenia jakiegoś nie robi, ale staram się systematycznie go powiększać.

Za pozycje najważniejsze uważam bez wątpienia: biografię "Radosława", autorstwa jego syna Stanisława, do dzisiaj nie mogę uwierzyć, że znalazłem ją na allegro, prawdziwa rzadkość na rynku (bodajże jedyna biografia legendarnego dowódcy KeDywu) oraz "Od września do września" Zygmunta Jędrzejewskiego, jedną z niewielu pozycji na rynku, które opisują szlak bojowy "C49".

Jeśli chodzi o inne pozycje, z których posiadania jestem szczególnie zadowolony: -trylogię Ryana (prawdziwy wzór do naśladowania),

-biografia Rommla autorstwa Remy'ego (jak dla mnie najlepsza biografia Rommla),

-I i III tom "Historii starożytnych Greków" Bravo&Wipszycka (ceniona i dość rzadka),

-"Wojna Peloponeska" Tukidydesa (krótko mówiąc arcydzieło),

-"Powstanie Warszawskie 1944 w dokumentach służb specjalnych" (warto było wydać te blisko 70 zł),

-"Rozdarty Naród" Cholewczynskiego (najlepsza pozycja na temat 1. SBS),

-"Pikujące Orły" Lucasa (świetna synteza historii niemieckich wojsk pow-des w okresie II WŚ).

Jeśli chodzi o beletrystykę (nie chce mi się jej nawet liczyć, za dużo tego) przeważają u mnie pozycje fantasy, kryminały A. Christie oraz książki Ludluma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moje książki na półkach mi się nie mieszczą. Przeważają oczywiście książki o tematyce historycznej. Wszystkie książki Jasienicy. Wzbogaciłem się ostatnio o książki na temat starożytności(moja mama skończyła filologię klasyczną) :mrgreen: . Nie zabraknie jednak książek beletrystycznych. Od taty(prawnik ) pożyczam thrilery prawnicze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Oj, u mnie to mamy dużo klasyki. Lubie ten styl więc często pozycje te wykorzystuję. Jakoś szczególnych książek, którymi chciałbym się pochwalić to raczej nie mam. Może nie tak dosłownie - mam, ale okazuje się, że ze wszystkich jestem dumny. :)

Ostatnio co sobie nabyłem?

Bodajże Kima Kiplinga Rudyarda, Biesy - obydwa tomy i chyba tragedie Eurypidesa - tom 3.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Lubię książki , zbieram je i czytam od wczesnej młodości , by nie rzec , od dzieciństwa . Lata mijają , zbiór rośnie a w chwili obecnej jest już niepoliczalny , może 3 -4 tys . Nie ukrywam że jest to powód do dumy . Z drugiej strony , mam świadomość , że do większości nigdy już nie sięgnę po raz wtóry .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Lubie czytać, jestem tzw. molem książkowym. Czytam w 3 bibliotekach a poza tym jeszcze kupuję cały czas nowe ksiązki. W moim zbiorze są różne książki- zaczynając od popularnonaukowych ( w szczególności dotyczące historii i archeologii) poprzez przygodowe (całe zbiory szklarskiego, którego książki lubiłam jak byłam kilkuletnim dzieckiem. Później dochodzi cała reszta którą aż trudno wymieniać bo jest w niej chyba wszystko. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Z tymże - w pdf mam jeszcze ok. 50 pozycji :roll:

A chciałoby Ci się wypisac jakie książki masz w pdf? Albo chociaż te, które Twoim zdaniem są najlepsze?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Moja biblioteczka przedstawia się nadzwyczaj skromnie, dlatego, że jest podzielona na poziomy. Największą część naszej wspólnej[razem z ojcem] biblioteki jest na parterze, a u mnie książki zajmują zaledwie kilka półek.

No i są to same rarytasy[dla mnie], które ciągle czytam, jak: ''Historia snajperstwa wojskowego'' Peglera, ''Snajper na froncie wschodnim'' Allerbergera, ''Kurlandia 1945'' Kurowskiego czy ''Werwolf...'' Primkego. Mało, ale zaczynam uzupełniać biblioteczkę, czego dowodem są dzisiejsze zakupy. :P

Na dole znajdują się generalnie książki o tematyce marynistycznej[Kosiarz, Flisowski, Perepeczko], wszystkie książki Rezuna czy lotnicze-Arct, Falkowski, Gabreski, Zumbach, Król, Galland etc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.