Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Wasza biblioteczka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja posiadam ponad 20 HBków, trochę biografii typu Jan Kazimierz ,Zygmunt III czy Piłsudski; zbiór Jasienicy, podręczniki typu Wójcika czy Szczura, trochę podstawowych źródeł np. Pasek, Długosz czy Żółkiewski; najważniejsza literatura piękna- polska i światowa; trochę beletrystyki (np. Hassel);większość Daviesa; podróżnicze(Halik, Uryn, Cejrowski...) i różne takie nowości, które staram się kupować w miarę możliwości finansowych. Właśnie zaczynam trzecią setkę...

Edytowane przez montezuma1985

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
Odbija się to na komforcie w jakim literatura musi mieszkać. Mam przykładowo kilka grubych jak deska (ale taka gruba smile.gif )plików gazet z PRL i z braku miejsca, są wciśnietę po kątach i w piwnicy.

To i tak u Ciebie owa literatura ma lepiej. U mnie (co bardzo ważne - mieszkam w bloku), w bardzo małym pokoju książek i różnego rodzaju materiałów książkopodobnych jest około 200, część rzadziej używanych książek wyniosłem do pokoju obok, a inne, te najrzadziej otwierane leżały w piwnicy... w 5 workach (takich na jakieś 40 kg zboża) :) Teraz, z racji na remont i ocieplanie mojego bloku, książki z piwnicy zmuszony byłem wywieźć na wieś, gdzie aktualnie zamieszkują na strychu :P

Pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Piterzx- uważaj na myszy, bodaj największe szkodniki literatury z jakimi się zetknąłem. Z racji przeprowadzki na początku wakacji też musiałem wywieźć moją biblioteczkę na (powiedzmy) "peryferia" tak, że teraz w niektórych mogę się doszukiwać dziury na wylot- na szczęście te dla mnie najcenniejsze mają "góra" poobgryzane okładki a i tak większą ich część popakowałem w szczelne pudła plastikowe (resztę w kartony).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jakies 2000 woluminow.Podczas przeprowadzek sporo ciekawych pozycji poginelo czego nie moge odzalowac.Kupuje regularnie,glownie przez internet,rocznie przybywa 120-150 pozycji tak wiec kolekcja powieksza sie dosc szybko.

Mniej wiecej preferuje podzial na okresy historyczne:

-starozytnosc

-sredniowiecze

-wiek XVI-XVIII

-okres napoleonski

-I WS

-II WS

-sztuka

-leksykony

-geografia i przyroda

-powiesci

Salon mam przedzielony kominkiem i ta druga czesc stanowi czesc biblioteczna.Nie trzeba wiec daleko odchodzic od sofy i wszystko jest zawsze pod reka.No i oczywscie jest to wylacznie meskie krolestwo w ktorym kobiecie zabraniam cokolwiek dotykac.Myszy nie ma bo jest kot,ale obecnosc kominka w tym samym pomieszczeniu co ksiazki jest mocno dyskusyjna.Z jednej strony nie grozi im wilgoc,a i przyjemnie jest posiedziec z ksiazka przy ogniu.Z drugiej zawsze mamy sporo kurzu.O pozar tez stosunkowo latwo,a to w wypadku duzej kolekcji katastrofa.Ja mialem watpliwa przyjemnosc doznac takiej przygody.Na szczescie z dymem poszly meble i sprzet RTV,a nie biblioteczka.Paradoksalnie scisniete ksiazki na regalach nie zapalaja sie latwo i stracilem istnym cudem zaledwie dwie pozycje.

Edytowane przez Mariusz 70

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
orfeusz   

"Marlene" Hanni Munzer

Druga część sagi wojennej, kontynuacja "Miłość w czasach zagłady". Tym razem poznajemy historię Marlene, kobiety, która walczyła w ruchu oporu, przebywając w Auschwitz pokonywala dzielnie wszelkie przeciwności wraz ze swoimi przyjaciółmi, nie bała sie postawić nazistom, do końca walczyła aby wydostać siebie oraz innych więźniów nie wahajac sie ryzykować własnego życia. Po wyzwoleniu obozu dalej propagowala ideę wolności, dążyła do zapewnienia bezpieczeństwa swoim najbliższym, niejednokrotnie wyciągając ich z opresji. Przedkladala swoje dobro nad dobro innych. Jej historia uświadamia nam, jak ciężkie były czasy podczas II WŚ, obozów, dyktatury niemieckiej. Pokazała nam jak ważna jest odwaga, niezłomność, empatia i że wojna nigdy nie jest rozwiązaniem.

Marlene ma wiele pierwowzorow, spośród których autorka wymieniła : Witkę Kempner.

Ta część zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu, może dlatego, że główna bohaterka bardziej dała sie lubić niż Deborah z pierwszej części. Przewazający jest też fakt, jakie zasługi miała na swoim koncie. Polecam, warto przeczytać

https://www.ibuk.pl/katalog/421/literatura-faktu.html

Jeśli chodzi o samą literaturę faktu, to dobrze zajrzeć do ibuk, sporo tam nowości

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.